Gwiazdy

Zbigniew Zamachowski ma nowe zajęcie. "To mi z nieba spadło. Fantastycznie". Co teraz robi aktor?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Zbigniew Zamachowski od lat należy do grona najbardziej poważanych polskich aktorów. Choć wszyscy pamiętają go chociażby jako pułkownika Wołodyjowskiego z "Ogniem i mieczem", Gustawa Mytnika ze "Zróbmy sobie wnuka" czy Edzia z "Cześć, Tereska", nie można zapominać, że jest również wspaniałym aktorem dubbingowym. Teraz postawiono przed nim jednak zupełnie nowe wyzwanie.

Nowa audycja Zbigniewa Zamachowskiego

Od lat Zbigniew Zamachowski grał w filmach, a także podkładał głos pod takie postacie, jak Stuart Malutki, Shrek czy Garfield. W ostatnim czasie zajął się także nagrywaniem audiobooków, które - jak przyznaje - w czasach pandemii ratują życie. Teraz jednak dodatkowo stanęło przed nim całkiem nowe wyzwanie, w którym łączy miłość do kina i muzyki.

- To mi z nieba spadło. Fantastycznie. Magda Jethon, była dyrektor Trójki, zaprosiła mnie do współpracy, znając moją miłość do muzyki w ogóle, a zwłaszcza do muzyki filmowej. Teraz co czwartek między godziną 2:00 a 4:00 po południu, puszczam nagrania z muzyki filmowej. Mam tego w domu po prostu całe mnóstwo i to jest niesamowita przyjemność , kiedy można się po prostu podzielić z ludźmi, zwłaszcza dając to na żywca - wyznał w Dzień Dobry TVN Zbigniew Zamachowski.

Aktor nawiązał współpracę z radiem Nowy Świat, co niezwykle go cieszy. Po raz pierwszy bowiem prowadzi własną audycję. Wcześniej jedynie występował i nagrywał dżingle - teraz może podzielić się z słuchaczami swoją niezwykłą pasją.

- Dobra muzyka filmowa to jest taka muzyka, której się podobno nie zauważa, ale częstokroć jest tak, że ta muzyka wychodzi na plan pierwszy - stwierdził aktor.

Córki Zamachowskiego idą w jego ślady

Co ciekawe, w radiu Nowy Świat pracuje także jego najstarsza córka, 26-letnia Maria Zamachowska.

- Tutaj nie ma żadnego nepotyzmu, Marysia niczego mi nie zawdzięcza. Po prostu sama stanęła do konkursu, wygrała ten konkurs, pracuje, prowadzi audycję - fantastyczną zresztą - co sobotę. To się nazywa "Mistrzowie grają w Nowym Świecie". Polega to na tym, że mistrzowie - głównie aktorzy, ale artyści przede wszystkim - prezentują swoje gusta muzyczne, dając jakby też opowieść o swoim życiu - opowiadał Zbigniew Zamachowski.

Okazuje się, że jego córki mają to chyba we krwi, ponieważ i młodsza latorośl, 19-letnia Bronisława, poszła w ich ślady i też współpracuje z radiem Nowy Świat.

- To było dla mnie zaskoczenie, bo nawet nie wiem, kiedy ona tam się znalazła. Też różne czyni takie wstępne ruchy... Jest na razie stażystką, ale mam nadzieję, że dochrapie się może swojej audycji - powiedział aktor.

Artysta wyznał również, że praca głosem daje mu niebywałą satysfakcję. Do dziś sprawia mu radość, kiedy dzięki jego rolom dubbingowym na ulicy rozpoznają go dzieci.

- Kiedy nastała era pandemii, wszyscy założyliśmy te maseczki, wydawało mi się, że już jestem absolutnie bezpieczny na ulicy, w sklepie i wszędzie. Okazało się, że nieprawda. Że właśnie ludzie, zwłaszcza młodsi, rozpoznają mnie po głosie. To w ogóle fantastyczne - dodał Zbigniew Zamachowski.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości