rysunek

  rysunek

  Z czym kojarzą się nietoperze? Na pewno z horrorami, świętem Halloween i mrokiem. To w końcu z nimi zawsze przedstawiano Draculę czy inne przerażające stworzenia wychodzące po zmroku. Choć nietoperze w wielu osobach wzbudzają wyłącznie negatywne emocje, to w rzeczywistości te nocne stworzenia wcale nie są takie straszne. Wszystko zależy przecież od tego, jak na nie spojrzeć i jak je przedstawić. Jeśli lubisz nietoperze, koniecznie spróbuj je narysować.

  Narysowanie kwiatów nie jest zadaniem szczególnie skomplikowanym. Jedne z prostszych do narysowania kwiatów to tulipany. Aby stworzyć pięknego tulipana, wystarczy odrobina cierpliwości i wytężona obserwacja. Sprawdź, jak narysować tulipana.

  Rysowanie węglem to metoda malowania, która sięga czasów poprzedzających naszą erę. Korzystali z niej wielcy malarze. Współcześnie rysowanie węglem to dla dzieci wspaniałe ćwiczenie, które rozwija wyobraźnię i umiejętności artystyczne. Tworzenie prac za pomocą węglowych akcesoriów to świetna zabawa również dla najmłodszych.

  Wiele kobiet lubi ozdabiać swoje ciało kolorowymi i dużymi tatuażami. Niektóre z nich decydują się na wytatuowanie podobizn swoich dzieci. Zobaczcie, z jakimi uwagami spotykają się na co dzień kolorowe mamy.

  Michalina Daszuta tworzy pod pseudonimem Katt Lett. Pierwsze komiksy zaczęła rysować jeszcze w liceum. Obecnie ma 22 lata i już może pochwalić się czterema wydanymi książkami i kilkunastoma tysiącami fanów. Gdzie gwiazda polskiej mangi nauczyła się tak rysować? Czym się chce wyróżnić? I co chce przekazać w swoich komiksach?

  W Wejherowie mieszka jedenastoletnia Lili Wysocka, która - jak mówi wielu - talentem dorównuje mistrzom malarstwa. Niedawno, po raz drugi, została laureatką międzynarodowego konkursu, w którym nagrodą było wykonanie ilustracji do książki dla dzieci amerykańskiej autorki Nancy O'Neill. Z młodą artystką spotkał się Łukasz Radwan. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Lili powiedziała o swojej pracy i marzeniach oraz pokazała swoją pracownię.

  Michalina Daszuta aka Katt Lett rysuje komiksy przypominające stylem mangi i amine. Pierwsze swoje prace opublikowała w internecie jeszcze jako licealistka. Dzisiaj ma w 22 lata, cztery wydane książki i kilkanaście tysięcy fanów. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją o to, ile czasu zajmuje jej rysowanie jednej historii, dlaczego postanowiła poruszać w swoich komiksach trudne tematy, takie jak np. samobójstwo i, czy spodziewała się, że jej prace będą cieszyły się takim zainteresowaniem. Zobaczcie, co narysowała dla nas.

  Tomek Manowski w domu dziecka przebywał 15 lat. Już od najmłodszych lat lubił rysować. Dzięki temu mógł na chwilę oderwać się myślami od otaczającej go rzeczywistości. Po przeprowadzce do Warszawy nauczył się animacji, ale to mu nie wystarczyło. Chciał projektować ubrania. I udało mu się spełnić to marzenie. Zobaczcie wyniki jego pracy. Trzymamy za Tomka kciuki.

  Praca Natalii Talkowskiej polega na tym, że wszelkiego rodzaju wydarzenia: spotkania biznesowe, towarzyskie czy konferencje uwiecznia w formie rysunków. Dziś zaprosiliśmy ją do naszego studia by narysowała Dzień Dobry TVN. Postępy prac śledziliśmy przez cały program. Zobaczcie co udało się jej stworzyć i jak wygląda DDTVN na obrazku! Czy udało się narysować "piżamę" Magdy Mołek? ;)

  Marcin Kościelniak wybrał "życie włóczęgi". Od kilku miesięcy mieszka w namiocie w Zakopanem. Postanowił żyć w celibacie i w pełni poświęcić się sztuce. Co to oznacza? Dzień rozpoczyna od medytacji, a następnie rysuje. Co lub kogo przedstawiają jego portrety? Jak na nowego mieszkańca zareagowali górale? Czy się z nim dogadują?

  Polska wokalistka jazzowa Urszula Dudziak i rysownik Andrzej Pągowski przyjaźnią się od wielu lat. Jak zaczęła się ich przyjaźń? Nad czym teraz pracują? Jakie brzmi motto życiowe wokalistki? W jakiej imprezie ostatnio uczestniczyli? Z Urszulą Dudziak i Andrzejem Pągowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Rok temu przedstawiliśmy w programie Dzień Dobry TVN historię utalentowanego Mariusza Kędzierskiego, który urodził się z wadą rozwojową obu przedramion. Jego pracami zachwycają się także poza granicami Polski. A po emisji tego materiału w Dzień Dobry TVN jedna z katowickich uczelni postanowiła spełnić największe marzenie Mariusza Kędzierskiego...

  Michał Piróg był w muzeum artysty, którego okrzyknięto izraelskim Waltem Disneyem. "Lista Schindlera" pokazuje, że w czasie wojny fałszował papiery. Jego muzeum prowadzą jego córki.

  Jutro odbędzie się premiera książki Marka Raczkowskiego. Rozmów z rysownikiem wysłuchała i rozmowy te spisała Magdalena Żakowska. Książka nosi tytuł: „Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy autorów wspomnianej publikacji.

  Jej klientami są dzieci, a to bardzo wymagający klienci - uważa Lidia Ostólska, właścicielka firmy "Misia Kitka", która ogranizuje warsztaty szycia dla dzieci. To nie są takie zwykłe, szkolne warsztaty - mówiła w Dzień Dobry TVN Pani Lidia, która namówiła Jolantę Pieńkowską do wykonania rysunku, który zostanie wysatawiony na aukcję.

  Szukaliście już świątecznych prezentów dla swoich dzieci? Mamy dla Was propozycję - pluszaki, które powstają z dziecięcych rysunków. Przekonajcie się, jak dzieci wyobrażają sobie otaczający je świat. Joanna Arciszewska postanowila wykorzystać kreatywność maluchów i tak oto powstał jej biznes. Podobają się Wam pluszaki jak malowane?

  Jego pasją jest rysunek fotorealistyczny, a jego prace trafiają za granicę. Utalentowany Mariusz Kędzierski urodził z wadą rozwojową obu przedramion. Swoje artystyczne predyspozycje odkrył już w wieku trzech lat.