Gwiazdy

Muzyk Fisz Emade Tworzywo po wypadku był w śpiączce farmakologicznej. Jaki jest stan artysty?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Koncert podczas festiwalu muzycznego.

Marcin Pendowski miał poważny wypadek. Członek zespołu Fisz Emade Tworzywo był w śpiączce farmakologicznej. - Trzymajmy wszyscy kciuki za przyjaciela - prosił Kamil Barański, znajomy artysty. Żona muzyka przekazała nowe informacje na temat jego stanu.

Marcin Pendowski miał poważny wypadek

Na początku czerwca tego roku Marcin Pendowski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo, był uczestnikiem groźnego wypadku. Informację o jego stanie przekazał w czwartek Kamil Barański, znajomy artysty.

- Kochani, Marcin Pendowski miał wypadek, jest w śpiączce farmakologicznej. Nie znamy wszystkich jobów w kalendarzu Penda, więc oznaczam tu kolegów, z którymi muzycznie go kojarzę. Szukajcie na nie zastępcy. A przede wszystkim trzymajmy wszyscy kciuki za przyjaciela - napisał na Facebooku Kamil Barański.

Marcin Pendowski w śpiączce farmakologicznej

Fani życzą muzykowi powrotu do zdrowia.

- Czekam na Twoją kolejną, zwalającą z nóg solówkę. WRACAJ! - Trzymam kciuki Stary! Walcz. -Marcin, wracaj szybko do zdrowia, proszę! - Słucham Twojej muzyki i wierzę, że wrócisz szybko do zdrowia, trzymam kciuki, trzymaj się. - WIERZĘ Brachu, że z tego wyjdziesz - czytamy w komentarzach na facebookowym profilu Marcina Pendowskiego.

Marcin Pendowski - w jakim jest stanie

Najnowszymi, optymistycznymi wieściami podzieliła się żona muzyka, Barbara Michałek-Pendowska.

- Kochani, jest lepiej! Marcin został wybudzony, oddycha samodzielnie, poznał lekarza, wiedział, co się z nim stało. Rokowania są dobre. I najważniejsze GADA! Oczywiście jest pod silnym działaniem leków i tak będzie jeszcze jakiś czas, ale lekarze są dobrej myśli - napisała w piątek na swoim facebookowym profilu.

Marcin Pendowski - kariera

Marcin Pendowski to jeden z najwybitniejszych basistów w naszym kraju. Już jako członek zespołu Artrosis, był nominowany dwukrotnie do Fryderyków. W 2019 roku z zespołem Fisz Emade Tworzywo odbierał Złotą i Platynową Płytę za krążek "Mamut". W ramach solowego projektu Pendofsky zdecydował się na nagranie albumu na komunobasach - czyli starych i zapomnianych instrumentach z Bloku Wschodniego. Zdecydował się na to jako pierwszy współczesny basista.

Jest także współkompozytorem muzyki do filmu "Solidarność. Początek Rewolucji". Muzycznie współpracował z licznymi artystami, zwłaszcza tymi ze sceny jazzowej. Grał z Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.

Jest także wieloletnim współtwórcą magazynu "Basista". Przeprowadza tam wywiady z innymi muzykami, testuje stare instrumenty i prowadzi warsztaty basowe.

Jak wygląda życie rodziców dzieci wybudzonych ze śpiączki? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Koncerty tylko dla zaszczepionych - czy to dobry pomysł? "Szczepienia mogą sprawić, że COVID-19 będzie taką samą chorobą, jak przeziębienie"

Sebastian Riedel i jego syn poszli w ślady legendarnego lidera zespołu Dżem. "Nagle zaczęło brakować tej sceny"

Joanna Kulig zagra w amerykańskiej komedii romantycznej. U jej boku plejada gwiazd Hollywood

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości