wyrok sądu

  wyrok sądu

  Statystyki pokazują, że prawie milion osób w Polsce zaciągnęło kredyt we frankach. Część kredytobiorców uważa, że została oszukana przez banki i domaga się zadośćuczynienia. Sąd Najwyższy ma niebawem przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. Jakie szanse na wygraną mają frankowicze? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Robertem Moskwą, aktorem i posiadaczem kredytu w tej walucie oraz Kamilem Chwiedosikiem, ekspertem ds. bankowych.

  Dożywocie - taki wyrok orzekł koszaliński sąd wobec mężczyzny skazanego za usiłowanie zabójstwa syna partnerki, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem oraz gwałty na nich. W pierwszej instancji wobec Marka K. orzeczono 25 lat więzienia. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać nie wcześniej niż po 35 latach.

  Jeszcze 12 lat temu frank był przepustką do lepszego świata we własnym, wymarzonym mieszkaniu. Niestety dla większości stał się koszmarem. Filip Chajzer przedstawił historie kobiet, które kredyt frankowy przypłaciły zdrowiem i problemami finansowymi. Jedna z nich wywalczyła w sądzie sprawiedliwość, a druga jeszcze na nią czeka. Natomiast w studiu gościliśmy radcę prawną, która podpowiedziała, jak nie pogrążyć się kredytem.

  14-letnia dziewczyna przyjechała do rodziny na święta. Tam doszło do gwałtu, którego sprawcą był 26-letni kuzyn. Tak uznał sąd i skazał mężczyznę na trzy lata więzienia. Wyrok został jednak złagodzony - do roku w zawieszeniu. Dlaczego? Do uzasadnienia tej decyzji dotarła "Gazeta Wrocławska".

  Na 25 lat więzienia skazał wrocławski sąd 35-letnią matkę oskarżoną o usiłowanie zabójstwa miesięcznego dziecka. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu rzuciła dziecko na ulicę i kilka razy je kopnęła. Niemowlaka odebrali jej przechodnie.

  Wielu z nas każdego dnia publikuje zdjęcia w swoich mediach społecznościowych. Okres wakacji jest tym, kiedy robimy to najczęściej. Wspólne wyjazdy z przyjaciółmi czy rodziną dla wielu są szansą na pochwalenie się czymś fajnym na Facebooku czy Instagramie. Okazuje się, że udostępnienie na takich zdjęciach wizerunków osób, bez ich zgody, może nas bardzo dużo kosztować. I dotyczy to zarówno wizerunków osób należących do naszej najbliższej rodziny jak i jakichkolwiek innych.

  Wczoraj Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę z zarzutu zabójstwa i zgwałcenia 15-latki. Gościem Dzień Dobry TVN był profesor Zbigniew Ćwiąkalski, obrońca i pełnomocnik Tomasza Komendy. Obrońca poszkodowanego będzie teraz dochodził zadośćuczynienia za krzywdy moralne, za warunki, w których przebywał Komenda w więzieniu, za dolegliwości psychiczne. Jak Tomasz Komenda czuje w dzisiejszej rzeczywistości? I co z odpowiedzialnością tych, którzy przyczynili się do tego, że Tomasz Komenda niesłusznie spędził 18 lat w więzieniu?

  Rok temu sąd odebrał Annie Kapeli dzieci, ponieważ była otyła. Zgodnie z wczorajszym wyrokiem Sądu Apelacyjnego dziewczynki wróciły do domu. Jakie warunki musi teraz spełnić Pani Anna, by córki mogły zostać z nią na stałe? Jak udało jej się zrzucić aż 90 kg? Z Anną Kapelą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.