Ucz się razem z nami! Poznaj ładne rysunki łatwe do narysowania

Rysunki łatwe do narysowania
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mali malarze tworzą artystyczny nieład
Mali malarze tworzą artystyczny nieład
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Wbrew pozorom rysunku może nauczyć się niemal każdy. W wypadku tej aktywności sprawdza się powiedzenie, że praktyka czyni mistrza. Jednak zanim przejdziemy do trudnych wzorów do narysowania, warto jest zacząć od tych mniej szczegółowych i wymagających. Dziś pokażemy Wam rysunki łatwe do narysowania, z którymi poradzi sobie każdy z Was.

Dzień Kredki

22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. To szczególny dzień dla dzieci, który najczęściej obchodzony jest w przedszkolach. Rysowanie jest ważnym doświadczeniem dla dzieci, podczas którego mogą opowiadać swoje historie, a także wyrażać swoje uczucia. To też technika terapeutyczna w arteterapii.

Rysunki łatwe do narysowania

Jest bardzo wiele motywów nietrudnych do odtworzenia za pomocą rysunku. Tak naprawdę jeden może być zarazem bardzo łatwy, jak i niezwykle trudny. Wszystko zależy od typu, rodzaju ujęcia, ilości szczegółów. Jednak najczęściej spotykane rysunki łatwe do narysowania to proste zwierzęta – ptak, pies, kot, figury geometryczne, motywy przyrodnicze: kwiaty, drzewa, rośliny, słońce, księżyc, chmury, zarysy ludzi. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie jakieś ładne rysunki łatwe do narysowania.

Rysunki łatwe do narysowania krok po kroku

Oto nasze propozycje i przykłady, jak przygotować fajne rysunki łatwe do narysowania krok po kroku. Rysunki łatwe do narysowania - misie

Ten motyw z pewnością spodoba się dzieciom, a że przy okazji jest łatwy do odtworzenia, możemy z powodzeniem stworzyć go razem z pociechą. Misie mogą nawiązywać bezpośrednio do niedźwiedzi spotykanych w naturze lub do mniej czy bardziej popularnych postaci z kreskówek. Oto, od czego zacząć, jeśli zdecydujemy się na wersję bajkową naszego misia. To ten rodzaj rysunku, który stworzymy za pomocą figur geometrycznych.

Zatem zaczynamy od narysowania cyrklem dwóch kółek – mniejszego oraz pod spodem, nachodzącego na pierwszy – większego. Będzie to głowa i brzuszek naszego niedźwiadka. Nogi rysujemy za pomocą dwóch owali, natomiast uszka tworzymy dzięki dwóm małym kółeczkom nakreślonym cyrklem. Łapki misia składać się będą z owali zakończonych kółeczkami. Gdy narysujemy obie figury, wycieramy gumką linie pomocnicze. Następnie rysujemy misiowi pyszczek – nie może być to kółko, ale kształt przypominający bardziej odwrócone serduszko. Na szczycie pyszczka rysujemy niedźwiadkowi nos. Kolejnym krokiem jest narysowanie oczu – muszą być serdeczne i pogodne oraz brwi – również układające się łagodnie. Na koniec nakreślamy kilka linii na korpusie oraz na głowie – będzie to odstająca sierść. W łapki naszego misia "wkładamy" drobne kwiatki lub – łatwiejsza wersja – duże serduszko. Możemy jeszcze pokolorować niedźwiadka, np. na odcienie brązu, beżu – w tym celu sprawdzą się kredki świecowe lub farby plakatowe. Nasz miś jest już gotowy!

Rysunki łatwe do narysowania krok po kroku - kwiaty

Kwiaty to motyw niezwykle popularny. I podobnie – w zależności od rodzaju kwiatów, mogą być one trudne lub łatwe do narysowania. Inaczej wszak będzie się rysowało pełną zakamarków i składającą się z wielu płatków różę, a inaczej niezbyt skomplikowany rumianek. Z racji jednak, że nasz artykuł poświęcony jest rysunkom łatwym do narysowania, na tym się skupimy. Rysujemy zatem tulipana. Zaczynamy od nakreślenia łodygi – będzie to linia delikatnie pochylona w lewą stronę. Następnie przechodzimy do główki – rysujemy ją za pomocą kilku nachodzących na siebie owali. Liczne owale mają sugerować układ płatków tulipana. Po narysowaniu ścieramy gumką zbędne linie pomocnicze. Teraz, aby nasz rysunek nie był zbyt "płaski", musimy narysować dalsze płatki – rozmieszczone z tyłu główki. Gdy góra tulipana jest odpowiednio zarysowana, możemy przejść do ulepszenia wyglądu łodygi. Staramy się ją pogrubić, pamiętając przy tym, że łodyga ma wyglądać naturalnie – być lekko przekrzywiona. Następnie rysujemy liście – najpierw duży liść z jednej strony, później z drugiej, na koniec mniejsze liście ulokowane za łodygą. W ten sposób mamy już zarysowany szkic tulipana, możemy przejść do jego kolorowania. W tym celu sięgamy albo po kredki świecowe, które świetnie się rozcierają, albo po pastele. Równie dobrze sprawdzą się farby plakatowe. Górę kwiatka malujemy w zależności od naszych upodobań, co do odcieni tulipanów, natomiast liście staramy się pokolorować zarówno na jasny, jak i ciemny odcień zieleni, aby oddać naturalny wygląd rośliny. To wszystko, co dziś dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych rad i z radością przejdziecie do odtwarzania tych nietrudnych wzorów. W kolejnym artykule przedstawimy Wam, w jaki sposób rysować ludzi, z naciskiem na detale twarzy – poznacie m.in. sposób na rysunki łatwe do narysowania krok po kroku oczy. Śledźcie nasz cykl poświęcony nauce rysowania!

DD_20221116_Kawa_REP
Obrazy kawą malowane
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości