kibice

  kibice

  Igrzyska Olimpijskie w Tokio trwają od piątku 23 lipca. Po oficjalnej inauguracji i zapaleniu znicza przyszedł czas na sportową rywalizację. Przed nami kolejny dzień zmagań zawodników, które bez wątpienia dostarczą niezapomnianych wrażeń. W Dzień Dobry Wakacje Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski opowiedział, jak przygotować się do kibicowania i wspierać polskich reprezentantów.

  Od 19 czerwca kibice będą mogli wrócić na trybuny stadionów piłkarskich. W pierwszej fazie wypełnia je maksymalnie w 25 procentach. Na mecze nie będą jednak wpuszczani kibice gości. - Na razie zezwolenie na przyjazdy grup zorganizowanych ze względów bezpieczeństwa jest praktycznie niemożliwe - powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

  Mundial, a zwłaszcza mecze naszej reprezentacji, to czas ogromnych emocji, często wyrażanych wokalnie. Jak zadbać o głos, by po pełnym dramatyzmu meczu, meczu go nie stracić? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy specjalistę w tej kwestii - Piotra Balickiego, animatora publiczności i trenera w „Małych Gigantach”.

  Wielki dzień dla polskiego futbolu, wielkie nadzieje i ... ogromne rozgoryczenie. Filip Chajzer towarzyszył polskim kibicom przed, w trakcie i po meczu Polski z Senegalem. To nie był szczęśliwy dzień. Teraz czeka nas "mecz o wszystko".

  Po wydarzeniach, które rozegrały się na stadionie Lecha Poznań, podczas meczu z Legią Warszawa, na nowo rozgorzała dyskusja na temat tego, jak poradzić sobie ze stadionowymi bandytami. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem Tomaszem Włodarczykiem i Tomaszem Frankowskim, byłym piłkarzem.

  Po zwycięstwem nad drużyną Ukrainy nasza reprezentacja przeszła do 1/8 finału Mistrzostw Europy 2016. Organizatorzy Euro określili ten mecz jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Czy rzeczywiście mieli się czego obawiać? Sprawdziła to Bianka Zalewska - zarówno przed, jak i tuż po meczu.

  Przez kilka miesięcy Kuba Błaszczykowski miał problemy ze zdrowiem. W mediach pojawiały się plotki, że z powodu kontuzji piłkarz nie będzie grał w kadrze. Jak przyjmował te informacje? Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej Kuba powiedział o najcięższych momentach w swojej karierze i wsparciu kibiców. Zdradził też, jakim jest tatą i kto należy do jego "watahy". Cieszymy się z powrotu Kuby i życzymy mu dużo zdrowia :)

  Po ostatnim meczu w Knurowie doszło do starć kibiców. Jeden z nich dostał gumową kulą w szyję i zmarł. W obliczu incydentu zjednoczeni kibice z całej Polski już trzecią noc oblegają komisariat. Czy metoda jaką zastosowali funkcjonariusze na pewno była słuszna? Dlaczego nie wykorzystano armatek wodnych lub gazu? Czy policja zrobiła wszystko co mogła, by zabezpieczyć mecz? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Jarosław Jabrzyk, reporter programu "Superwizjer" i Jerzy Dziewulski, antyterrorysta.

  Jak działają stadionowe grupy przestępcze? W jaki sposób wygląda rekrutacja do gangów? Dlaczego policja nie radzi sobie z chuliganami? Kim są ludzie, którzy obracają się w gangach stadionowych? i czym są zawody w ustawkach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jarosława Jabrzyka, reportera programu "Superwizjer". Na reportaż „Gangsterzy ze stadionu" zapraszamy dziś o 23.30 w TVN.

  Polscy kibice na meczu wywiesili transparent obrażający Litwinów. Litwini odpowiedzieli im w nieco bardziej kulturalny sposób - akcją akcją „Litwa kocha Polskę”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy inicjatora tej akcji, litewskiego przedsiębiorcę i konsultanta finansowego- Mykolasa Majauskasa. O trudnym polsko-litewskim romansie, o rozstaniach i powrotach opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Zaczyna się Euro 2012 - piłkarskie święto i czas, w którym wszyscy kibice narażeni są na spore stresy związane z sukcesami i porażkami swoich drużyny. Z Andrzejem Nejmanem, Marią Rotkiel, Marcinem Mellerem i Radosławem Majdanem zastanawialiśmy się w Dzień Dobry TVN, jak postępować z kibicem w czasie mistrzostw.

  Rosjanie będą najliczniejszą grupą kibiców, którzy przybędą na mistrzostwa Europy. Szacuje się, że do Polski może przyjechać nawet 40 tyś. Rosjan. Będzie "euro-enkalwa" w centrum miasta? Sprawdzał to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Tylko w Dzień Dobry TVN Zbigniew Boniek pokazał nam swoje życie w Rzymie. Zobacz, co jest największą pasją piłkarza, czym przekupuje swoje konie i jak ucztuje we włoskiej restauracji swojego zięcia?

  Andrzej Sołtysik odwiedził Marcina Wasilewskiego, polskiego piłkarza mieszkającego w Brukseli. Jakie były jego początki w tym mieście i jak się w nim czuje?