wyrok sądu

  Decyzja jest prawomocna.

  Dwunastoletni Archie Battersbee z Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy pozostaje podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Lekarze stwierdzili u niego śmierć pnia mózgu i od początku byli przeciwni tak zwanej uporczywej terapii. O odłączeniu chłopca od respiratora zdecydował sąd. Rodzice odwołali się od wyroku. - Jestem jego matką i intuicja mówi mi, że mój syn wciąż tu jest - zapewnia matka dziecka.

  "Dla mnie to jest tragedia".

  "Obstrukcję procesową opanował do perfekcji".

  Obrońcy uważają, że proces był niesprawiedliwy.

  Dawid S. wielokrotnie siedział w więzieniu, m.in. za bójki, pobicia, groźby karalne i jazdę pod wpływem alkoholu. Przez 14 lat bił, gnębił i poniżał swoją żonę. Kobieta związała się z innym mężczyzną. Dwa dni po tym, jak recydywista wyszedł na wolność, z bratem wtargnął do jego mieszkania. Tam, na oczach dzieci, zaatakowali go nożem i rozbitą butelką. Został skazany na 6 lat. - Mam teraz uciekać, bo on może niedługo wyjść? - pyta była żona.

  Sąd Okręgowy w Poznaniu zadecydował o przyszłości Adama Z.

  Za kazirodczy związek brat i siostra mieli poważne problemy z prawem.

  22 października 2020 roku we wsi Gilowice na Żywiecczyźnie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca potrącił ciężarną Małgorzatę i jej 3-letnią córkę Laurę. Krzysztof S. 4 kwietnia 2022 roku usłyszał wyrok. Sprawę opisała Małgorzata Goślińska w reportażu dla tvn24.pl.

  "Dopóki nie zostaną zamknięci w więzieniu, nic się nie zmieni".

  Jaka kara czeka artystę?

  "Kara jest zbyt surowa".

  Britney Spears bardzo długo czekała na ten moment. W piątek 12 listopada 2021 r. sąd w USA zwolnił ją z kurateli, która trwała od 2008 roku. Przez 13 lat nie miała kontroli nad swoim życiem prywatnym, a także majątkiem szacowanym na 60 mln dolarów. Wokalistka wyznała w mediach społecznościowych, że to najlepszy dzień w jej życiu.

  Sąd zadecydował o przyszłości Valerie Bacot, 40-letniej Francuzki. Kobieta w 2016 roku zabiła swojego męża, Daniela Polette, który przez lata zmuszał ją do prostytucji. Wyrok sądu w Chalon-sur-Saône zamyka proces maltretowanej kobiety.

  13 lat pozbawienia wolności. To wyrok, który zapadł w warszawskim sądzie za pobicie Roberta Brylewskiego i przyczynienie się do śmierci muzyka. Oskarżonego Tomasza J. podczas ogłaszania sądowej decyzji nie było na sali. Nie został doprowadzony, bo nie wyraził na to zgody.

  Statystyki pokazują, że prawie milion osób w Polsce zaciągnęło kredyt we frankach. Część kredytobiorców uważa, że została oszukana przez banki i domaga się zadośćuczynienia. Sąd Najwyższy ma niebawem przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. Jakie szanse na wygraną mają frankowicze? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Robertem Moskwą, aktorem i posiadaczem kredytu w tej walucie oraz Kamilem Chwiedosikiem, ekspertem ds. bankowych.

  Mały piesek wskoczył na stół, więc zdenerwowany 35-latek wyrzucił go przez okno. Czworonóg nie przeżył upadku z 8 piętra. Sąd skazał za to mężczyznę na 1,5 roku więzienia oraz 15-letni zakaz posiadania zwierząt.

  Tą zbrodnią pięć lat temu żyła cała Polska. Kajetan P. zabił lektorkę języka włoskiego, jej ciało poćwiartował, przewiózł do swojego mieszkania i tam podpalił. Za popełnione czyny sąd skazał go na dożywotnie więzienie. Dodatkowo orzekł karę roku więzienia za atak na policjanta.

  Steve V. został oskarżony o fizyczne znęcanie się, zgwałcenie i zabójstwo chłopca. Mężczyzna miał "opiekować się" trzylatkiem pod nieobecność matki. Sąd skazał go na 15 lat więzienia i zobowiązał do zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Z takim wyrokiem nie zgadza się jednak prokurator generalny.

  10 lat więzienia - taką karę wymierzył sąd 63-letniemu księdzu, oskarżonemu o seksualne wykorzystanie kilkunastu dzieci z parafii w Godowie k. Wodzisławia Śląskiego. Kazimierz G. został zatrzymany i aresztowany na początku lipca 2019 r. Jego ofiary miały od 9 do 13 lat.

  Wybitny rosyjski historyk Oleg Sokołow został w piątek skazany na 12,5 roku więzienia za zamordowanie swojej studentki i kochanki Anastasii Jeszczenko. Morderstwo wstrząsnęło Rosją. Zbrodnia została odkryta, gdy naukowiec próbował porzucić fragmenty ciała zabitej.

  Dożywocie - taki wyrok orzekł koszaliński sąd wobec mężczyzny skazanego za usiłowanie zabójstwa syna partnerki, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem oraz gwałty na nich. W pierwszej instancji wobec Marka K. orzeczono 25 lat więzienia. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać nie wcześniej niż po 35 latach.

  Zapadł wyrok w sprawie Mariusza L. oskarżonego o zgwałcenie 17-latki. Sąd drugiej instancji wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przebywa w areszcie.

  Jeszcze 12 lat temu frank był przepustką do lepszego świata we własnym, wymarzonym mieszkaniu. Niestety dla większości stał się koszmarem. Filip Chajzer przedstawił historie kobiet, które kredyt frankowy przypłaciły zdrowiem i problemami finansowymi. Jedna z nich wywalczyła w sądzie sprawiedliwość, a druga jeszcze na nią czeka. Natomiast w studiu gościliśmy radcę prawną, która podpowiedziała, jak nie pogrążyć się kredytem.

  Sąd Okręgowy w Koszalinie uznał, że 70-letni Roman W. jest winny kradzieży cukierka o wartości 40 gr. Sędzia utrzymał w mocy wyrok z 6 lutego. Emeryt będzie musiał zapłacić grzywnę.

  14-letnia dziewczyna przyjechała do rodziny na święta. Tam doszło do gwałtu, którego sprawcą był 26-letni kuzyn. Tak uznał sąd i skazał mężczyznę na trzy lata więzienia. Wyrok został jednak złagodzony - do roku w zawieszeniu. Dlaczego? Do uzasadnienia tej decyzji dotarła "Gazeta Wrocławska".

  Słynna modelka Bar Refaeli skazana na dziewięć miesięcy prac społecznych, a jej matka na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Taką karę orzekł sąd w Izraelu za uchylanie się od płacenia podatków. Chodzi o ponad 7 mln dolarów.

  Na 25 lat więzienia skazał wrocławski sąd 35-letnią matkę oskarżoną o usiłowanie zabójstwa miesięcznego dziecka. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu rzuciła dziecko na ulicę i kilka razy je kopnęła. Niemowlaka odebrali jej przechodnie.

  1,5 roku spędzi w więzieniu 69-letnia, która na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrąciła 8-letnią dziewczynkę. Tak zdecydował sąd w Poznaniu. Do tragedii doszło w listopadzie 2019 roku. Prokurator żądał dla sprawczyni kary 2 lat pozbawienia wolności.

  Stefan G., który prowadził hotel dla zwierząt i gabinet weterynaryjny został skazany za znęcanie się nad zwierzętami. Dowody świadczą o tym, że mężczyzna bił zwierzęta gumową pałką, kopał, uderzał nimi o podłogę. Okazuje się, że weterynarz cały czas pracuje w zawodzie. Zobacz reportaż Uwagi! TVN.