Newsy

Dziecko spadło na tory. Przed nadjeżdżającym pociągiem uratował je kolejarz

Newsy

Aktualizacja:
Xuanyu Han/x-news

W Mumbaju w Indiach na tory wpadło dziecko, które wraz z mamą czekało na pociąg. To wydarzenie nie ma dramatycznego finału dzięki bohaterskiej postawie kolejarza, który zaryzykował własnym życiem.

To nagranie indyjskiego Ministerstwa Kolei mrozi krew w żyłach. Widać na nim jak z peronu na tory spada dziecko. Obok jest jego mama, która wykonuje bezradne ruchy przybliżając się do krawędzi peronu. W oddali nadjeżdża pociąg.

Błyskawiczna reakcja kolejarza

Świadkiem sytuacji był kolejarz Mayur Shelkhe, który bez wahania rzucił się dziecku na pomoc. Gdyby nie on, ta historia nie miałaby szczęśliwego zakończenia. Kolejarz uratował malca dosłownie w ostatniej chwili. Błyskawicznie zeskoczył na tory, podniósł dziecko i przekazał je osobom, które już podbiegały do jego mamy na peronie. Sam zdołał uskoczyć tuż przed pociągiem wjeżdżającym na peron.

Wypadek na peronie

Ministerstwo Kolei w Indiach podziękowało mężczyźnie za odwagę i wyraziło uznanie dla jego bohaterskiej postawy. Okazało się, że matka dziecka jest osobą niedowidzącą. To dlatego sama nie mogła mu pomóc wydostać się na peron.

Zobacz wideo: Katastrofa kolejowa w Egipcie. Zginęło 11 osób, a około 100 zostało rannych

Zobacz także:

Zmiany neurologiczne po przejściu COVID-19. "Co trzeci ozdrowieniec dalej odczuwa skutki choroby"

Bartek Jędrzejak szczerze o swojej chorobie: "Zostawiałem otwarte drzwi, by ratownicy nie musieli ich wyważać"

Joanna Racewicz uczciła 11. rocznicę śmierci swojego męża i zaapelowała: "Oszczędźcie Janosika"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości