Gwiazdy

Sebastian Karpiel-Bułecka chce zmienić imię. Jego plany zdradziła żona

Gwiazdy

Paulina Krupińska

Sebastian Karpiel-Bułecka planuje zmienić imię i wykreślić to dotychczasowe z dowodu. Jego plany w tym względzie zdradziła żona wokalisty, Paulina Krupińska-Karpiel. Nie chodzi jednak o imię Sebastian. Jak to możliwe? Okazuje, że popularny muzyk w dowodzie nazywa się zupełnie inaczej.

Prawdziwe imię Sebastiana Karpiela-Bułecki

Sebastian Karpiel-Bułecka to znany muzyk i lider folkowej formacji Zakopower. Wszyscy znają go z piosenek takich jak "Tak ma być", "Boso" czy "Kto nas woła". Prywatnie artysta jest związany z Pauliną Krupińską-Karpiel, jedną z ulubionych przez widzów prowadzących Dzień Dobry TVN. I to właśnie Paulina zdradziła w jednym z wywiadów, że jej mąż planuje zmienić swoje imię. Czy to znaczy, że rozstanie się z imieniem Sebastian? Nic bardziej mylnego.

Wokalista od początku kariery znany jest jako Sebastian Karpiel-Bułecka, ale mało kto wie, że jego prawdziwe imię brzmi zupełnie inaczej. Artysta formalnie nazywa się Łukasz Sebastian Karpiel, choć od dzieciństwa wszyscy nazywali go tym drugim imieniem.

Kiedy muzyk zaczął robić karierę w show-biznesie, nie wrócił już do pierwszego imienia i na dobre pozostał Sebastianem. Mimo to, imię Łukasz cały czas widnieje w jego dowodzie. To powoduje wiele problemów i nieporozumień, choćby w sprawach administracyjnych. Teraz artysta postanowił zająć się tą kwestią.

Paulina Krupińska-Karpiel o planach męża

- Sebastian nie ma na imię Sebastian, tylko Łukasz. Mąż chce teraz zrobić z tym porządek, bo to dla niego frustrujące. Kiedy dzwonią do niego z banku, i słyszy pytanie, czy to Łukasz Karpiel-Bułecka, musi się chwilę zastanowić, czy to na pewno telefon do niego - zdradziła w rozmowie z "Faktem" żona muzyka, Paulina Krupińska-Karpiel.

Prowadząca Dzień Dobry TVN wyjaśniła jednocześnie, że nie będzie to wcale łatwa procedura:

- To imię po prostu do niego nie pasuje i od dziecka mówiono do niego Sebastian, więc urzędowo chce imię Łukasz wykreślić z dowodu. Idzie za tym co prawda sporo zabiegów, jak m.in. zmiana aktu urodzenia - dodała dziennikarka.

Jak urzędowo zmienić imię?

Urzędowa zmiana imienia rzeczywiście nie jest taką łatwą sprawą.

Wniosek o zmianę imienia lub nazwiska składa się do wybranego kierownika urzędu stanu cywilnego. Osoby zamieszkałe poza granicami Polski mogą złożyć wniosek za pośrednictwem polskiego konsula, wskazując kierownika urzędu stanu cywilnego, do którego wniosek ma być przekazany.

Imię lub nazwisko można zmienić wtedy, kiedy to ośmiesza lub nie licuje z godnością osoby, która je nosi. Takie możliwości istnieję także wówczas, kiedy jest to imię lub nazwisko przez nas używane , nasze dane zostały kiedyś bezprawnie zmienione lub nosimy imię czy nazwisko nadane w innym kraju, którego obywatelstwo aktualnie posiadamy. Oceny powodów zmiany imienia lub nazwiska każdorazowo dokonuje kierownik urzędu stanu cywilnego rozpatrujący wniosek w tej sprawie.

Zobacz wideo: Paulina Krupińska wspomina swoje początki: Jak dano mi głos, to ktoś zauważył, że nawet z sensem mówię, nie tylko wyglądam

Zobacz też:

Marcin Prokop o rytuałach przed pracą: "Nie o wszystkich mogę powiedzieć, bo nie wszystkie są przyzwoite"

Dorota Wellman o pracy z Marcinem Prokopem. "Jesteśmy ze sobą 20 lat. Powinniśmy dostać medal kartofla"

Kuba Wojewódzki przeżywa kryzys w związku? "Kontrolowanie partnera jest upokarzaniem jego i siebie"

Autor: Oscar Dąbkowski

Źródło: fakt.pl

Pozostałe wiadomości