gad

    gad

    Piękna pogoda sprzyja górskim wycieczkom, lecz mogą być one bardzo niebezpieczne. Kilka dni temu 12-latek został ukąszony przez żmiję podczas wspinaczki w Beskidach. Interweniowali ratownicy GOPR. Jak zachować się w nagłych sytuacjach? I jak rozpoznać ugryzienia?

    Wczoraj na warszawskim Ursynowie znaleziono pytona ukrywającego się pod jednym z zaparkowanych samochodów. Wąż trafił do sierocińca dla porzuconych płazów i gadów, który znajduje się w warszawskim ogrodzie zoologicznym. W jakiej kondycji jest zwierze? Okazuje się, że w ostatnim tygodniu do sierocińca trafiły jeszcze dwa pytony. Przez kogo i gdzie zostały znalezione? Czy można je adoptować? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

    "Pięć metrów długości i pół metra w obwodzie" ma wylinka pytona znaleziona niedawno pod Warszawą. Filip Chajzer postanowił ruszyć na poszukiwania jej właściciela. Zobaczcie co udało mu się ustalić. Jak sprawę komentują okoliczni mieszkańcy i co mówią policjanci oddelegowani do sprawy pytona?

    W Krasiejowie, w województwie opolskim, odkryto szczątki latającego gada sprzed 230 milionów lat! O tym, dlaczego to odkrycie jest tak ważne i jak wygląda praca paleobiologów opowiedzieli nam nasi goście Martyna Wojciechowska i dr hab. Tomasz Sulej.