zaginięcie

  25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Izabela Jezierska-Świergiel, czyli dyrektor działu PR i fundraisingu Fundacji Itaka, a także konsultantka serialu "Nieobecni", opowiedziała o skali tego problemu w Polsce.

  42-letnia Marta Dudrak i je 8-letnia córka zaginęły w połowie kwietnia. Kobiety ostatni raz były widziane w Krakowie przy ulicy Kurczaba. Małopolska policja zdecydowała się opublikować wizerunek zaginionych i prosi o pomoc w poszukiwaniach.

  Częstochowska policja poszukuje dwóch kobiet - 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione miały opuścić mieszkanie kilka dni temu i od tego czasu nie nawiązały kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze liczą na pomoc świadków. Na razie jednak na skrzynkę mailową wpłynęły w tej sprawie jedynie wiadomości z groźbami od "seryjnego mordercy".

  40 lat temu nie tylko Rzymem, ale wkrótce i całym światem wstrząsnęło zaginięcie Emanueli Orlandi. Sam papież Jan Paweł II apelował do porywaczy o uwolnienie kobiety. Po 4 dekadach dalej nie ma po niej śladu. Sprawie przyjrzała się Ewa Galica w reportażu "Zaginięcie Emanueli Orlandi – największa tajemnica Watykanu".

  Policja z Limanowej szuka 16-letniej Agnieszki Matejko. Dziewczyna wyszła w poniedziałek (28 czerwca) z ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Owieczka (woj.małopolskie). Nastolatka zabrała ze sobą 7-tygodniowego syna.

  Mieszkanka miejscowości Świniec wyjechała 24 maja rano po zakupy. Wtedy widziano ją po raz ostatni. Policja odnalazła ciało.

  Od blisko tygodnia trwały poszukiwania dwóch zaginionych nastolatków z Ledna w województwie lubuskim. W piątek (14 maja) z Odry wyłoniono ciało 13-letniego Filipa. Po dwóch dniach policja poinformowała o odnalezieniu zwłok drugiego chłopca.

  Filip i Marek to dwaj nastolatkowie, którzy ostatni raz byli widziani w poniedziałek, 10 maja, ok. godziny 15. W piątek (14 maja) policjanci wyłowili z Odry ciało młodszego z chłopca - trzynastoletniego Filipa. Poszukiwania piętnastoletniego Marka dalej trwają.

  Policja oraz straż pożarna z Kiełczowa na Dolnym Śląsku szukają ośmioletniej Małgosi. Dziewczynka wyszła z domu w piątek (16 kwietnia) ok. godziny 15 i nie wróciła. Na szczęście ośmiolatkę udało się odnaleźć.

  Zgłoszenie na temat zaginięcia 17-latki podkarpacka policja otrzymała w nocy z soboty na niedzielę. Od razu rozpoczęto poszukiwania. Niestety, ich finał jest tragiczny. Dziewczyna nie żyje.

  Sprawą zaginięcia Madeleine McCann kilkanaście lat temu żył cały świat. Nowy dokument discovery+ Originals "Kto porwał Madeleine McCann" może rzucić nowe światło na sprawę. Z Markiem T. Hoffmanem, profilerem kryminalnym i ekspertem programu, rozmawia redaktorka portalu Dzień Dobry TVN, Pola Namysł.

  We wsi Łubniany działa Centrum Leczenia Dzikich Zwierząt. Podopieczną ośrodka była maleńka wydra Weka. Niestety zwierzę zaginęło. Wydra ma poważne problemy ze wzrokiem i nie ma szans przetrwać na wolności. W rozmowie z naszą reporterką założycielka centrum opowiada, jak się zachować jeśli spotkamy zaginioną wydrę i do kogo się zgłosić.

  Pani Helena od 27 lat pracowała we Włoszech przy opiece nad osobami starszymi. By dorobić do emerytury, sprzątała także mieszkania. 3 sierpnia kobieta wyszła do pracy i zaginęła. Córki momentalnie rozpoczęły poszukiwania. Po blisko dwóch dniach kobietę odnaleziono w krytycznym stanie w szpitalu w Neapolu. Pomocy odmówiły NFZ, ambasada, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Premiera i Prezydenta RP. Obecnie pani Mariola Szczepaniak i Barbara Grzebyk walczą o zdrowie mamy. Nam opowiedziały o zaistniałej sytuacji.

  26-letnią Eloisę Pinto Fontes ostatni raz widziano 19 czerwca 2019 roku w Nowym Jorku. Po ponad roku została odnaleziona w brazylijskich fawelach. Zdaniem funkcjonariuszy: "była zdezorientowana i bosa".

  Tą sprawą żyje cały świat, a każda kolejna informacja wzbudza wiele emocji. Madeleine McCann w 2007 roku zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie i do tej pory nie została odnaleziona. Według najnowszych ustaleń niemieckiej prokuratury, dziewczynka nie żyje.

  Sprawa zaginionej w 1994 roku Moniki Bielawskiej poruszyła całą Polskę. Jakiś czas temu pojawiły się informację, że może nią być 27-letnia Kelly mieszkająca w USA. Badanie DNA wykluczyło jednak jej pokrewieństwo z mamą Moniki. Mimo to wolontariuszka, Natalia Brand nie zamierza przestać szukać dziewczynki. W naszym programie opowiedziała, jak wygląda jej praca.

  Laura Wawrzynowicz była uczestniczką 4. edycji programu "Projekt Lady", prowadzonego przez Małgosię Rozenek-Majdan. Dziś do mediów przeniknęła bardzo smutna wiadomość - Laura zaginęła.

  Znalezione w jeziorze Piru ciało należy do zaginionej Nayi Rivery, aktorki znanej z amerykańskiego serialu "Glee". Informację tę potwierdził szeryf hrabstwa Ventura w stanie Kalifornia Bill Ayub. Poszukiwania trwały od środy, kiedy to 33-letnia aktorka wypłynęła z synkiem łodzią i nie wróciła na pokład. Okoliczności zdarzenia wciąż nie są jasne.

  Iwona Wieczorek zaginęła w lipca 2010 r., kiedy wracała z jednego z sopockich klubów do domu. Zakrojona na wielką skalę akcja poszukiwawcza niestety nie dała do tej pory żadnego rezultatu. Dlaczego tak trudno rozwikłać tę sprawę? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza śledczego Janusza Szostaka, który wraz z Fundacją Na Tropie, podjął się wyjaśnienia zagadki zniknięcia dziewczyny. Domyśla się, kto może być sprawcą jej zaginięcia? Co - zdaniem dziennikarza - należy zrobić, aby wyjaśnić tę sprawę?

  Partner Karoliny Jakubiak leciał z Oslo do Warszawy. W podróż wziął ze sobą dwa koty. Podczas lotu zwierzęta były zamknięte w dwóch oddzielnych klatkach. Po wylądowaniu i odebraniu klatek okazało się, że w jednej z nich nie ma kratki, a co najważniejsze – kota. Para chce wyjaśnić sprawę zniknięcia kota, a przede wszystkim znaleźć zwierzaka. Czy udało im się coś ustalić? Z Pani Karoliną rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jego gościem był również lekarz weterynarii Franek Paśko, który wyjaśnił, co może czuć kot, który znalazły się na nieznanym dla siebie terenie. Czy według lekarza zaginiony zwierzak może przebywać jeszcze na lotnisku?

  Iwona Wieczorek zaginęła kilka lat temu. Ostatnio policja wznowiła poszukiwania dziewczyny i wykorzystuje do tego georadaru. Jak działa to urządzenie? Jakie inne nowoczesne technologie są w służbie policji? Jak długo poszukuje się zaginionych osób? Mówił o tym w Dzień Dobry TVN były szef Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji Marek Dyjasz.

  Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już 7 lat, jednak dopiero kilka dni temu w sieci pojawiło się nowe nagranie z tamtego wieczoru, na którym mężczyzna z ręcznikiem podąża śladem Iwony. Czy ma coś wspólnego z zaginięciem kobiety? To nowy dowód w sprawie dla policji? I dlaczego Park Regana w Gdańsku jest przeszukiwany po raz kolejny? Dlaczego do pracy nad sprawą dopiero teraz zaproszono łowców głów z Poznania? W Dzień Dobry TVN o sprawie dziewczyny, której szukała cała Polska mówili podkom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji i dziennikarz śledczy Janusz Szostak.

  Tylko rodzic wie, jakie to uczucie, gdy dziecko nie wraca do domu. W takiej sytuacji trudno jest zachować zimną krew. Co zrobić? Z kim się skontaktować? Kto może nam pomóc? O tym w Dzień Dobry TVN podinsp. Grzegorz Prusak i Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji Itaka. Czy poszukiwanie 4- i 11-latka wygląda tak samo?

  24-letni Bruno wyjechał z końcem lipca na wakacje do Indii. Po kilkunastu dniach ślad po nim zaginął. Poszukiwania trwają do tej pory. Gościem Dzień Dobry TVN byli: Piotr Muschalik, ojciec Bruna oraz Tomasz Koclęga. Co do tej pory udało się ustalić? Kto pomaga im szukać Bruna w Indiach?

  Można na nich napisać takie informacje jak: imię dziecka, numery telefonu do rodziców, adres i informację o chorobach - alergiach, cukrzycy ,chorobach serca, przyjmowanych lekach. Opaski dla zagubionych i to nie tylko dla dzieci. Każdego roku policja odnotowuje około 150 zaginięć osób do 7 roku życia. Można temu w łatwy sposób zaradzić. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Anna Kulig.