Newsy

Tragiczny finał poszukiwań dwóch zaginionych nastolatków. Policja odnalazła ciało jednego z nich

Newsy

fot.RobsonPL/Getty Images

Filip i Marek to dwaj nastolatkowie, którzy ostatni raz byli widziani w poniedziałek, 10 maja, ok. godziny 15. W piątek (14 maja) policjanci wyłowili z Odry ciało młodszego z chłopca - trzynastoletniego Filipa. Poszukiwania piętnastoletniego Marka dalej trwają.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionych nastolatków

O znalezieniu ciała w rzece poinformowała po godzinie 10 policja. Zwłoki wyłowiono z Odry na terenie poligonu wojskowego w Krośnie Odrzańskim, oddalonym o około 50 kilometrów od Ledna - miejscowości, w której ostatni raz widziani byli nastolatkowie.

Jeszcze około godz. 10 Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji, mówił, że na razie jest za wcześnie, by stwierdzić, że może być to jeden z poszukiwanych nastolatków. - Po godzinie 9 z Odry zostało wyłowione ciało przez żołnierzy. Trwają czynności śledczych. Na miejscu jest prokurator, są też policjanci dochodzeniowo-śledczy i technik. Wszystko skupia się na tym, by dokładnie zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przeprowadzić oględziny ciała, a przede wszystkim ustalić odpowiedź na podstawowe pytanie, z kim mamy do czynienia – tłumaczył.

O 15 policja potwierdziła, że to jeden z zaginionych chłopców. - Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz. Przed kilkoma minutami skończyły się czynności identyfikacyjne. Ze stuprocentową pewnością możemy potwierdzić, że ciało wyłowione dziś nad ranem przez żołnierzy z Odry to ciało zaginionego 13-letniego Filipa – powiedział Maludy.

Ciało zidentyfikowała rodzina chłopca. - Najprawdopodobniej, potwierdzą to badania prosektoryjne, do śmierci doszło już w poniedziałek – przekazał rzecznik lubuskiej policji.

Jak zapowiedział, teraz muszą odtworzyć, co działo się w ostatnich chwilach życia chłopca. - Chcemy dokładnie wiedzieć, jaka była przyczyna śmierci. Czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy jakieś inne podłoże miało miejsce – poinformował Maludy.

Działania poszukiwawcze nadal trwają. Teraz służby skupiają się na poszukiwaniu 15-latka.

Zaginięcie nastolatków. Kim są zaginieni nastolatkowie?

13-letni Filip oraz 15-letni Marek ostatni raz byli widziani razem w poniedziałek (10 maja), około godziny 15. w miejscowości Ledno, w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo było, gdzie mogą się znajdować. Nie nawiązali też kontaktu z rodzinami. Ich poszukiwania rozpoczęły się w poniedziałkowy wieczór (10 maja), kiedy rodziny chłopców zgłosiły zaginięcie.

Poszukiwany 15-lateni Marek Gawryszak ma 167 centymetry wzrostu, około 60 kilogramów wagi, szczupłej budowy ciała, włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne. Ubrany był w granatową bluzę bez kaptura, z przodu widoczna jest amerykańska flaga . Ponadto miał na sobie czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma , czapkę z daszkiem typu moro.

Do tej w pory w poszukiwaniach brało udział ponad 200 osób – policjantów, strażaków, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej czy ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ciągu trzech dni przeszukano obszar około 2,5 tysiąca hektarów, zarówno z lądu, wody, jak i z powietrza. Sprawdzono 200 kilometrów dróg. W akcję zaangażowani byli także policjanci z województwa zachodniopomorskiego, w tym z oddalonych o 250 kilometrów Polic.

Więcej informacji na temat zaginionych znajdziesz w TVN24.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o tym, gdzie może przebywać poszukiwany chłopie, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Historia, która poruszyła całą Polskę. "Mocna więź" - książka o sprawie Anny Garskiej

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości