Robert Korzeniowski

  Robert Korzeniowski

  Igrzyska Olimpijskie w Tokio trwają od piątku 23 lipca. Po oficjalnej inauguracji i zapaleniu znicza przyszedł czas na sportową rywalizację. Przed nami kolejny dzień zmagań zawodników, które bez wątpienia dostarczą niezapomnianych wrażeń. W Dzień Dobry Wakacje Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski opowiedział, jak przygotować się do kibicowania i wspierać polskich reprezentantów.

  Komentatorzy sportowi bez wątpienia dostarczają widzom ogromne dawki emocji. To oni relacjonują największe wydarzenia na arenach polskich i międzynarodowych, a ich słowa niejednokrotnie przechodzą do historii. Nie jest to jednak tak łatwa praca, jak mogłoby się wydawać. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pracownicy stacji Eurosport, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

  Na rogu Hożej i Marszałkowskiej spotkaliśmy się z Robertem Korzeniowskim i Adrianną Palką, którzy zbierają kilometry dla T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. W jaki sposób? Co motywuje ich do treningu? I jaka pora dnia jest najlepsza na trening? Ze sportowcami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Katarzyna Jaroszyńska.

  Wśród nominowanych w XIX edycji Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności są: aktorka Joanna Brodzik, trener siatkówki Jakub Bednaruk i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, w jaki sposób pomagają potrzebującym. Czym jest dla nich ta nominacja?

  Akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami dobiega powoli końca. Kilometry można zbierać tylko do 24 września. Ile ich jeszcze brakuje? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się podczas Warszawa Businness Run z ambasadorami akcji: Zbigniewem Bródką i Robertem Korzeniowskim, którzy opowiedzieli o duchu walki i wspólnym celu.

  Robert Korzeniowski i Anna Dec przyłączyli się do 5. edycji akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, która potrwa do 24 września. Ile kilometrów zostało do uzbierania? I jak przyłączyć się do akcji? Z ambasadorami akcji spotkał się dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Mateusz Hładki.

  Adrianna Palka jest instruktorką fitness i trenerem personalnym, natomiast Robert Korzeniowski to były chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historii. Oboje są ambasadorami akcji Pomoc Mierzona Kilometrami. Dlaczego Ada i Robert biorą w niej udział? Ile trzeba zebrać kilometrów, aby pobić zeszłoroczny rekord akcji? Dowiedzieliśmy się również od nich, co to jest fitness walking. W ramach Projektu plaża spotkał się z nimi Olivier Janiak.

  Adriana Pałka, Beata Sadowska, Robert Korzeniowski, Anna Dec i Przemysław Cypryański zachęcali naszych widzów do włączenia się w akcję "T- Mobile. Pomoc mierzona kilometrami". Nasza reporterka, Katarzyna Olubińska, spotkała się też z paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem. Zobaczcie jak dołączyć się do akcji!

  Gościem Oliviera Janiaka był Robert Korzeniowski. Co sportowiec robi w Mielnie? Robert choć jest już na sportowej emeryturze wakacje spędza bardzo aktywnie. Korzeniowski jest ambasadorem akcji "Pomoc mierzona kilometrami". Ile kilometrów i w jaki sposób ma zamiar pokonać w tym roku?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, w Krynicy Zdrój, gdzie trwa Festiwal Biegowy spotkał się z Robertem Korzeniowskim oraz z Rafałem Wilkiem - trzykrotnym mistrzem świata w handbike'u. Zobaczcie, jak uprawiać sport i pomagać potrzebującym.

  Na plaży we Władysławowie Olivier Janiak spotkał się z ambasadorami akcji T- Mobile "Pomoc mierzona kilometrami": modelką Agnieszką Maciąg i znanymi lekkoatletami - Robertem Korzeniowskim i Bartoszem Nowickim. Nasz reporter zapytał Agnieszkę, jak dba o formę oraz dowiedział się, w jaki sposób obaj panowie rozpoczęli dzisiejszy dzień.

  O roli rodziców w walce z nadwagą i o tym, jak ważny jest sport w życiu dzieci, rozmawialiśmy z Otylią Jędrzejczak, Kamilą Porczyk i Robertem Korzeniowskim. Czy nasi goście miewali problemy z nadwagą?

  Czy większość sportowców spędza święta poza domem? Czy treningi odbywają się także w Boże Narodzenie i Wigilię? Jak na ich absencję reaguje rodzina? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: siatkarz Zbigniew Bartman, chodziarz Robert Korzeniowski- oraz dyskobol Piotr Małachowski.

  Dlaczego powinniśmy badać dno oka i jak często należy to robić? - Schorzenia siatkówki oka to trzecia, po zaćmie i jaskrze, najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie - wyjaśnia Patryk Sucharda, koordynator VII Tygodnia Schorzeń Siatkówki Oka. To bardzo proste, nieinwazyjne - zapewnia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Roberta Korzeniowskiego, ambasadora akcji „Niewidomi już widoczni”, a w naszej kawiarence na rogu ulicy Marszałkowskiej i Hożej można było dziś zbadać dno oka.