Horoskop

Pełnia Żniwiarzy, czyli Pełnia Księżyca w Znaku Ryb - co nas czeka w ten szczególny dzień?

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Pełnia Żniwiarzy

Nadchodząca Pełnia Żniwiarzy, czyli ostatnia pełnia lata i całego Lunarnego Cyklu, to w astrologii wyjątkowy czas. Co oznacza dla każdego ze znaków zodiaku? Skąd ta nazwa? Kiedy będzie można obserwować wrześniowy Księżyc w Znaku Ryb?

Pełnia Żniwiarzy - ostatnia pełnia Lunarnego Cyklu

Zbliża się koniec roku lunarnego, który niesie nam konieczność podsumowania stanu swoich uczuć i emocji oraz zastanowienia się nad kondycją duszy. W ciągu najbliższych dni będziemy bardziej refleksyjni, chętni do poszukiwania sensu życia, złaknieni duchowej strony rzeczywistości. Wiele spraw zacznie się kończyć, dopalać, domykać, czasem w gwałtowny sposób.

Mistyczna, uduchowiona i związana z religijnością faza Ryb zachęci nas do zrobienia sobie krótkiego rachunku sumienia, czy aby na pewno żyjemy w zgodzie ze swoim powołaniem i marzeniami?

Ostatnia pełnia w lunarnym cyklu przyspiesza dopalanie się karmy oraz wymusza na nas dokonywanie retrospekcji, rozrachunków i zmierzenie się z lękami z przeszłości. Wydarzenia na poziomie duchowym i energetycznym bardzo przyspieszają. Mogą niestety pojawiać się wybuchy paniki i zbiorowej histerii oraz bezrefleksyjna wiara w niesprawdzone plotki i pogłoski. Mamy do czynienia z podsumowaniem emocjonalnego cyklu dwunastu Pełni Księżyca i czas zmierzyć się z tym, co udało się osiągnąć, a co jest jeszcze do przerobienia w rozwoju osobistym.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Cykl lunarny – co to takiego? Ile jest pełni Księżyca w roku?

Słońce przebiega dwanaście znaków zodiaku poczynając od Barana, a na Rybach kończąc. Podobnie mamy do czynienia z Pełniami Księżyca, których w ciągu roku jest dwanaście, a w wyjątkowych latach trzynaście.

Oczywistym jest, że cykl pełni naszego naturalnego satelity zaczyna się również od znaku Barana, a na znaku Ryb kończy. Tak jest w istocie, ale pierwsza pełnia, rocznego lunarnego cyklu rozpoczyna się jesienią, po wrześniowej równonocy i zachodzi zawsze w fazie zodiakalnej Barana. Tymczasem ostatnie tchnienie astronomicznego lata daje nam odczuć, co oznacza kończąca lunarny cykl Pełnia Księżyca w znaku Ryb, ale nie jest to łatwe do przeżycia zjawisko astronomiczne. Rozpoczyna się wygaszanie wpływów starych energii, aby mogły zrobić miejsce nowym.

Pełnia Żniwiarzy, czyli Księżyc Plonów – kiedy wypada?

Ostatnia Pełnia Księżyca w tym lunarnym cyklu uściśli się w sobotę, 10 września, tuż przed południem o godzinie 11.58. Według tradycji ludowych wrześniowy Księżyc nazwany jest Pełnią Plonów bądź Księżycem Żniwiarzy. Ta zwyczajowa nazwa wzięła się z tego powodu, że wschód Księżyca w pełni we wrześniu, odbywa się dokładnie w momencie zachodu Słońca, w związku z tym pracujące w polu osoby mogły nie przerywać zajęć, dzięki dłuższej dostępności światła. Na poziomie symbolicznym, Księżyc Plonów przynosi nam owoce tego, co zasialiśmy w ciągu ostatnich miesięcy.

Kto siał wiatr zbierze burzę, kto cierpliwie pracował - otrzyma dorodne owoce swoich wysiłków.

Ostatnia pełnia lata

Lato definitywnie i nieodwołalnie się kończy i za moment wejdziemy w astronomiczną jesień, Pełnia Księżyca w wodnym znaku Ryb to czas refleksji, zwiększonej uczuciowości oraz oglądania się za siebie.

Srebrny Glob w trakcie swojej szczytowej fazy będzie tworzył luźną koniunkcję z Neptunem, zatem wszelkie sprawy z wodą i jej domenami, ponownie będą na ustach wszystkich. Różnego rodzaju ulewne opady, lokalne podtopienia, a w szerszym horyzoncie również szalejące morza będą sprawiać kłopoty tysiącom osób. Ponieważ Pełnia Żniwiarzy będzie połączona z wejściem w ruch wsteczny Merkurego, lepiej nie skusić się na wyprawy statkami lub żaglowcami jeśli nie potrafimy pływać.

Trudności w Pełni Księżyca w znaku Ryb

 • wzmaganie się stanów lękowych
 • pojawianie się stanów podejrzliwości
 • fobie, natręctwa, obsesje
 • uporczywe rozdrapywanie ran z przeszłości
 • powrót do dawnych traum
 • konieczność uporania się z blokadami
 • płaczliwość, drażliwość
 • wylewanie łez pozornie bez powodu
 • organizm może ,,puchnąć’’
 • większość osób może skarżyć się na opuchnięte kończyny
 • problemy ze stopami, bóle palców, kostek
 • pretensje i żale do całego świata
 • kłopoty z wodą w różnych postaciach
 • przemyt narkotyków
 • zatrucia dopalaczami i alkoholem

Pozytywy Pełni Księżyca w znaku Ryb

 • czas oddzielić ziarno od plew
 • możliwość uzdrowienia ran duszy
 • rozpoznanie prawdziwego źródła bólu emocjonalnego
 • rozeznanie się w tym, co czujemy i do kogo
 • odnalezienie prawdziwego, duchowego powołania
 • doświadczenia mistyczne
 • zetknięcie się z duchowością w życiu codziennym
 • przeczucia, sny, prorocze wizje dostępne dla każdego
 • nowe energie i potencjały czekają u progu
 • wyjątkowo aktywna intuicja

Zodiak a Pełnia Żniwiarzy - co nas czeka?

Większa część zodiaku niestety nie przepada za Pełnią Księżyca w znaku Ryb. Możemy czuć się przygaszeni, wypełnieni trudnymi uczuciami i zbytnio się nad sobą rozczulać. Wydarzenia, jak przy końcu każdego cyklu nagle przyspieszają, a obrót spraw może być zaskakujący. To nie będą łatwe dni, tym bardziej, że Pełnia Żniwiarzy połączy się z retrogradacją Merkurego.

Rady i motto dla każdego znaku zodiaku na Pełnię Żniwiarzy

Baran

Ktoś może za wszelką cenę próbować cię zmanipulować, nie poddawaj się szantażom emocjonalnym. Włącz racjonalizację.

Byk

Popłyń z nurtem. Zazwyczaj za mocno stoisz czterema, byczymi nogami na ziemi. Czas pozwolić sobie na odrobinę swobody i romantyzmu.

Bliźnięta

Nie ma wyjścia, trzeba zajrzeć do pokoju z bałaganem odstawionym na wieczne ,,później’’. Będziesz działać bardzo nerwowo, ale skutecznie.

Rak

Przed tobą świetne dni, powrócą sprawy, które miałeś już za nieosiągalne i niedostępne, ale dostaniesz kolejną szansę.

Lew

Układ na niebie przygasi twój wewnętrzny płomień, będziesz przysypiać. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i… termofor z gorącą wodą do łóżka.

Panna

Fokus na sprawy partnerskie i miłosne. Czas okazać bliskiej osobie, że masz uczucia i potrafisz się nimi dzielić. Otwórz serce.

Waga

Mogą pojawić się stany lękowe i poczucie dojmującej niepewności. Postaraj się mieć przy sobie kogoś, kto zapewni cię, że to tylko twoje wymysły.

Skorpion

Wzmocniony żywioł wody doda ci werwy. Będziesz bardzo skuteczny w przekonywaniu innych do swoich racji. Masz realny wpływ.

Strzelec

To nie twoja bajka. Rozdmuchane do granic możliwości emocje osób wokół ciebie mogą cię przytłoczyć. Będziesz się ewakuować w bezpieczne miejsce.

Koziorożec

Masz szansę pokazać, że zależy ci na polubownym rozwiązaniu konfliktów. Będziesz łagodniejszy niż zwykle, bardziej miękki i czuły. Tylko na tym zyskasz.

Wodnik

Nie wdawaj się w intrygi w środowisku wokół ciebie. Trzymaj się na dystans od osób próbujących cię uwikłać w swoje interesy. Myśl o sobie.

Ryby

Pełnia Księżyca w twoim znaku to czas dany ci od Kosmosu, abyś się wreszcie odnalazła. Wsłuchaj się w siebie. Wiesz co chcesz zrobić i idź za tym impulsem.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Larry Keller, Lititz Pa./Getty Images

Pozostałe wiadomości