Gwiazdy

Maciej Zakościelny i inni mężczyźni komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. "Murem za kobietami"

Gwiazdy

Coraz więcej osób zabiera głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa do aborcji. W gronie oburzonych są nie tylko kobiety. Solidarność z płcią piękną i wsparcie okazuje także wielu mężczyzn. Jednym z nich jest Maciej Zakościelny.

Maciej Zakościelny o wyroku TK

Maciej Zakościelny przez lata należał do grona najpopularniejszych samotnych amantów polskiego kina. Wzdychały do niego tysiące kobiet, nazywając go "polskim Bradem Pittem". Gdy związał się z modelką Paulina Wyką, fanki były niepocieszone. Artystka jest z nią jednak szczęśliwy już od sześciu lat i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Aktor z autopsji doskonale zna obawy dotyczące ciąży i oczekiwania pociech, dlatego też postanowił zabrać głos w toczącym się sporze na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Opublikował na Instagramie swoje zdjęcie w mocnym makijażu scenicznym i napisał:

I choć to 'tylko' charakteryzacja do nowego filmu, to dzisiaj jakoś inaczej patrzę na to zdjęcie... real men are feminists #strajkkobiet #muremzakobietami #aborcja #piekłokobiet #wybor_nie_zakaz

Jego reakcja podzieliła obserwatorów. Jedni podziękowali mu za postawę, inni skrytykowali jego przekonania. Do tej pierwszej grupy należą m. in. Kayah czy Maja Ostaszewska. Pod postem Zakościelnego zostawiły w komentarzach serduszka.

Znani mężczyźni wspierają kobiety

Zakościelny nie jest jednak jedynym mężczyzną, który wypowiedział się na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego. Kto jeszcze zabrał głos?

Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram

- napisał na Instagramie Przemysław Kossakowski.

Kobiety! Macie moje pełne wsparcie. A 'Państwu' już podziękujemy

- stwierdził Borys Szyc.

KOBIETY ZACZĘŁY! Faceci dokończą! Wspieramy kobiety! Jesteście wspaniale! Silne i mądre!

- dodał Dawid Woliński.

Piotr Gąsowski opublikował w mediach społecznościowych długi wpis wspierający kobiety. Dodał, że wstydzi się za mężczyzn, którzy odpowiadają za wyrok Trybunału Konstytucyjnego:

Mam, również, Drogie Kobiety, prawo, jako mężczyzna, z Wami się solidaryzować, głośno wyrażać swoje oburzenie i zapewnić, że nie wszyscy faceci to niewrażliwe, nieempatyczne, okrutne sk...wysyny! Przepraszam w ich imieniu! I błagam... nie przyjmujcie tych przeprosin dopóty, dopóki oni nie walną się w głowę, i nie udowodnią, że mają jeszcze coś na kształt serca! Wstyd!

Z kolei Daniel Qczaj przytoczył historię swojej mamy, która urodziła martwego syna. Uważa, że nikt nie powinien oceniać kobiet, tylko zostawiać im wybór. Zaapelował:

Słucham, czytam i żyję historiami wielu kobiet, z wieloma płaczę trzymając je za ręce. Mamę stojąc w oknie trzymałem za rękę, po tym jak mojego martwego brata musiała urodzić. Zawsze powtarzała 'dziecko przecież ja se dam radę' - zawsze dawała. Niosła na swoich barkach swój ból i wszystko to co musiała ukrywać. Nikt nie ma prawa dokładać bólu żadnej Kobiecie, Matce!

Maciej Dowbor natomiast zmienił nazwisko na Instagramie na Maciej Dowbor Koroniewski i odnosząc się do wczorajszego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, napisał:

Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszać. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski

Sławomir, czyli autor hitu "Miłość w Zakopanem", razem żoną Magdą wziął udział w protestacyjnym marszu, który przeszedł ulicami Warszawy.

Nieważne jakie masz poglądy ! Zawsze masz stać po stronie kobiety, jej wolnej woli, godności i czci. Nie ma nic gorszego od wkurwionej kobiety i nie tylko ja to wiem. Jesteśmy z Wami #strajkkobiet #muremzakobietami

- napisał piosenkarz na Instagramie.

Sławomir i Kajra na strajku kobiet. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości