miś

  55-letnia Marina wybrała się na wycieczkę do Berlina. Kobiecie w wyprawie towarzyszył pluszowy miś. Podczas zwiedzania jednej z dzielnic stolicy Niemiec pluszak się zawieruszył. Zrozpaczona turystka wyznaczyła nagrodę tysiąca euro dla osoby, która odnajdzie i zwróci jej maskotkę. Jak wygląda zgubiony miś?

  Włodzimierz Nowak - aktor filmowy i teatralny, znany m.in. z roli w komedii Stanisława Barei "Miś" - nie żyje. Odszedł w wieku 80 lat. Informację o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

  Okres obdarowywania bliskich zbliża się wielkimi krokami. Na sklepowych półkach roi się od różnych lalek, samochodów czy klocków. Mimo ogromnego wyboru zabawek często wybieramy klasycznie - misia. Czy przytulanka do dobry pomysł na prezent?

  Biały miś stał się nie tylko bohaterem znanego polskiego przeboju, ale także popularną atrakcją Krupówek. Za drobną opłatą każdy może zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot poszły o krok dalej i postanowiły dowiedzieć się, jakie historie kryją stare fotografie z wakacji ze słynnym niedźwiedziem. W ten sposób powstał projekt "Biały miś z Krupówek" w ramach którego turyści przesłali już ponad 700 zdjęć. 

  Policja w Grójcu w woj. mazowieckim dostała informacje, że na krajowej pięćdziesiątce leży niedźwiedź. Funkcjonariusze zgłoszenie potraktowali poważnie. Jednak, gdy dotarli na miejsce, im oczom ukazał się pluszowy miś.

  Dokładnie 40 lat temu - 4 maja 1981 roku - premierę miał kultowy film "Miś" Stanisława Barei. Z tej okazji na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Quarantino Collective, który zaśpiewał piosenkę inspirowaną filmem.

  Dokładnie 40 lat temu - 4 maja 1981 roku - odbyła się premiera filmu"Miś" Stanisława Barei. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer po Warszawie, gdzie kręcone były kultowe sceny, a do studia zaprosiliśmy gości, którzy od podszewki znają ten film – Grażynę Torbicką oraz "Miłośników Filmów Barei" - Roberta Ciesielskiego i Jerzego Szydłowskiego.

  W marcu Krzysztof Kowalewski skończył 80 lat. Wybraliśmy się do niego z kamerą Dzień Dobry TVN, by dowiedzieć się dlaczego postanowił zostać aktorem, jak trafił na plan filmowy Stanisława Barei i czy mógłby pracować w innym zawodzie. W studiu, z naszymi gośćmi: Janem Bareją - synem Stanisława Barei, Agnieszką Kaczor - córką Kazimierza Kaczora i Laurą Łącz - córką Mariana Łącza rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało dorastanie w czasach znanych z kultowych filmów, u boku rodziców, którzy w nich występowali.

  Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło przetarg na 1200 misiów. Jakie wymagania musi spełniać taki miś? Jakiej długości musi być jego żołnierskie futro? Jak ma mu z pyska patrzeć? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił nieco pomóc ministerstwu i przygotował prototyp takiego niedźwiedzia. Jak mu wyszło? Sam też przywdział futro, aby sprawdzić, jak to jest być takim misiem do zadań specjalnych ;)

  Już dziś rusza coroczna akcja "Podaruj Misia komuś, kogo kochasz". Od samego rana, w Cafe TVN, czekają na Was misie fundacji TVN "nie jesteś sam". Zobaczcie jakie misie dołączyły do nas w tym roku, kto je stworzył i czym inspirowali się projektanci. W kawiarence spotkają się z Wami m.in.: Agustin Egurrola, Michał Gilbert Lach, Katarzyna Sokołowska, Piotr Kraśko i Dorota Wellman!

  Jak to się stało, że mieszkająca w Londynie Krystyna Podleska, znalazła się na planie filmu "Miś"? Czy łatka "dziewczyny z Misia", roli która była małym epizodem w porównaniu z całym dorobkiem zawodowym aktorki, uwiera ją?

  Leśnicy w Bieszczadach znaleźli dwumiesięczną wycieńczoną niedźwiedzicę. Bez pomocy ludzi prawdopodobnie padłaby z głodu. Teraz dochodzi do siebie w lecznicy dla zwierząt w Przemyślu. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by sprawdzić, w jakim jest stanie. Dowiedzieliśmy się również, jakiego fortelu używają lekarze, kiedy karmią misia i gdzie mała trafi po opuszczeniu lecznicy. Ona sama też miała sporo do powiedzenia... naszemu dziennikarzowi :)

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do Dzień Dobry TVN przybył orszak pluszowego dostojeństwa. Jak zwykle niezawodny Marcin Prokop powiedział, od kiedy pluszowe misie mają swoje święto i z czego wykonany był pierwszy pluszowy miś. Zdradził nam również pewne traumatyczne przeżycia z dzieciństwa związane z pewnym misiem o martwych oczach. Brrr...

  Miś, klapki Kubota, elegancki krawat w misie - to część ekwipunku dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera. Co jeszcze zabrał ze sobą w podróż? W czym zamierza pokazać się widzom DDTVN, których spotka na trasie?

  Jak uspokoić lub uśpić dziecko? To problem każdego rodzica. Co zrobić, gdy dziecko jest niespokojne, płacze i nie chce zasnąć? Tu z pomocą wszystkim przemęczonym mamom ruszają szumiące misie, które pomagają dzieciom zasnąć. Skąd wziął się pomysł stworzenia takich praktycznych zabawek? Zobaczcie!

  UWAGA!!! Pilnie poszukiwany miś 4-letniej Kaliny, zagubiony na Krupówkach!!! w dniu 29/01/2015 ok godz. 16 na Krupówkach zgubił się różowy, pluszowy miś, z przodu ma wyszyte imię KALINA, miś jest mocno sfatygowany. Właścicielka (lat 4) bardzo płacze i tęskni, to jej najukochańsza maskotka, z którą nigdy się nie rozstaje ! Miś ma na imię Kuba. Jeśli widziałeś/aś misia prosimy o kontakt w wiadomościach na facebook'u skontaktujemy Cię z rodzicami Kaliny!

  Ferie w polskich górach - dla jednych zagadnienie sado-maso, dla innych - coś bez czego nie mogą żyć. Jaki klimat panuje w Zakopanem? Jaki sposób na przeziębienie mają polscy górale? Czego mogą nam pozazdrościć Austriacy i Włosi? Ile kosztuje zdjęcie z białym misiem? Ile pieniędzy można wydać w ciągu jednego dnia? Do Zakopanego wybrał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Miś jest jak człowiek, też może czasami się obrazić - uważa Agata Barczak, która tworzy "fochatki", czyli obrażone misie. Teraz sprzedaje te misie, bo jak mówi bardzo dużo osób chce mieć takiego "focha" w domu. Czy szycie miśków to dochodowy biznes? Podobają się Wam te misie? Chcielibyście mieć takiego zwierzaka?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z gwiazdami kultowej komedii "Miś". Kto 31 lat temu decydował o obsadzie i co wycięli niegdysiejsi cenzorzy? Czy aktorzy mieli wtedy świadomość, że grają w najbardziej kultowej polskiej komedii?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Jedenu z piosenką „Miś Marszczuk”. Zobaczcie, posłuchajcie i oceńcie ich występ!