kwarantanna

  kwarantanna

  Trafiający na kwarantannę pracownicy to wielki problem dla wielu branż. Przymusowa izolacja od ponad dwóch lat utrudnia nam pracę, opiekę nad dziećmi oraz burzy urlopowe plany. Reporterzy programu Uwaga! TVN sprawdzili, czy nowe przepisy, które nieco rozluźniły obostrzenia coś zmienią.

  Izolacja, między innymi dla medyków i służb mundurowych, będzie skrócona poprzez rozporządzenie ministra zdrowia. Zmienia ono dotychczasowe rozporządzenie w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. 

  Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Każdej doby rośnie ilość zarażonych osób. Powoli wprowadzane są dodatkowe obostrzenia, które mają zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się choroby. Czy na zakończenie roku możemy spodziewać się nowych restrykcji? Wyjaśniamy.

  W poniedziałek (5 lipca) rzecznik resortu zdrowia poinformował, że każdy kto miał kontakt z wariantem Delta koronawirusa będzie musiał przejść kwarantannę. Obowiązek ten miał dotyczyć także osób w pełni zaszczepionych. Teraz rząd wycofuje się tego kontrowersyjnego pomysłu.

  Koronawirus nie daje za wygraną. Coraz częściej słyszymy doniesienia o pojawianiu się jego kolejnych, o wiele bardziej zakaźnych mutacji. Aby nie doprowadzić do ich rozprzestrzeniania się w Polsce, rząd zdecydował o przywróceniu 10-dniowej kwarantanny dla osób, które przybywają spoza strefy Schengen. Kto będzie z niej zwolniony? Kiedy zaczyna obowiązywać przepis?

  Delta, czyli nowy, niebezpieczny wariant koronawirusa, jest w ostatnich tygodniach coraz częściej notowany w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. W Polsce potwierdzono do tej pory 90 przypadków. Aby nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia się w naszym kraju, rząd od środy 23 czerwca zwiększył obostrzenia dla osób przyjeżdżających z Wysp - chodzi o kwarantannę. To informacja ważna dla mieszkających tam naszych rodaków, którzy chcą spędzić urlop w ojczyźnie.

  W Polsce każdego dnia przybywa osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, więc coraz częściej i chętniej podróżujemy. Po ponad roku silnych obostrzeń, a także po wielu miesiącach zamkniętych granic, kraje w Europie i na świecie otwierają się i przyjmują turystów. Gdy wracamy z zagranicznego urlopu pojawia się wiele pytań, a jednym z nich jest to, czy będziemy musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie.