Newsy

Wielu Polaków otrzymało nieprawdziwe informacje o skierowaniu na kwarantannę. Co było przyczyną?

Newsy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
tvn24.pl
dłonie z telefonami komórkowymi

Informacje o skierowaniu na kwarantannę trafiły do wielu osób w całej Polsce. Jak nieoficjalnie ustalił tvn24.pl, komunikaty zostały rozesłane w wyniku awarii i trafiły do rodziców dzieci w wieku szkolnym. Na początku pojawiły się doniesienia o jednej szkole w Warszawie. Niestety, z czasem coraz więcej osób zgłaszało taki sam przypadek.

Kwarantanna w Polsce

W niedzielę, 7 listopada na Kontakt 24 zaczęły przychodzić powiadomienia o nagminnym wprowadzaniu błąd. Prawdopodobnie na skutek problemów informatycznych, do uczniów kilku placówek oświatowych i ich rodzin zostały wysłane komunikaty z sanepidu. 

Covid-19 w szkole – dziecko w domu
Covid-19 w szkole – dziecko w domu Źródło: Dzień Dobry TVN

Według informacji wiadomość o ponownej izolacji dotyczyła osób, które swoją kwarantannę miały zakończyć 5 i 6 listopada. Awaria systemu jest niepotwierdzoną przyczyną zamieszania. Czekamy na oficjalne stanowisko Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jak sprawdzić status kwarantanny?

O nałożeniu kwarantanny powinny informować nas automatycznie generowane powiadomienia. Jeśli jednak chcemy zweryfikować ich poprawność, możemy skorzystać ze specjalnej zakładki na stronie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Możemy także skontaktować się z infolinią Sanepidu lub odwiedzić stronę Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Więcej na ten temat na TVN24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Hero Images / Getty Images

Pozostałe wiadomości