Newsy

Policja otrzymała zgłoszenie o niedźwiedziu na drodze. Na miejscu okazało się, że chodzi o pluszaka

Newsy

T. Pleydell/Getty Images

Policja w Grójcu w woj. mazowieckim dostała informacje, że na krajowej pięćdziesiątce leży niedźwiedź. Funkcjonariusze zgłoszenie potraktowali poważnie. Jednak, gdy dotarli na miejsce, im oczom ukazał się pluszowy miś.

Niedźwiedź na krajowej drodze

"Na pasie w kierunku Mszczonowa leży duże zwierzę. Według zgłaszającego prawdopodobnie niedźwiedź" - tak brzmiało jedno z ostatnich zgłoszeń, jakie otrzymał oficer dyżurny z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Jak podaje PAP, zwierzę miało leżeć w nocy na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Witalówka i zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

- Policjanci jadący na miejsce zastanawiali się, czy na terenie powiatu grójeckiego kiedykolwiek przebywały niedźwiedzie, ale zgłoszenie potraktowali poważnie - przekazała rzeczniczka grójeckiej policji nadkom. Agnieszka Wójcik.

Uszkodzony pluszak zamiast niedźwiedzia

Na miejscu okazało się, że zamiast leżącego dużego zwierzaka, znajduje się pluszowy miś. - Pluszak był trochę uszkodzony, ale metka przy uchu świadczyła o tym, że zabawka jest nowa – tłumaczyła nadkomisarz.

Z informacji PAP-u wynika, że funkcjonariusze zabrali ze sobą zabawkę na komendę, a jedna z policjantek zszyła rozerwane futerko. Policja z Grójca szuka właściciela, który może tęsknić za ukochanym misiem.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Dzieci są zmuszane do żebrania na ulicy? „Zbierają nawet tysiąc złotych dziennie”

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości