miś

  miś

  Okres obdarowywania bliskich zbliża się wielkimi krokami. Na sklepowych półkach roi się od różnych lalek, samochodów czy klocków. Mimo ogromnego wyboru zabawek często wybieramy klasycznie - misia. Czy przytulanka do dobry pomysł na prezent?

  Biały miś stał się nie tylko bohaterem znanego polskiego przeboju, ale także popularną atrakcją Krupówek. Za drobną opłatą każdy może zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot poszły o krok dalej i postanowiły dowiedzieć się, jakie historie kryją stare fotografie z wakacji ze słynnym niedźwiedziem. W ten sposób powstał projekt "Biały miś z Krupówek" w ramach którego turyści przesłali już ponad 700 zdjęć. 

  W marcu Krzysztof Kowalewski skończył 80 lat. Wybraliśmy się do niego z kamerą Dzień Dobry TVN, by dowiedzieć się dlaczego postanowił zostać aktorem, jak trafił na plan filmowy Stanisława Barei i czy mógłby pracować w innym zawodzie. W studiu, z naszymi gośćmi: Janem Bareją - synem Stanisława Barei, Agnieszką Kaczor - córką Kazimierza Kaczora i Laurą Łącz - córką Mariana Łącza rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało dorastanie w czasach znanych z kultowych filmów, u boku rodziców, którzy w nich występowali.

  Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło przetarg na 1200 misiów. Jakie wymagania musi spełniać taki miś? Jakiej długości musi być jego żołnierskie futro? Jak ma mu z pyska patrzeć? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił nieco pomóc ministerstwu i przygotował prototyp takiego niedźwiedzia. Jak mu wyszło? Sam też przywdział futro, aby sprawdzić, jak to jest być takim misiem do zadań specjalnych ;)

  Już dziś rusza coroczna akcja "Podaruj Misia komuś, kogo kochasz". Od samego rana, w Cafe TVN, czekają na Was misie fundacji TVN "nie jesteś sam". Zobaczcie jakie misie dołączyły do nas w tym roku, kto je stworzył i czym inspirowali się projektanci. W kawiarence spotkają się z Wami m.in.: Agustin Egurrola, Michał Gilbert Lach, Katarzyna Sokołowska, Piotr Kraśko i Dorota Wellman!

  Jak to się stało, że mieszkająca w Londynie Krystyna Podleska, znalazła się na planie filmu "Miś"? Czy łatka "dziewczyny z Misia", roli która była małym epizodem w porównaniu z całym dorobkiem zawodowym aktorki, uwiera ją?

  Leśnicy w Bieszczadach znaleźli dwumiesięczną wycieńczoną niedźwiedzicę. Bez pomocy ludzi prawdopodobnie padłaby z głodu. Teraz dochodzi do siebie w lecznicy dla zwierząt w Przemyślu. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by sprawdzić, w jakim jest stanie. Dowiedzieliśmy się również, jakiego fortelu używają lekarze, kiedy karmią misia i gdzie mała trafi po opuszczeniu lecznicy. Ona sama też miała sporo do powiedzenia... naszemu dziennikarzowi :)

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do Dzień Dobry TVN przybył orszak pluszowego dostojeństwa. Jak zwykle niezawodny Marcin Prokop powiedział, od kiedy pluszowe misie mają swoje święto i z czego wykonany był pierwszy pluszowy miś. Zdradził nam również pewne traumatyczne przeżycia z dzieciństwa związane z pewnym misiem o martwych oczach. Brrr...

  Miś, klapki Kubota, elegancki krawat w misie - to część ekwipunku dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera. Co jeszcze zabrał ze sobą w podróż? W czym zamierza pokazać się widzom DDTVN, których spotka na trasie?

  Jak uspokoić lub uśpić dziecko? To problem każdego rodzica. Co zrobić, gdy dziecko jest niespokojne, płacze i nie chce zasnąć? Tu z pomocą wszystkim przemęczonym mamom ruszają szumiące misie, które pomagają dzieciom zasnąć. Skąd wziął się pomysł stworzenia takich praktycznych zabawek? Zobaczcie!

  UWAGA!!! Pilnie poszukiwany miś 4-letniej Kaliny, zagubiony na Krupówkach!!! w dniu 29/01/2015 ok godz. 16 na Krupówkach zgubił się różowy, pluszowy miś, z przodu ma wyszyte imię KALINA, miś jest mocno sfatygowany. Właścicielka (lat 4) bardzo płacze i tęskni, to jej najukochańsza maskotka, z którą nigdy się nie rozstaje ! Miś ma na imię Kuba. Jeśli widziałeś/aś misia prosimy o kontakt w wiadomościach na facebook'u skontaktujemy Cię z rodzicami Kaliny!

  Ferie w polskich górach - dla jednych zagadnienie sado-maso, dla innych - coś bez czego nie mogą żyć. Jaki klimat panuje w Zakopanem? Jaki sposób na przeziębienie mają polscy górale? Czego mogą nam pozazdrościć Austriacy i Włosi? Ile kosztuje zdjęcie z białym misiem? Ile pieniędzy można wydać w ciągu jednego dnia? Do Zakopanego wybrał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Miś jest jak człowiek, też może czasami się obrazić - uważa Agata Barczak, która tworzy "fochatki", czyli obrażone misie. Teraz sprzedaje te misie, bo jak mówi bardzo dużo osób chce mieć takiego "focha" w domu. Czy szycie miśków to dochodowy biznes? Podobają się Wam te misie? Chcielibyście mieć takiego zwierzaka?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z gwiazdami kultowej komedii "Miś". Kto 31 lat temu decydował o obsadzie i co wycięli niegdysiejsi cenzorzy? Czy aktorzy mieli wtedy świadomość, że grają w najbardziej kultowej polskiej komedii?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Jedenu z piosenką „Miś Marszczuk”. Zobaczcie, posłuchajcie i oceńcie ich występ!