urząd

  urząd

  Stosowanie żeńskich form nazw stanowisk pracowniczych będzie możliwe od 1 stycznia 2021 r. w warszawskim urzędzie miasta. Pojawią się na stronach internetowych i komunikatach prasowych, w stopkach e-maili, nagłówkach pism urzędowych, wizytówkach czy tabliczkach przy drzwach. Stołeczny ratusz będzie apelował o zmianę przepisów tak, aby mogły być stosowane także na pieczątkach czy legitymacjach.

  Niedawno starosta jarociński zakazał celebrowania imienin i urodzin pracowników urzędu w miejscu pracy. O biurowych zwyczajach i ich roli w integracji pracowników rozmawialiśmy z konsultantem biznesowym - Miłoszem Brzezińskim: "To ma miejsce w urzędzie, a urząd to jest zupełnie inna kategoria funkcjonowania. Po pierwsze, urząd funkcjonuje za pieniądze podatników. (...) Czy chcemy płacić za to, że urodziny gdzieś trwają pół dnia?".

  Od stycznia 2017 roku działalność gospodarczą będzie można założyć przez telefon. Czy ten pomysł faktycznie ułatwi życie firmom, które dopiero wchodzą na rynek? W Dzień Dobry TVN ekonomista Paweł Blajer, ile wniosków trzeba wypełnić, by otworzyć własny biznes. Co jego zdaniem można by jeszcze zmienić w tym systemie? A jak to wygląda w Wielkiej Brytanii? Czym zakładanie działalności przez telefon będzie się różniło od zrobienia tego w Urzędzie? Czy możemy liczyć na dodatkową pomoc urzędników?

  Polski prawnik Jakub Urbanik i jego partner postanowili wziąć ślub w Hiszpanii. Są ze sobą razem od 11 lat. Wykładają na tej samej uczelni i razem mieszkają. Jedyne, co różni ich stały związek od innych to jednopłciowość. Dlaczego urzędnik odmówił Jakubowi Urbanikowi wydania dokumentu niezbędnego do wstąpienia w związek poza granicami Polski? W Dzień Dobry TVN prawnik pojawił się ze swoim adwokatem Pawłem Marciszem. Co wygrana w sprawie zmieni dla polskich homoseksualistów, którzy chcą wejść w związek małżeński? Czy wykładowcy spotkała się ze wsparciem ze strony studentów?

  Premie, jakie w ostatnim czasie przyznano urzędnikom w Lublinie zbulwersowały mieszkańców. Zwłaszcza ze względu na ich absurdalne uargumentowanie. Na jakiej podstawie przyznawane są premie pracownikom urzędów? Dlaczego w ostatnich latach pensje w budżetówce nie rosły? Gościem Dzień Dobry TVN był Patrycjusz Wyżga, TVN BIS.

  Nie tylko dzieci, w obawie przed konsekwencjami swojego zachowania, udają płacz, który ma zmiękczyć serce rodzica. Wielu dorosłych wierzy w to, że płacz może ich wyciągnąć z tarapatów. O swoich doświadczeniach z takimi osobami opowiedział nam inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji. Zdradził nam również, czyj płacz zmiękcza jego serce. Natomiast psychoterapeuta Robert Rutkowski powiedział nam, jak się bronić przed osobą, która za pomocą płaczu próbuje manipulować naszymi uczuciami. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Minęły już dwa miesiące prezydentury Roberta Biedronia. Postanowiliśmy sprawdzić jak radzi sobie na tym stanowisku i jak oceniają go mieszkańcy. Czy nadal porusza się po mieście rowerem i komunikacją miejską? Jakie plany na Walentynki ma prezydent Słupska?