W indyjskim mieście Bharatpur w niedzielę, 17 września przyszło na świat dziecko z 26 palcami. Jak powiedzieli lekarze, ta nadprogramowa liczba jest wynikiem wady genetycznej, z jaką urodziła się dziewczynka. Innego zdania jest rodzina noworodka, która uważa, że maluch jest wcieleniem jednej z bogiń.
Jak donoszą indyjskie media, tamtejszy rząd prawdopodobnie złoży w parlamencie projekt rezolucji, na skutek której kraj zmieni nazwę z Indii na Bharat. Co jest tego przyczyną? Co dokładnie oznacza to słowo?
Uczestnik Jarosław podczas 639. odcinka "Milionerów" poprosił o wsparcie siostrę Ewę. Kobieta po 14 latach znowu mogła się poczuć, jakby siedziała naprzeciwko Huberta Urbańskiego. Tym razem jednak pytanie odczytywał jej brat. A brzmiało ono: Indyjska pranajama to technika...
Piotr Muschalik od 8 lat szuka swojego syna. 24-letni Bruno ostatni raz widziany był 9 sierpnia 2015 roku w Kasol, w dolinie Parvati, gdzie wielu podróżników zaginęło bez śladu.
Marzena Figiel-Strzała tym razem zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Indii, gdzie dzieci, od wczesnych godzin porannych, wyławiają monety z rzeki Ganges. Nie mają możliwości się kształcić, a praca, którą wykonują jest niezwykle ciężka i grozi nawet śmiercią.
Renata Cieślak od blisko 10 lat jest związana z Indiami. Obecnie mieszka ze swoją rodziną w małej wsi, budując od zera własną farmę opartą na idei samowystarczalności. Renata dzieli się swoim nietuzinkowym życiem w mediach społecznościowych.
Marzena Figiel-Strzała stworzyła cykl reportaży "Dzieci Świata". W najnowszym odcinku podróżniczka pokazała, jak wygląda życie i praca maluchów i nastolatków w Varanasi (Miasto Umarłych) w Indiach. Co można zrobić, aby ich los się odmienił? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z podróżniczką.
W Indiach urodziło się niezwykłe dziecko. Maluch najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę genetyczną, określaną mianem syndromu syreny. W miejscu nóg ma strukturę przypominającą róg lub syreni ogon.
Z okazji rocznicy 104 urodzin Anny Mani Google zmieniło swoje logo na grafikę z tą niezwykłą kobietą. Na cześć wybitnej naukowczyni powstało specjalne Google Doodle. Kim była kobieta i w jaki sposób zmieniła Indie?
Jego charakterystyczna, masywna lecz harmonijna sylwetka, otoczona strzelistymi wieżyczkami minaretów, pojawia się w każdym niemal folderze z ofertą wycieczek do Indii czy przewodnikiem po tym kraju. Nie każdy jednak wie, że Tadż Mahal to mauzoleum, a więc grobowiec, nie zaś meczet. Zwany bywa jednak świątynią miłości, ponieważ został zbudowany właśnie z jej powodu.
Młoda para z Indii podpisała "kontrakt ślubny", którego treść może zaskakiwać. Znalazła się w nim wzmianka o zakupach, siłowni oraz ilości zjadanej pizzy. Jakie jeszcze ustalenia znalazły się w dokumencie?