spektakl

  Kogo zobaczymy w głównych rolach?

  Katarzyna Skrzynecka zaprezentowała fanom swoje różne oblicza. Nie do wiary, ile metamorfoz w bardzo krótkim czasie przechodzi gwiazda. Trudno się połapać, kiedy najbardziej przypomina siebie. Koniecznie trzeba zobaczyć zdjęcia, które zamieściła, żeby zrozumieć fenomen jej talentu.

  26 maja na deskach Teatru Polskiego w Warszawie będzie miała miejsce premiera "Awantury w Chioggi" w reżyserii Edwarda Wojtaszka. W Dzień Dobry TVN pojawili się grający w spektaklu aktorzy Krzysztof Kwiatkowski oraz Tomasz Błasiak.

  Arcydzieło polskiego dramatu romantycznego doczekało się kolejnej interpretacji. "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej to wyjątkowy spektakl, niosący za sobą ważne przesłanie.

  W ostatnim tygodniu kwietnia br. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się uroczysta premiera "Draculi". Widowisko z choreografią Krzysztofa Pastora przyciągnęło do stolicy wielu miłośników baletu, w tym także specjalnego gościa zza oceanu, który wylicytował zaproszenia na spektakl podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tomasz Wietecha miał szansę zajrzeć za teatralne kulisy w towarzystwie reportera Bartka Jędrzejaka.

  Katarzyna Pakosińska i członkowie zespołu Poparzeni Kawą Trzy zdecydowali się na współpracę, która zaowocowała pełnym humoru spektaklem teatralnym.

  19 kwietnia w Muzeum POLIN odbędzie się premiera spektaklu na motywach książki "Mama zawsze wraca" Agaty Tuszyńskiej, która opowiada historię ocalałej z Zagłady Zofii Zajczyk.

  Reporterka Sandra Hajduk-Popińska dowiedziała się, co gwiazdy sądzą na temat instytucji małżeństwa.

  Kiedy będzie można obejrzeć spektakl z jego udziałem?

  Fani: "Coraz młodsza....i piękniejsza".

  Czym obecnie zajmuje się aktor?

  Pięciu utalentowanych aktorów postanowiło połączyć siły i stworzyć wyjątkowy zespół muzyczny. Wszystko to za sprawą spektaklu, który jesienią będzie rozgrzewał serca polskiej publiczności.

  Mandaryna przechodzi sceniczną metamorfozę. Zapomnijcie o popowych brzmieniach i wizerunku, który jeszcze do niedawna był dobrze znany fanom piosenkarki. Marta Wiśniewska wraca w zupełnie nowej i nieznanej dotąd odsłonie. Gwiazda zostanie w Polsce pionierką, jeśli chodzi o performance. W rozmowie z Oskarem Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła kulisy teatralnego show.

  Burza loków, energia i brawura. Na deskach Teatru Polskiego w Warszawie można oglądać spektakl "M.G.". Inicjały nie są przypadkowe. O niezwykłym przedsięwzięciu, którego bohaterką jest Magda Gessler, opowiedzieli w naszym programie odtwórczyni roli Eliza Borowska i dyrektor teatru Andrzej Seweryn.

  W październiku odbyła się premiera spektaklu Michała Zabłockiego pt. "Janowska. Synowie Aliny". Widowisko muzyczne poświęcone zostało mamie poety, słynnej aktorce, Alinie Janowskiej, która zmagała się z chorobą. W naszym programie porozmawialiśmy z Michałem oraz Czesławem Mozilem o tym, jak wygląda opieka nad osobą z Alzheimerem.

  Zabawy z duchami sięgają przełomu XIX i XX. Jak się okazuje, tradycja ta przetrwała do dziś. Czym są seanse spirytystyczne i czemu służyły dawniej? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Haska, antropolożka i autorka książki "Jasnowidze i detektywi".

  Czy choć raz w życiu nie zastanawialiście się, jak by to było pracować w cyrku? Wydaje się to czysto abstrakcyjnym marzeniem, lecz niektórzy naprawdę chcą je zrealizować. Do grona tych osób należy Edyta Krzemień. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak długo starała się o współpracę z Cirque du Soleil oraz dlaczego jej plany zaprzepaściła epidemia koronawirusa.

  Jak Krystyna Janda i Agnieszka Krukówna czują się przed próbą generalną spektaklu "Mój pierwszy raz"? Czy pamiętają, kiedy się po raz pierwszy spotkały? Dlaczego Krystyna Janda zdecydowała się zaangażować właśnie Agnieszkę Krukównę? Czy przyjaźnią się? Czego obawia się przed premierą Agnieszka Krukówna? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, która spotkała się z aktorkami.

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się, o co chodzi w doniesieniach mówiących o konflikcie Mateusza Roznerskiego z producentem spektakli. Jak sytuację skomentował aktor?

  W spektaklu „DalidAmore” Ewa Kasprzyk wcieliła się w postać Dalidy - pięknej piosenkarki, wykonawczyni takich hitów jak „Paroles, paroles” i „Bang bang”, która w 1987 roku popełniła samobójstwo. Pani Ewa jest również reżyserką tego widowiska. Dlaczego zdecydowała się pokazać i zagrać tak tragiczną postać? Ewę Kasprzyk gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Maria Winiarska i Zosia Zborowska - wybuchowy duet w życiu, ale i na scenie. Mama i córka grają w spektaklu Krystyny Jandy. Jest to ich pierwszy wspólny spektakl. Dziewczyny mają w teatrze oddzielnie garderoby. Dlaczego? Zosia jest też gwiazdą social mediów. Na Instagramie śledzi ją aż 100 tys obserwatorów. Influencerką Instagramu jest też mama Maria, którą śledzi 16 tys "astronautów". Kto namówił Marię Winiarską do założenia konta na Instagramie? I jak im się współpracuje? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Basia Pasek.

  "Piloci" to najnowszy musical Teatru Roma, opowiadający o miłości, którą brutalnie przerwała II wojna światowa. Musical cieszy się taką popularnością wśród widzów, że jest grany aż siedem razy w tygodniu. Co więcej, spektakl został nominowany do tytułu WYDARZENIE ROKU w plebiscycie BESTSELLERY EMPIKU. Galę będzie można obejrzeć 6 lutego na antenie TVN o godz. 20.15. W castingach do spektaklu wzięło udział aż 600 osób, z czego do obsady dostało się jedynie 60 aktorów. Jak wyglądały przygotowania do premiery? I czy udział w "Pilotach" gwarantuje aktorom angaż przy kolejnym przedsięwzięciu w Romie? Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów spektaklu: Zofię Nowakowską, Jana Traczyka, Pawła Kubata, Andrzeja Skorupę i Marcina Franca.

  W minionym roku Agustin Egurrola spełnił swoje największe zawodowe marzenie. Choreograf po raz pierwszy wyreżyserował taneczny spektakl. Czy prywatnie Egurrola jest również spełniony? Czego życzy mu reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska?

  Boxality to pierwszy w Polsce performance w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku. Jego pomysłodawcą jest Agustin Egurrola. Choreografa oraz tancerzy grających główne role w spektaklu: Julię Żytko i Tomasza Prządkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy ich, o czym jest sztuka, jak długo trwają próby i jakich tancerzy Agustin szukał.

  "To będzie spektakl jakiego w Polsce nie było (...) opowieść o naszych emocjach, o naszym życiu . Każdy z nas żyje w jakimś pudełku swoich ograniczeń, przyzwyczajeń, lęków. Kto ma odwagę, żeby rozbić to pudełko"? O swoim nowym projekcie artystycznym - "Boxality", który będzie miał premierę już za 9 dni, Kindrze Burzyńskiej opowiedział Agustin Egurrola.

  W drugiej połowie listopada w warszawskim Teatrze Palladium odbędzie się premiera spektaklu tanecznego „Boxality”. Choreografem i reżyserem projektu jest Agustin Egurrola. O czym jest przedstawienie? Kto w nim występuje? Z Agustinem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W krakowskim teatrze Variete odbędzie się premiera spektaklu „Powróćmy do tamtych lat”. Kto jest jego reżyserem? Kto w nim wystąpi? Co jest w nim wyjątkowego? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Reżyser Marek Koterski i aktorka Małgorzata Bogdańska przygotowali spektakl o historii związku Giulietty Masiny i Federico Felliniego. Sztuka nosi tytuł "Nie lubię pana, panie Fellini". O monodramie i wspólnej pracy para polskich artystów powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dlaczego Fellini i Masina są dla nich tak ważni? Gdzie można obejrzeć spektakl?

  Już wkrótce premiera spektaklu Hollywood, w którym główną rolę zagra Magdalena Lamparska. Agnieszce Jastrzębskiej opowiedziała między innymi o odważnych scenach, które pojawiają się w tym przedstawieniu.

  Znany mi.in. z filmu "Pokój z widokiem" i "Dziewczyna z tatuażem", brytyjski aktor Julian Sands, wystąpi w warszawskim Kinie Elektronik, w wyreżyserowanym przez Johna Malkovicha spektaklu - "A celebration of Harold Pinter". Jak zaczęła się jego, trwająca już 43 lata, przyjaźń z reżyserem? Pierwszy raz odwiedził Polskę pod koniec lat osiemdziesiątych, a co zaskoczyło go w naszym kraju podczas aktualnej wizyty?