spektakl

  spektakl

  Mandaryna przechodzi sceniczną metamorfozę. Zapomnijcie o popowych brzmieniach i wizerunku, który jeszcze do niedawna był dobrze znany fanom piosenkarki. Marta Wiśniewska wraca w zupełnie nowej i nieznanej dotąd odsłonie. Gwiazda zostanie w Polsce pionierką, jeśli chodzi o performance. W rozmowie z Oskarem Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła kulisy teatralnego show.

  Zabawy z duchami sięgają przełomu XIX i XX. Jak się okazuje, tradycja ta przetrwała do dziś. Czym są seanse spirytystyczne i czemu służyły dawniej? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Haska, antropolożka i autorka książki "Jasnowidze i detektywi".

  Czy choć raz w życiu nie zastanawialiście się, jak by to było pracować w cyrku? Wydaje się to czysto abstrakcyjnym marzeniem, lecz niektórzy naprawdę chcą je zrealizować. Do grona tych osób należy Edyta Krzemień. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak długo starała się o współpracę z Cirque du Soleil oraz dlaczego jej plany zaprzepaściła epidemia koronawirusa.

  Jak Krystyna Janda i Agnieszka Krukówna czują się przed próbą generalną spektaklu "Mój pierwszy raz"? Czy pamiętają, kiedy się po raz pierwszy spotkały? Dlaczego Krystyna Janda zdecydowała się zaangażować właśnie Agnieszkę Krukównę? Czy przyjaźnią się? Czego obawia się przed premierą Agnieszka Krukówna? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, która spotkała się z aktorkami.

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się, o co chodzi w doniesieniach mówiących o konflikcie Mateusza Roznerskiego z producentem spektakli. Jak sytuację skomentował aktor?

  W spektaklu „DalidAmore” Ewa Kasprzyk wcieliła się w postać Dalidy - pięknej piosenkarki, wykonawczyni takich hitów jak „Paroles, paroles” i „Bang bang”, która w 1987 roku popełniła samobójstwo. Pani Ewa jest również reżyserką tego widowiska. Dlaczego zdecydowała się pokazać i zagrać tak tragiczną postać? Ewę Kasprzyk gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Maria Winiarska i Zosia Zborowska - wybuchowy duet w życiu, ale i na scenie. Mama i córka grają w spektaklu Krystyny Jandy. Jest to ich pierwszy wspólny spektakl. Dziewczyny mają w teatrze oddzielnie garderoby. Dlaczego? Zosia jest też gwiazdą social mediów. Na Instagramie śledzi ją aż 100 tys obserwatorów. Influencerką Instagramu jest też mama Maria, którą śledzi 16 tys "astronautów". Kto namówił Marię Winiarską do założenia konta na Instagramie? I jak im się współpracuje? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Basia Pasek.

  "Piloci" to najnowszy musical Teatru Roma, opowiadający o miłości, którą brutalnie przerwała II wojna światowa. Musical cieszy się taką popularnością wśród widzów, że jest grany aż siedem razy w tygodniu. Co więcej, spektakl został nominowany do tytułu WYDARZENIE ROKU w plebiscycie BESTSELLERY EMPIKU. Galę będzie można obejrzeć 6 lutego na antenie TVN o godz. 20.15. W castingach do spektaklu wzięło udział aż 600 osób, z czego do obsady dostało się jedynie 60 aktorów. Jak wyglądały przygotowania do premiery? I czy udział w "Pilotach" gwarantuje aktorom angaż przy kolejnym przedsięwzięciu w Romie? Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów spektaklu: Zofię Nowakowską, Jana Traczyka, Pawła Kubata, Andrzeja Skorupę i Marcina Franca.

  W minionym roku Agustin Egurrola spełnił swoje największe zawodowe marzenie. Choreograf po raz pierwszy wyreżyserował taneczny spektakl. Czy prywatnie Egurrola jest również spełniony? Czego życzy mu reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska?

  Boxality to pierwszy w Polsce performance w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku. Jego pomysłodawcą jest Agustin Egurrola. Choreografa oraz tancerzy grających główne role w spektaklu: Julię Żytko i Tomasza Prządkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy ich, o czym jest sztuka, jak długo trwają próby i jakich tancerzy Agustin szukał.

  "To będzie spektakl jakiego w Polsce nie było (...) opowieść o naszych emocjach, o naszym życiu . Każdy z nas żyje w jakimś pudełku swoich ograniczeń, przyzwyczajeń, lęków. Kto ma odwagę, żeby rozbić to pudełko"? O swoim nowym projekcie artystycznym - "Boxality", który będzie miał premierę już za 9 dni, Kindrze Burzyńskiej opowiedział Agustin Egurrola.

  W drugiej połowie listopada w warszawskim Teatrze Palladium odbędzie się premiera spektaklu tanecznego „Boxality”. Choreografem i reżyserem projektu jest Agustin Egurrola. O czym jest przedstawienie? Kto w nim występuje? Z Agustinem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W krakowskim teatrze Variete odbędzie się premiera spektaklu „Powróćmy do tamtych lat”. Kto jest jego reżyserem? Kto w nim wystąpi? Co jest w nim wyjątkowego? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Reżyser Marek Koterski i aktorka Małgorzata Bogdańska przygotowali spektakl o historii związku Giulietty Masiny i Federico Felliniego. Sztuka nosi tytuł "Nie lubię pana, panie Fellini". O monodramie i wspólnej pracy para polskich artystów powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dlaczego Fellini i Masina są dla nich tak ważni? Gdzie można obejrzeć spektakl?

  Już wkrótce premiera spektaklu Hollywood, w którym główną rolę zagra Magdalena Lamparska. Agnieszce Jastrzębskiej opowiedziała między innymi o odważnych scenach, które pojawiają się w tym przedstawieniu.

  Znany mi.in. z filmu "Pokój z widokiem" i "Dziewczyna z tatuażem", brytyjski aktor Julian Sands, wystąpi w warszawskim Kinie Elektronik, w wyreżyserowanym przez Johna Malkovicha spektaklu - "A celebration of Harold Pinter". Jak zaczęła się jego, trwająca już 43 lata, przyjaźń z reżyserem? Pierwszy raz odwiedził Polskę pod koniec lat osiemdziesiątych, a co zaskoczyło go w naszym kraju podczas aktualnej wizyty?

  Dominik Gwit i Michał Tomala szykują się do premiery spektaklu „Dwa”. Dla obojga będzie to teatralny debiut. Jak im się razem pracuje? Za co Michał podziwia Dominikę? I czy towarzyszy im trema? Z aktorami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Waldemar Błaszczyk i Piotr Nowak postanowili połączyć triathlon ze sztuką. Dzięki temu powstał spektakl Triathlon Story, czyli chłopcy z żelaza. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej panowie powiedzieli, skąd wziął się pomysł na takie połączenie, kiedy odbędzie się premiera sztuki i jak wspominają starty w zawodach triathlonowych. Zobaczcie, do jakich wniosku aktorzy doszli na końcu :)

  Iluzjonista i mistrz dużej magii Marcin Muszyński przygotował największy magiczny koncert w historii Polski. Pokazał nam sprzęt wykorzystywany podczas pokazów. Mogliśmy przyjrzeć się również próbie do spektaklu.

  Już od 31 marca na deskach teatru Kwadrat będziemy mogli zobaczyć spektakl "Diva". W rolach głównych występują: Małgorzata Bogdańska oraz Edyta Herbuś. Sztuka wymaga od aktorek ogromnego zaangażowania emocjonalnego. Czego jeszcze? Kto przychodzi na spektakle "Divy?" I jakie emocje spektakl wywołuje u publiczności? Z Edytą Herbuś rozmawiała Magda Mołek.

  Agata Buzek pracuje w Paryżu nad nowym spektaklem Krzysztofa Warlikowskiego. Towarzyszyliśmy jej z kamerą na kilka dni przed premierą sztuki. Czy ma obawy co do tego, jak przyjmie ją francuska widownia? Czy z dala od męża i rodziców nie czuje się w Paryżu samotna? Co w życiu daje jej szczególny sens? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  "W imieniu" to przedstawienie, w którym gra Małgorzata Foremniak. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej aktorka powiedziała o wyzwaniach związanych ze wspomnianym spektaklem, "fuksowaniu", czyli formie wprowadzania studenta w życie aktora, współpracy z Szymonem Bobrowskim, Marcinem Hycnarem i Wojciechem Malajkatem oraz o kuchni marokańskiej.

  Spektakl "Pozytywni" w reżyserii Krzysztofa Czeczota opowiada historię o miłości i tolerancji. Porusza również trudny problem HIV i AIDS. Sztukę wyprodukowała Grażyna Wolszczak, która debiutowała w roli producentki. Czego obawiała się najbardziej? I dlaczego odtwórczynie głównych ról - Magda Boczarska i Olga Bołądź - tak bardzo się denerwowały? Z aktorami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W Centrum Kultury Zamek w Leśnicy wystawiono sztukę zatytułowaną "Sen nocy letniej". Ideą twórców spektaklu było połączenie profesjonalnych aktorów, śpiewaków i muzyków z "głosem wykluczonych". W sztuce zagrali m.in. goście Dzień Dobry Wakacje Małgorzata Bogdańska i Misiek Koterski. Dlaczego wzięli w niej udział? Na czym polega fenomen tego spektaklu? Kim byli "wykluczeni", którzy zagrali w przedstawieniu? Ile trwały przygotowania do niego? Czy będzie powtórka tego projektu?

  Misiek Koterski zagrał u boku Małgorzaty Bogdańskiej i swojego ojca Marka Koterskiego w spektaklu "Sen nocy letniej". Czy denerwował się przed występem? Całą rozmowę z Miśkiem i relację z przygotowań do spektaklu zobaczycie już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry Wakacje.