Gwiazdy

Matura z matematyki na poziomie podstawowym. Jak z zadaniami poradzili sobie Paulina i Damian?

Gwiazdy

Matura z matematyki, czyli obowiązkowy przedmiot na egzaminie dojrzałości niejednemu abiturientowi spędza sen z powiek. W końcu nie każdy z nas musi być specem od cyferek. My postanowiliśmy sprawdzić, ile jeszcze pamiętamy z czasów szkolnych. Nauczyciel matematyki Krzysztof Chojecki specjalnie dla naszych prowadzących przygotował zadania ze starych arkuszy.

Jak dobrze znają matematykę nasi prowadzący?

Matematyka to jeden z obowiązkowych przedmiotów, który na poziomie podstawowym muszą zadać wszyscy maturzyści. 5 maja 2021 roku abiturienci przystąpią, więc do rozwiązywania zadań. Egzamin na poziomie podstawowym trwać będzie 170, a na rozszerzonym 180 minut. Zadania mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą.

Jakie zadania czekają na uczniów w tym roku? Tego dowiemy się już niebawem. My natomiast, aby wesprzeć zestresowanych maturzystów, sprawdziliśmy wiedzę naszych prowadzących. Jak Paulina i Damian poradzili sobie z zadaniem za jeden punkt?

Procenty nie zaskoczyły naszych prowadzących. Zarówno Damian jak i Paulina wykonali szybkie obliczenia i zaznaczyli poprawną odpowiedź.

Zmiany na egzaminie maturalnym w 2021 roku z matematyki

W tym roku nastąpiło kilka istotnych zmian w egzaminach maturalnych. Nowości objęły także obowiązkowy, podstawowy test z matematyki. Zgodnie z wytycznymi:

  • Przeprowadzony zostanie na podstawie wymagań egzaminacyjnych o ograniczonym zakresie podstawy programowej (dotyczącej np. funkcji i graniastosłupów) oraz całkowitej redukcji wymagań dotyczących brył obrotowych i IV etapu edukacyjnego dotyczącego ostrosłupów.
  • Za rozwiązanie zadań zamkniętych będzie można uzyskać 28 punktów, a za otwarte 17. Razem maksymalnie 45 punktów, czyli o 5 mniej w latach poprzednich.
  • Zmianie uległa liczba zadań otwartych z 9 na 7
  • Zdający będą mieli 170 minut na rozwiązanie zadań

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Matura 2021. Przecieki na Podlasiu. Czy maturzyści znali temat rozprawki?

Jak przetrwać długi weekend przed maturą? Ekspert: "Doskonałe będą symulacje mentalne"

Matura z języka polskiego. Kiedy pojawią się arkusze i odpowiedzi?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości