Newsy

Numer 22 25 71 145 - jeśli nie odbierzesz, może zjawić się policja

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
komputerswiat.pl, gov.pl
Nico De Pasquale/Getty ImagesPołączenie od 22 25 71 145

Połączenie przychodzące od numeru 22 25 71 145 należy bezwzględnie odebrać. To numer należący do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Brak odpowiedzi z naszej strony może poskutkować wizytą policji w domu. Dlaczego?

22 25 71 145 - co to za numer?

Połączenie od numeru 22 25 71 145 należy koniecznie odebrać. Jeśli zostanie przez nas zignorowane, możemy się spodziewać wizyty policji w domu. To numer należący do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a wykonywane z niego połączenia są efektem aktualnej sytuacji pandemicznej.

Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudnia
Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudniaProf. dr hab. n. med. Krzysztof Filipiak o lekach na COVID-19
Dzień Dobry TVN

Liczba nowych przypadków zakażeń COVID-19 w ciągu ostatnich tygodni stale rośnie. W związku z tym Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o ponownym korzystaniu z numeru 22 25 71 145 i informowaniu drogą telefoniczną o objęciu danej osoby kwarantanną w związku z COVID-19. Tym razem robi to automat, a nie konsultant/ka, co miało miejsce w ubiegłym roku.

Nieodebrane połączenie od 22 25 71 145. Dlaczego grozi to wizytą policji?

Policja w dalszym ciągu kontroluje przestrzeganie obowiązku przebywania na kwarantannie. Niedawno potwierdziła to Komenda Główna Policji. Odbierając telefon, możemy sami potwierdzać odbywanie kwarantanny za pomocą rządowej aplikacji - Kwarantanna domowa.

Funkcjonariusze policji mogą także odwiedzać osoby, które korzystają z aplikacji, choć prawdopodobnie będą to robić rzadziej niż przy poprzednich falach zachorowań na COVID-19.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: komputerswiat.pl, gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nico De Pasquale/Getty Images

Pozostałe wiadomości