Newsy

Walczą w sądzie o życie dwunastoletniego syna. Nie chcą odłączyć go od respiratora

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
mirror.co.uk, wysokieobcasy.pl
Lekarze podający tlen dziecku.

Dwunastoletni Archie Battersbee z Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy pozostaje podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Lekarze stwierdzili u niego śmierć pnia mózgu i od początku byli przeciwni tak zwanej uporczywej terapii. O odłączeniu chłopca od respiratora zdecydował sąd. Rodzice odwołali się od wyroku. - Jestem jego matką i intuicja mówi mi, że mój syn wciąż tu jest - zapewnia matka dziecka.

Lekarze stwierdzili śmierć pnia mózgu, rodzice walczą o syna

Walka o życie Archiego Battersbee rozpoczęła się 7 kwietnia 2022 roku. Wtedy to nieprzytomny dwunastolatek trafił do szpitala Royal London Hospital w Whitechapel w Londynie. Tam podjęto decyzję o podłączeniu go do aparatury podtrzymującej życie. Nie wiadomo, co było przyczyną utraty przytomności. Matka chłopca przypuszcza, że wypadek mógł mieć związek z popularnym wyzwaniem w mediach społecznościowych.

Lekarze zdiagnozowali u Archiego śmierć pnia mózgu. Ich zdaniem wdrożone procedury medyczne nie mają sensu. Z tym punktem widzenia nie zgadzają się rodzice dwunastolatka. Hollie Dance i Paul Battersbee walczą o to, by dać synowi jak najwięcej czasu.

Przypadek Archie Battersbee. Nie chcą odłączyć syna od respiratora

Archie Battersbee przez lata był zapalonym sportowcem. Interesował się sztukami walki i gimnastyką. Zdruzgotani rodzice nie chcą dopuścić do siebie myśli o śmierci syna. Wierzą, że wróci do zdrowia. W związku ich sprzeciwem wobec decyzji lekarzy, sprawa trafiła do sądu.

13 czerwca br. medycy z Royal London Hospital otrzymali pozwolenie na odłączenie małego pacjenta od aparatury. Wyrok wydała sędzia Emma Arbuthnot. Hollie Dance i Paul Battersbee postanowili odwołać się od tej decyzji.

Jego serce wciąż bije, złapał mnie za rękę. Jestem jego matką i intuicja mówi mi, że mój syn wciąż tu jest

W piątek, 15 lipca br. decyzja sędzi Emma Arbuthnot została podtrzymana. W orzeczeniu sądu apelacyjnego podkreślono, że kontynuacja leczenia jest daremna. Prawnik reprezentujący rodzinę Battersbee zapowiedział ponowne odwołanie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: mirror.co.uk, wysokieobcasy.pl

Źródło zdjęcia głównego: vm/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości