Gwiazdy

Martyna Wojciechowska staje w obronie TVN. "Każdy z nas ma prawo czerpać wiedzę z różnych źródeł"

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska odniosła się w mocnych słowach w temacie zapowiadanej w Sejmie debacie o "lex TVN". W obszernym wpisie wyjaśniła, dlaczego warto stanąć murem za stacją i walczyć o wolność. Nie zabrakło także wspomnień początków kariery. Gwiazda dawno o tym nie mówiła.

Martyna Wojciechowska - kariera

Dziennikarka ma na swoim koncie wiele projektów, podróży i ciekawych przygód. Podróżniczka od lat zwiedza świat, relacjonuje ciekawostki z wyjazdów w programie "Kobieta na krańcu świata", a także jest autorką kilku książek. W 2021 roku przyszła pora na nowe wyzwania zawodowej w jej karierze. Dziennikarka otworzyła autorski kanał na YouTube.

W telewizji zadebiutowała w wieku 19 lat - wówczas występowała jako modelka. Martyna Wojciechowska studiowała zarządzanie i marketing, zdobyła specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. Rozpoczęła wówczas współpracę w charakterze dziennikarki w wielu pismach. W 2007 r. została redaktor naczelną polskiej edycji "National Geographic" oraz "National Geographic Traveler", a także magazynu "Kaleidoscope".

Martyna Wojciechowska - protest TVN

Z inicjatywy KOD, organizacji dziennikarskich i społecznych, 10 sierpnia, w 93 miejscowościach w całym kraju odbyły się manifestacje pod hasłem "Wolni ludzie, wolne media, wolna Polska". Wszystko z powodu zapowiadanej w Sejmie debacie o "lex TVN". W obronie wolnych mediów dziennikarze postanowili złożyć w Sejmie apel w obronie TVN z listą ponad 750 podpisów.

Martyna Wojciechowska odniosła się do sprawy stacji.

- Pracuję w stacji TVN od samego początku jej istnienia. Zaczynałam PONAD 23 LATA TEMU od współtworzenia i prowadzenia programu AUTOMANIAK, legendy programów motoryzacyjnych. Nie miałam znajomości, byłam dziewczyną w zasadzie znikąd , z niewielkim dziennikarskim doświadczeniem, ale z ogromnym zapałem do pracy, a jednak…DOSTAŁAM SZANSĘ - zaczęła dziennikarka.

- Szefowie uwierzyli we mnie, zaryzykowali i powierzyli kobiecie rolę prowadzącej. W tym męskim świecie musiałam wiele razy walczyć o swoje miejsce, ale miałam wielką WOLNOŚĆ. Jestem za to bardzo wdzięczna. Od 13 lat tworzę program KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA. Razem z ekipą jeździmy w najdalsze zakątki naszego globu żeby realizować reportaże, w których poruszamy najtrudniejsze i najbardziej bieżące tematy dotyczące współczesnego świata - dodała.

Dziennikarka napisała w dalszej części oświadczenia, że w TVN ceni sobie otwartość na różnorodność tematów i przedstawiania świata.

- BEZ CENZURY. Mówimy o mniejszościach narodowych, seksualnych, o uchodźcach, ale naszą główną misją jest walka o PRAWA KOBIET. W tym także mam wielką WOLNOŚĆ. Wczoraj o godzinie 18:00 w 80 miastach w Polsce ruszyły protesty przeciwko tzw. ustawie Lex TVN. Nowe prawo w zasadzie odbierze stacji prawa do emisji, a tym samym ograniczy WOLNOŚĆ MEDIÓW W NASZYM KRAJU. Dzisiaj kolejne posiedzenie sejmu w tej sprawie - napisała gwiazda.

- WYBÓR. Każdy z nas ma prawo czerpać wiedzę z różnych źródeł. Nie tylko z "jedynie słusznej" stacji. Można TVN lubić bądź nie, ale teraz chodzi o coś znacznie ważniejszego. O WOLNOŚĆ. A jest to dla mnie i wierzę, że dla wielu z nas wartość nadrzędna - zaznaczyła.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska: Nie pamiętam takiej sytuacji w całym moim życiu, żebym powiedziała, że mi się nie chce

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości