Gwiazdy

Sebastian Fabijański o trudnych doświadczeniach. "Po śmierci ojca spędziłem 3 miesiące w szpitalu psychiatrycznym"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Sebastian Fabijański jest jednym ze zdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Mimo ogromnego talentu jego droga na szczyt nie była prosta. Aktor w szczerym wywiadzie opowiedział o swoim niełatwym dzieciństwie i pobycie w szpitalu psychiatrycznym.

Sebastian Fabijański - szczerze o swoim dzieciństwie

Sebastian Fabijański był gościem programu Filipa Nowobilskiego "Duży w Maluchy". W rozmowie z dziennikarzem Fabijański pierwszy raz opowiedział o niełatwym dzieciństwie, problemie alkoholowym ojca i ciągłych awanturach. Aktor wyznał, że gdyby nie mama, pewnie poszedłby w ślady ojca.

- Moja mama była kobietą walczącą. Walczyła o pewne rzeczy, które gdzieś tam uważała, że należy zmienić, szczególnie w ojcu. To sprawiło, że ja jakoś zawalczyłem o swoje życie, to ona mnie wypychała na jakieś castingi. Ja byłem bardzo sceptyczny. Mogłem odbić w takim kierunku mocno imprezowym, awanturniczym - powiedział Sebastian Fabijański.

W rozmowie z Filipem Nowobilskim aktor przyznał, że jest DDA, czyli dorosłym dzieckiem alkoholika. - Ja jestem uzależniony od tego rollercoastera emocjonalnego, który towarzyszył mojemu dzieciństwu, kiedy mój ojciec był pijany bądź trzeźwy - dodał. Tata Sebastiana miał dobrze prosperującą firmę, więc w domu były pieniądze, ale nie poradził sobie z presją, jaka ciążyła na osobie prowadzącej własny biznes.

Artysta wyznała, że problem alkoholowy był w jego rodzinie powszechny. Dlatego, aby nie powielić schematu, aktor całkowicie zrezygnował z picia alkoholu.

Sebastian Fabijański o pobycie w szpitalu psychiatrycznym

Po śmierci ojca aktor musiał zmierzyć ze stanami lękowymi. Fabijański wyznał, że były ona tyle silne, że nie umiał sobie z nimi poradzić i w końcu zdecydował się poszukać specjalistycznej pomocy. Półtora roku po śmierci ojca trafił do szpitala psychiatrycznego. - Spędziłem tam trzy miesiące. To była moja decyzja. (...) Już nie byłem w stanie wyjść z domu. Byłem w takim stanie, że bałem się swojego cienia - powiedział aktor.

Lekarze zdiagnozowali u niego silne zaburzenie lękowe ze stanami depresyjnymi. Dzięki hospitalizacji i terapii, na którą cały czas uczęszcza, poradził sobie z niełatwymi doświadczeniami i może dzisiaj normalnie funkcjonować.

Sebastian Fabijański - kariera

Sebastian Fabijański to polski aktor. Swoją przygodę z show biznesem zaczął od występów w serialu "Tancerze". Na dużym ekranie zadebiutował w kryminale "Jeziorak". Pojawił się także w dramacie wojennym Jana Komasy "Miasto 44". Za rolę w tym filmie otrzymał nagrodę za debiut aktorski na 39. Festiwali Filmów Fabularnych w Gdyni. Wielką pasją aktora jest także muzyka. Artysta ma koncie dwie płyty.

Prywatnie związany jest z Julią Kuczyńską, czyli Maffashion - blogerką modową. We wrześniu 2020 roku przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko.

Zobacz wideo: Sebastian Fabijański – artysta wielu talentów

Fundacja TVN wspiera psychiatrię dziecięcą

Fundacja TVN od dwóch lat zbiera pieniądze, aby wspólnie z Centrum Zdrowia Dziecka wybudować Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Całość inwestycji wynosi 50 mln złotych. To gigantyczne przedsięwzięcie, dlatego tak ważna jest pomoc społeczeństwa. Bez niej osiągniecie celu graniczy z cudem.

Fundację można wspierać także:

  • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 z VAT)
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966
  • dokonując wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
  • ustawiając zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001

Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny. Kontakt: fundacja@tvn.pl.

Zobacz także:

Pink o macierzyństwie i duecie z córką. "Najtrudniejsze dla pracującej matki jest poczucie winy"

Przyjaciele zbierają pieniądze dla syna Krzysztofa Krawczyka. "Potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb"

Refleksyjna Agnieszka Chylińska w wyjątkowy sposób zapowiada swoje 45. urodziny. "Nie radźcie mi dobrze. Dobrze mi życzcie"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości