Newsy

Uczniowie wracają do szkół. Minister zdrowia podał datę

Newsy

Digital VisionCompassionate Eye Foundation/Steven Errico/Getty Images

Uczniowie wracają do szkół. Adam Niedzielski, minister zdrowia na antenie radia RMF FM poinformował, że tuż po majówce, 4 maja, dzieci z klas I-III ponownie zasiądą w szkolnych ławach. Jak będzie wyglądał ich powrót do szkół?

4 maja uczniowie wracają do szkół

Gościem "Porannej rozmowy" w radiu RMF FM był Adam Niedzielski, minister zdrowia. W rozmowie z dziennikarzem polityk poinformował, że już w najbliższy wtorek, 4 maja, uczniowie klas I-III wrócą do szkoły. Minister dodał, że nadal trwają ustalenia, czy będzie to miało miejsce na terenie całej Polski, czy też w niektórych regionach utrzymane zostanie nauczanie hybrydowe.

Szef resortu zdrowia dodał, że powrót wszystkich uczniów do szkół ma się odbyć jeszcze w maju. - Taki plan chcemy przedstawić. Szczegóły jeśli chodzi o daty zaprezentujemy na konferencji - podsumował.

Kiedy rząd zacznie znosić obostrzenia?

Na środę, 28 kwietnia, rząd zapowiedział konferencję, na której ma przedstawić plan działania na najbliższe tygodnie. Prof. Magdalena Marczyńska, członkini Rady Medycznej, która działa przy premierze, wyznała, że lekarze doradzający rządowi skupiali się głównie na kwestiach stricte medycznych. W jej ocenie na wielkie luzowanie obostrzeń jest jeszcze za wcześnie.

Innego zdania jest wicepremier Jarosław Gowin. Polityk poinformował, że zarekomenduje, by od 4 maja mogła zostać otwarta całość handlu detalicznego, kluby fitness oraz to, by mogły otworzyć się ogródki restauracyjne. Jego zdaniem od 4 maja hotele powinny móc zacząć przyjmować gości, choć do połowy obłożenia w danym obiekcie.

Zobacz także:

Co robić, gdy przedszkolak bije i dokucza rówieśnikom? Psycholog: "Dajmy dzieciom czas, by spróbowały poradzić sobie same"

Dlaczego nastolatkowie tak mocno przeżywają porażki? "Dzieciaki dzisiaj mają niemal wszystko, ale brakuje im jednego"

Biała księga, czyli baza wiedzy o przebiegu zakażenia i skutkach COVID-19. Jakie powikłania występują u ozdrowieńców?

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości