Newsy

Nie żyje drugi zatruty grzybami chłopiec z Afganistanu. U 6-latka stwierdzono śmierć mózgu

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
x-news6-latek z Afganistanu nie żyje

Lekarze z Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka poinformowali o śmieci 6-letniego Mustafy. Pomimo przeszczepu wątroby chłopca nie udało się uratować. W sprawie zatrucia prowadzone jest policyjne dochodzenie.

Nie żyje drugi chłopiec zatruty grzybami.

W piątek (3 września) o godzinie 16 lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka przekazali dziennikarzom informację o zgonie 6-letniego Mustafy. Chłopiec zmarł na skutek zatrucia, które było spowodowane spożyciem muchomora sromotnikowego. Rodzina miała zjeść grzyby zebrane na terenie ośrodka dla uchodźców 24 sierpnia. Gdy poczuli się źle, wezwano pogotowie. Do szpitala trafił 5-letni Ali, 6-letni Mustafa i 17-Sofia.

U 6-latka przeprowadzono przeszczep wątroby, który się przyjął, jednak pojawił się objawy narastającego ciężkiego osłabienia układu nerwowego. Ostatecznie stwierdzono śmierć mózgu i dziecka nie udało się uratować. Dzień wcześniej zmarł jego 5-letni brat. Siostra chłopców opuściła już szpital i wraca do zdrowia.

Grzyby w ośrodku dla uchodźców

Po hospitalizacji dzieci, w prasie pojawiły się doniesienia, że Afgańczycy mieli zbierać grzyby, ponieważ byli głodni. Jak informował serwis OKO.press uchodźcy mieli dostawać w ośrodku jedynie dwa posiłki. W odpowiedzi Urząd do Spraw Cudzoziemców zapewnił, że przebywający w ośrodkach otrzymują trzy posiłki dziennie i mają stały dostęp do ciepłych napojów. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Rodzina znalazła się w Polsce na prośbę brytyjskiego rządu. Mihammad, ojciec zmarłych dzieci, pracował dla wojska. Gdy władzę w kraju przejęli Talibowie, Zjednoczone Królestwo zwróciło się z prośbą o przetransportowanie rodziny w bezpieczne miejsce.

Zobacz wideo: Księżna Yorku z wizytą w Polsce

Księżna Yorku z wizytą w Polsce
Księżna Yorku z wizytą w Polsce

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości