W Dzień Dobry TVN mówiła o tym Daria Górka, dziennikarka programu "Uwaga", autorka wstrząsający reportażu "Kocham Cię, moja gwiazdo polarna".
Znana trenerka nie ukrywa, że śledzi tematy związane z prawami kobiet w naszym kraju.
Odpowiedzi Polaków mogą zaskoczyć. Sprawdź wyniki sondy.
Temat stał się kością niezgody dla koalicji rządzącej.
- Jeśli mówimy o zagrożeniu zdrowia albo życia kobiety, to lekarz nie może powołać się na tzw. klauzulę sumienia - zaznaczyła Izabela Leszczyna.
Medycy w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o kulisach swojej pracy. Jak pomagają ciężarnym?
"Mam rocznego synka, do którego chcę wrócić".
"Te bolesne tematy cynicznie wywleka się na forum publiczne".
Dziennikarka TVN24 Marta Warchoł w reportażu "Miała mieć na imię..." przedstawia dramatyczną historię kobiety, która w 30. tygodniu ciąży dowiedziała się, że jej dziecko nie ma głowy. Od jednego z lekarzy usłyszała, że przerwanie ciąży jest niemożliwe. Świat pacjentki runął.
Niedługo minie rok od śmierci Izabeli z Pszczyny, która zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po trwającym rok śledztwie prokuratura postawiła trzem lekarzom zarzuty.
Tomasz Raczek jest znanym krytykiem filmowym i publicystą, który nie boi się poruszać ważnych i trudnych tematów. W najnowszym wywiadzie dla "Wprost" odniósł się do aborcji i wolności. - To sprawa osobista, a nie państwowa - przekonuje autor programów.
Czemu ma to służyć?
Ponad 380 kobiet z Buczy poprosiło o schronienie w Warszawie. 120 z nich zostało wykorzystanych przez rosyjskich żołnierzy. Część uważa, że może być w ciąży i nie chce jechać do kraju, gdzie obowiązują jedne z najsurowszych przepisów antyaborcyjnych w Europie.
Justyna W. wysłała tabletki ciężarnej, która chciała dokonać aborcji. Na działaczkę doniósł ojciec dziecka. Dziś grozi jej więzienie. To prawdopodobnie pierwsza taka sprawa w Europie.
"Zapal znicz, by uczcić jej pamięć".
"Jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości usunięcia ciąży".
Holenderski rząd będzie mógł sfinansować aborcję dla Europejek, w tym Polek. Taką decyzję podjął tamtejszy parlament w reakcji na śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny, która zmarła z powodu sepsy.
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny pomaga kobietom w dochodzeniu swoich praw. Zgłaszają się do niej m.in. panie, które musiały poza granicami kraju przerwać zagrażającą ich życiu ciążę. Mecenas Kamila Ferenc podkreśla, że sytuacja Polek jest krytyczna.
"Lekarze nie mogą obawiać się podejmowania oczywistych decyzji".
Katarzyna Warnke jest mamą dwuletniej Helenki. Aktorka kocha swoją córeczkę nad życie, o czym niejednokrotnie mówi w wywiadach. Obecnie obawiałaby się jednak zajść w drugą ciążę. Wszystko przez prawo aborcyjne w Polsce.
W szpitalu "Latawiec" w Świdnicy w woj. dolnośląskim doszło do tragedii, o której opowiedział mąż zmarłej pacjentki. Wszystko działo się 13 i 14 czerwca tego roku. Żona pana Łukasza, Anna, w niedzielę, ok. godziny 20 dostała lekkiej gorączki. Z uwagi na dziecko, udała się mężem do szpitala. Na miejscu okazało się, że dziecko jest martwe.
W obliczu śmierci 30-letniej Izy ze szpitala w Pszczynie, coraz więcej znanych kobiet decyduje się opowiedzieć swoje historie związane z ciążą czy poronieniem. Znana projektantka Ewa Minge wyznała, co ją spotkało, gdy spodziewała się trzeciego dziecka. Jej stan był na tyle niepokojący dla lekarza, że doradził jej aborcję.
Izabella Łukomska-Pyżalska, mama szóstki dzieci, uważa, że obecnie poród w naszym kraju jest niebezpieczny. W ten sposób bizneswoman odniosła się do sprawy śmierci 30-letniej Izabeli. Kobieta była w piątym miesiącu ciąży i zmarła na sepsę w szpitalu w Pszczynie.
"Żaden człowiek nie ma prawa zmuszać drugiej osoby do zachowań heroicznych".
Zakłada on m.in. że za umyślne "pozbawienie życia" płodu miałoby grozić od 5 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.
Nie milkną echa opublikowania przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji. W październiku sędziowie uznali, że prawo do usunięcia ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Środowa publikacja uzasadnienia spowodowała, że protestujący po raz kolejny wyszli na ulice polskich miast. Swojego oburzenia nie kryje także prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman.
Jest uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych. Zostało właśnie opublikowane na stronie internetowej TK. Trzej sędziowie zgłosili zdania odrębne. Ogłoszony w październiku wyrok wywołał w całym kraju doprowadził do protestów pod hasłem Strajk Kobiet.
Po wyroku TK w sprawie aborcji przez Polskę przetacza się dyskusja na temat sytuacji rodziców wychowujących dzieci, które urodziły się z niepełnosprawnościami. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda ich życie i z czym muszą się mierzyć. Naszymi gośćmi byli ojcowie dzieci wymagających szczególnej troski, były przedsiębiorca - Jacek Zalewski i dziennikarz - Grzegorz Markowski.
Od kilku dni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Coraz więcej osób, także tych znanych z pierwszych stron gazet, pokazuje swój sprzeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Do protestujących przyłączają się polskie i zagraniczne gwiazdy, a nawet branża mody. Polski projektant Jackob Buczyński od kilku dni za darmo produkuje symbole Strajku Kobiet dla wszystkich chętnych.
Coraz więcej osób zabiera głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa do aborcji. W gronie oburzonych są nie tylko kobiety. Solidarność z płcią piękną i wsparcie okazuje także wielu mężczyzn. Jednym z nich jest Maciej Zakościelny.