Newsy

Policjantka w cywilu uratowała dławiące się dziecko. Było o krok od tragedii

Newsy

Karolina Jachowska, sierżant sztabowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie, wykazała się niezwykłą przytomnością umysłu. Dzięki jej błyskawicznej reakcji i umiejętnościom, udało się uniknąć tragedii. Choć cała sytuacja wyglądała dramatycznie, to ostatecznie maluchowi nic się nie stało.

Policjantka z Iławy uratowała dziecko

Do zdarzenia doszło w czerwcu, jednak dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne dzięki publikacji nagrania z kamer przemysłowych. Widać na nim, jak siedzące w wózku dziecko zadławiło się ciastkiem. Matka usiłowała pomóc maluchowi, jednak jej działania nie przynosiły żadnego rezultatu. Wtedy do akcji kroczyła policjantka w cywilu, która właśnie przebywała w sklepie.

Sierżant sztabowa wzięła dziecko na ręce i przystąpiła do udzielania pierwszej pomocy. Na początku udrożniła jego drogi oddechowe, a następnie pochyliła główkę ku dołowi i klepiąc po plecach usiłowała usunąć resztki ciastka. Po chwili dziecko odzyskało oddech i zostało przekazane mamie. Personel sklepu wezwał pogotowie. Po przeprowadzonych badaniach medycy orzekli, że maluchowi nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Kim jest bohaterska policjantka

Karolina Jachowska rozpoczęła pracę w policji w 2003 roku, gdy dołączyła do zespołu Komendy Powiatowej Policji w Olecku jako pracownik cywilny. Następnie jako funkcjonariusz mundurowy pracowała w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, a w 2015 roku przeniosła się do Komendy Powiatowej w Iławie, gdzie objęła stanowisko w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Od 3 lat pracuje w Wydziale Prewencji, będąc częścią Zespołu ds. Wykroczeń i Profilaktyki Społecznej.

Pasją Karoliny Jachowskiej jest sport. Wielokrotnie reprezentowała iławską komendę policji na turniejach piłki siatkowej oraz zawodach smoczych łodzi.

Zobacz jak wyglądała pierwsza pomoc:

Zobacz także:

Od uwielbianej na całym świecie księżniczki pop do zniewolonej gwiazdy. Co się dzieje z Britney Spears?

Bikini dla dziewczynek - niewinna moda czy seksualizacja? "Warto się zastanowić, w jaki przekaz chcemy wyposażyć dziecko"

Martyna Wojciechowska potwierdziła rozstanie. "Moja decyzja o ślubie była przemyślana"

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska wspiera paraolimpijki

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości