Ponad setka dzieci źle się poczuła po zjedzeniu szkolnego obiadu. W daniu znaleziono martwego węża

stołówka
Ponad setka dzieci zatruła się szkolnym obiadem
Źródło: Hispanolistic/Getty Images

Ponad setka dzieci zatruła się po zjedzeniu szkolnego obiadu. Do zdarzenia doszło w mieście Mokama w Indiach. Co wywołało u uczniów problemy zdrowotne? Odpowiedzi na to pytanie Narodowa Komisja Praw Człowieka (NHRC).

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.

Na co zwrócić uwagę na targowisku?
Na co zwrócić uwagę, kupując na targowisku?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Dzieci zatruły się szkolnym obiadem

Zatrucie pokarmowe dotknęło dzieci z Mokama w stanie Bihar we wschodnich Indiach. W jedzeniu podawanym w szkolnej stołówce znaleziono martwego węża, jego gatunku nie określono. Jak podała w swoim oświadczeniu Narodowa Komisja Praw Człowieka (NHRC), kucharz - po usunięciu z obiadu martwego gada - nadal serwował posiłek, prawdopodobnie dla około 500 dzieci. Ponad setka z nich zachorowała.

- Komisja stwierdziła, że ​​jeśli informacja jest prawdziwa, to poważnie narusza prawa człowieka - czytamy w oświadczeniu wydanym przez NHRC. Zażądano od wysokich rangą urzędników państwowych sporządzenia w ciągu dwóch tygodni "szczegółowego raportu", który będzie zawierał informacje na temat "stanu zdrowia dzieci".

Darmowe posiłki w Indiach

Darmowe posiłki szkolne, znane jako Mid-Day Meal, wprowadzono po raz pierwszy w 1925 roku w południowym mieście Ćennaj (Madras) dla dzieci z biednych rodzin. Jeden z największych tego typu programów na świecie ma na celu walkę z głodem i zwiększenie frekwencji w szkołach. Pojawiły się jednak skargi na problemy z higieną żywności. Jak przypomina BBC, w 2013 roku zatrute jedzenie uznano za przyczynę śmierci 23 uczniów w stanie Bihar. Testy wykazały wówczas "bardzo toksyczne" stężenie pestycydów w potrawach.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości