zaginięcie

  zaginięcie

  Pani Helena od 27 lat pracowała we Włoszech przy opiece nad osobami starszymi. By dorobić do emerytury, sprzątała także mieszkania. 3 sierpnia kobieta wyszła do pracy i zaginęła. Córki momentalnie rozpoczęły poszukiwania. Po blisko dwóch dniach kobietę odnaleziono w krytycznym stanie w szpitalu w Neapolu. Pomocy odmówiły NFZ, ambasada, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Premiera i Prezydenta RP. Obecnie pani Mariola Szczepaniak i Barbara Grzebyk walczą o zdrowie mamy. Nam opowiedziały o zaistniałej sytuacji.

  Znalezione w jeziorze Piru ciało należy do zaginionej Nayi Rivery, aktorki znanej z amerykańskiego serialu "Glee". Informację tę potwierdził szeryf hrabstwa Ventura w stanie Kalifornia Bill Ayub. Poszukiwania trwały od środy, kiedy to 33-letnia aktorka wypłynęła z synkiem łodzią i nie wróciła na pokład. Okoliczności zdarzenia wciąż nie są jasne.

  Iwona Wieczorek zaginęła w lipca 2010 r., kiedy wracała z jednego z sopockich klubów do domu. Zakrojona na wielką skalę akcja poszukiwawcza niestety nie dała do tej pory żadnego rezultatu. Dlaczego tak trudno rozwikłać tę sprawę? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza śledczego Janusza Szostaka, który wraz z Fundacją Na Tropie, podjął się wyjaśnienia zagadki zniknięcia dziewczyny. Domyśla się, kto może być sprawcą jej zaginięcia? Co - zdaniem dziennikarza - należy zrobić, aby wyjaśnić tę sprawę?

  Partner Karoliny Jakubiak leciał z Oslo do Warszawy. W podróż wziął ze sobą dwa koty. Podczas lotu zwierzęta były zamknięte w dwóch oddzielnych klatkach. Po wylądowaniu i odebraniu klatek okazało się, że w jednej z nich nie ma kratki, a co najważniejsze – kota. Para chce wyjaśnić sprawę zniknięcia kota, a przede wszystkim znaleźć zwierzaka. Czy udało im się coś ustalić? Z Pani Karoliną rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jego gościem był również lekarz weterynarii Franek Paśko, który wyjaśnił, co może czuć kot, który znalazły się na nieznanym dla siebie terenie. Czy według lekarza zaginiony zwierzak może przebywać jeszcze na lotnisku?

  Iwona Wieczorek zaginęła kilka lat temu. Ostatnio policja wznowiła poszukiwania dziewczyny i wykorzystuje do tego georadaru. Jak działa to urządzenie? Jakie inne nowoczesne technologie są w służbie policji? Jak długo poszukuje się zaginionych osób? Mówił o tym w Dzień Dobry TVN były szef Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji Marek Dyjasz.

  Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już 7 lat, jednak dopiero kilka dni temu w sieci pojawiło się nowe nagranie z tamtego wieczoru, na którym mężczyzna z ręcznikiem podąża śladem Iwony. Czy ma coś wspólnego z zaginięciem kobiety? To nowy dowód w sprawie dla policji? I dlaczego Park Regana w Gdańsku jest przeszukiwany po raz kolejny? Dlaczego do pracy nad sprawą dopiero teraz zaproszono łowców głów z Poznania? W Dzień Dobry TVN o sprawie dziewczyny, której szukała cała Polska mówili podkom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji i dziennikarz śledczy Janusz Szostak.

  Tylko rodzic wie, jakie to uczucie, gdy dziecko nie wraca do domu. W takiej sytuacji trudno jest zachować zimną krew. Co zrobić? Z kim się skontaktować? Kto może nam pomóc? O tym w Dzień Dobry TVN podinsp. Grzegorz Prusak i Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji Itaka. Czy poszukiwanie 4- i 11-latka wygląda tak samo?

  24-letni Bruno wyjechał z końcem lipca na wakacje do Indii. Po kilkunastu dniach ślad po nim zaginął. Poszukiwania trwają do tej pory. Gościem Dzień Dobry TVN byli: Piotr Muschalik, ojciec Bruna oraz Tomasz Koclęga. Co do tej pory udało się ustalić? Kto pomaga im szukać Bruna w Indiach?

  Można na nich napisać takie informacje jak: imię dziecka, numery telefonu do rodziców, adres i informację o chorobach - alergiach, cukrzycy ,chorobach serca, przyjmowanych lekach. Opaski dla zagubionych i to nie tylko dla dzieci. Każdego roku policja odnotowuje około 150 zaginięć osób do 7 roku życia. Można temu w łatwy sposób zaradzić. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Anna Kulig.