Newsy

Tokio 2020 - kolejny dzień zmagań Polaków na Igrzyskach Olimpijskich i wielkie emocje kibiców. "Doba musi być w rytmie japońskim i polskim"

Newsy

Aktualizacja:

Igrzyska Olimpijskie w Tokio trwają od piątku 23 lipca. Po oficjalnej inauguracji i zapaleniu znicza przyszedł czas na sportową rywalizację. Przed nami kolejny dzień zmagań zawodników, które bez wątpienia dostarczą niezapomnianych wrażeń. W Dzień Dobry Wakacje Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski opowiedział, jak przygotować się do kibicowania i wspierać polskich reprezentantów.

W kawiarence Dzień Dobry TVN na rogu Hożej i Marszałkowskiej Robert Stockinger i jego gość Robert Korzeniowski stworzyli dwuosobową strefę kibica. Przy aromatycznej kawie rozmawiali o tym, co czeka polskich sportowców w kolejnych dniach i jak można przygotować się do śledzenia igrzysk.

Tokio 2020 - Polacy na Igrzyskach Olimpijskich

Kolejny dzień zmagań sportowców na Igrzyskach Olimpijskich przyniesie z pewnością sporo wrażeń. Największe emocje budzą oczywiście występy naszych reprezentantów i ich wyniki. Polacy mocno trzymają kciuki i są dumni ze swoich sportowców. Duże zainteresowanie wzbudzał piątkowy mecz naszych siatkarzy.

Cała uwaga była skupiona na siatkarzach. Mecz był trudny, pięciosetowy. Niestety przegrany

- mówił Robert Korzeniowski. Wspomniał także o zaciętej rywalizacji w wyścigu kolarskim, która nie przyniosła medalu polskiemu zawodnikowi, jednak dostarczyła kibicom wielu emocji.

- Absolutnym hitem było to, że Michał Kwiatkowski był bardzo bliski zdobycia medalu. Może pod względem wyniku nie jest to tak oczywiste, bo 11. miejsce to jednak nie jest miejsce 4. czy 5., ale on miał taki moment 15 kilometrów przed metą, że wyglądało to obiecująco - zwrócił uwagę na ciekawy przebieg zdarzeń mistrz olimpijski. Zapytany o to, kto jego zdaniem zdobędzie złoty medal w tegorocznych igrzyskach, Robert Korzeniowski zdradził, że jego faworytem jest lekkoatleta, Paweł Fajdek.

Tokio 2020 - wielkie święto kibiców

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 to doskonała okazja do śledzenia zmagań najbardziej utalentowanych sportowców z całego świata. Różnorodność dyscyplin sprawia, że każdy kibic znajdzie w relacjach z zawodów coś dla siebie. Niestety, aby być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami, trzeba dostosować się do innej strefy czasowej. Ekspert telewizyjny, a jednocześnie oddany kibic Robert Korzeniowski nie miał wątpliwości, że jeśli chcemy obserwować interesujące nas potyczki na żywo, przyjdzie nam zarwać niejedną noc.

Ja kibicuję właściwie 24 godziny na dobę, chociaż ta doba musi być w rytmie japońskim i polskim

- wyznał utytułowany sportowiec. Opowiedział też o sposobach na to, jak kibicować rodakom, którzy walczą o medale w innej strefie czasowej. On wstaje w środku nocy, a jeśli nie ma takiej możliwości, nagrywa wybrane rywalizacje, by przyjrzeć im się później na spokojnie. Zaapelował też do osób, które nie przepadają za sportem, by pozwoliły cieszyć się kibicom tym wyjątkowym wydarzeniem i swobodnie oglądać sportowe zmagania - nawet w środku nocy.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player. Zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio można oglądać na kanałach Eurosportu oraz w Player.pl .

Zobacz także:

Zobacz wideo: Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio pokazali, jak będzie wyglądało podium do ceremonii medalowych. Wykonano je w całości z plastiku z recyklingu

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości