radio

  radio

  Abonament RTV muszą płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Z obowiązku nie zwalnia ewentualny abonament opłacany w sieci kablowej. Poczta Polska ma zamiar sprawdzić, czy osoby, które w ostatnim czasie kupiły nowy sprzęt, wnoszą odpowiednią opłatę z tytułu obowiązkowego abonamentu.

  Na jego audycjach wychowało się kilka pokoleń. Dzięki niemu muzyki zaczął słuchać nasz prowadzący Marcin Prokop. Marek Niedźwiecki - właściciel jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych głosów w polskim eterze - opowiedział o swojej nowej książce „Dyrdymarki”. Czy nadal nie wierzy w życie pozaradiowe?

  Gość Dzień Dobry TVN Michał Jasiewicz jest pomysłodawcą i założycielem radia Wihajster. Co w tym projekcie jest takiego wyjątkowego? Obok Michała usiedli na kanapie: jego syn Jovan i artystka kabaretowa Joanna Kołaczkowska - oboje będą prowadzić audycje we wspomnianym radiu. O czym one będą?

  Maysoun Odeh Gangat w 2009 roku opracowała program radiostacji bazujący na burzeniu stereotypu arabskiej i palestyńskiej kobiety, która jest z reguły postrzegana jako ofiara przemocy. Maysoun chciała mówić więcej o kobietach, które odnoszą sukcesy. Jej celem było inspirowanie innych kobiet. Na początku Radio Nisaa budziło uprzedzenia. Tym bardziej że słowo "nisaa" w języku arabskim oznacza kobietę. Jak jest obecnie? Czy Nisaa jest popularną w Palestynie radiostacją? Jaką muzykę grają?

  Od 21 kwietnia w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie można zobaczyć niezwykłą wystawę przedstawiającą dorobek Alma Radio - studenckiej rozgłośni działającej od lat 50. do 90. ubiegłego wieku. Kto prowadził audycje w radiu studenckim? Jakie tematy w nim prezentowano?

  Imiradio to internetowa stacja radiowa, w której pracują ochotnicy-obcokrajowcy. Praca w stacji jest dla nich sposobem na integrację, ćwiczenie języka oraz poznanie kultury Polski i krajów, z których pochodzą współprowadzący. Audycje prowadzone są w różnych językach, a słuchacze kontaktują się z prowadzącymi za pomocą portali społecznościowych. Z jakimi problemami spotkali się po przyjeździe do Polski?

  W Dzień Dobry TVN Marcin Prokop rozmawiał z dziennikarzem Radia Zet Marcinem Wojciechowskim o czekających nas w 2017 roku wydarzeniach w świecie muzyki. Kto wyda płytę? Kim jest Bebe Rexha? Co jest na topie radiowych list przebojów?

  Kreatywność słuchaczy, którzy dzwonią i do radia nie zna granic. Jedni chcą się oświadczać, inni radzą jak prowadzić program, a jeszcze inni - wyznają miłość. Zdarzają się również wiadomości od słuchaczy proszących o piosenkę, która leci tak: "La la la, la la, la la la la la". Jaki słuchacz najbardziej zapadł w pamięć gościom Dzień Dobry TVN: Damianowi Michałowskiemu, Magdzie Miśce-Jackowskiej i Krzysztofowi Janskowskiemu "Jankesowi"?

  Według obowiązującego prawa, w ramówce każdej polskiej stacji radiowej 33% zajmować mają utwory polskie. Poseł Piotr "Liroy" Marzec chciałby zmienić tę ustawę tak, by stanowiły one 50% nadawanej przez rozgłośnie muzyki. Jak na tę propozycję zapatrują się nasi goście: Robert Chojnacki i dziennikarka muzyczna - Anna Gacek. Jak zdefiniować polską muzykę i czy rzeczywiście trzeba stosować przymus by radiostacje grały po polsku?

  Prezenter radiowy Joe Kohlhofer zrobił swoim słuchaczom wyjątkowy prezent - puścił w audycji 24 razy z rzędu piosenkę "Last Christmas". Czy naszym radiowcom również zdarzyło się zadrwić na antenie? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Krzysztof Jankowski „Jankes” oraz Piotr Kędzierski „Kędzior”. Jak słuchacze zareagowali na piosenkę "Last Christmas", którą Jankes puścił w lipcu? I w jaki sposób Kędzior uczynił z żartu heppeningową tradycję?

  Cięty język, niebanalna osobowość, prawdziwa kopalnia energii i temperamentu - taka jest Dorota Wellman. Swoją karierę zaczynała w radiu, a później trafiła do telewizji. Dużą popularnością cieszą się programy, które prowadzi oraz napisane przez nią felietony i książki. Najnowsza nosi tytuł „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”. Dla kogo została napisana ta książka? Komu Dorota ją zadedykowała? Dlaczego przeszła z TVP do TVN? Długo "zgrywała się" z Marcinem Prokopem? Czy Dorota nawiązuje przyjaźnie w pracy? Kto w naszym studiu zagląda jej pod bieliznę? ;) Tym razem Dorota przyszła do Dzień Dobry TVN jako gość.

  Lepiej być dzieckiem czy dorosłym? Czy dorośli muszą pracować? Kto powinien utrzymywać rodzinę? Czym jest rozwód? Dlaczego każda kobieta musi rodzić dzieci, a każdy mąż powinien słuchać żony? Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Katarzyną Stoparczyk i jej radiowym dzieciakami. Koniecznie posłuchajcie rad dzieci, bo one zawsze wiedzą lepiej! :-)

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespól Radio. Muzycy zaprezentowali singiel "Mgła", który jest zapowiedzią ich debiutanckiej płyty. Jak oceniacie ich występ?

  Polskie Radio obchodzi swoje 90-lecie. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN wiceprezes zarządu Polskiego Radia Jolantę Wiśniewską. Jak zmieniało się radio przez te lata? Jaką ma misję? Co znajduje się na portalu Polskiego Radia?

  Radiowej Trójce stuknęły 53 lata. Czym różni się ta stacja od innych? Dlaczego warto słuchać radia? O tym dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia Magda Jethon, Natalia Kukulska, Robert Kantereit i Hirek Wrona.

  Jak w nowej roli odnajduje się Dawid Podsiadło i czy czuje tremę kiedy prowadzi swój program "Podsiadówka" w radiowej "Czwórce"? Kto wybiera mu utwory, które puszcza w swojej audycji? Czy pracy w radiu poświęca wszystkie swoje wolne chwile, czy znajduje też czas na swoją muzykę?

  Na scenie Dzień Dobry TVN Michał Szyc wykonał utwór „Noc i Dzień”. Kaliszanin podbił serca nie tylko swoich krajanów, ale i całej Polski. Podoba Wam się?

  W styczniu 2015 roku RMF FM świętuje 25. urodziny. RMF Fm to dziś jedna z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce. Kto 25 lat temu mógł przypuszczać, że założenie pierwszej prywatnej radiostacji w naszym kraju będzie takim sukcesem? O poczatkach stacji rozmawialiśmy z Edwardem Miszczakiem, Andrzejem Sołtysikiem, Brianem Scottem, Marcinem Wroną, Maciejem Wójcikiem, Piotrem Metzem i , obecnymi w studiu Dzień Dobry TVN, Tadeuszem Sołtysem i Konradem Piaseckim. Słuchacie RMF FM?

  "Nie mam bogatego ojca, ale miliony na YouTube", "Wolę w Radiu Maryja słuchać o Matce Boskiej", "Nie muszę lizać tyłków, aby czasem zagrać w klubie" - o tym śpiewa w swojej nowej piosence Patty. Posłuchajcie piosenki "Pani Patty"! Szokuje? Dlaczego Patty idzie na wojnę z show-biznesem? Kto obraził się na Patty? Dlaczego rozgłośnie radiowe nie chcą grać piosenek Patty i kto napisał tekst tej piosenki? Zobaczcie, co powiedziała Marcinowi Prokopowi i Dorocie Wellman w Dzień Dobry TVN.

  Nazywa się go „poetą mikrofonu”. Taksówkarze rozpoznają go po głosie, zawodnicy traktują jak najlepszego kumpla, a kibice cytują jego kultowe teksty. W studiu Dzień Dobry TVN Mistrz, którego nikt nie przegada, czyli Tomasz Zimoch, dziennikarz i komentator sportowy. Ile jest w nim doktora Jekylla i pana Hyde'a?

  Przede wszystkim są dziennikarzami. Ale postanowili wspólne założyć zespół. Z utworami trafili do największych stacji radiowych oraz za granicę. Gra ich radio w Chicago. Teksty pisze Rafał Bryndal. „Wezmę Cię” – to najnowszy numer Poparzonych, i w którym wystąpiła aktorka Andżelika Piechowiak. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Poparzeni Kawą 3.