Anna Lewandowska otwarcie o aborcji. "Podtrzymuję swoje zdanie"

Anna Lewandowska wypowiedziała się w temacie aborcji
Aborcja
Aborcja
Polka przed Trybunałem Praw Człowieka
Polka przed Trybunałem Praw Człowieka
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Anna Lewandowska nie ukrywa, że śledzi tematy związane z prawami kobiet w naszym kraju. Znana trenerka w najnowszym wywiadzie odniosła się m.in. do tematu aborcji. - Istnieją różne sytuacje - podkreśliła żona kapitana polskiej kadry.

Anna Lewandowska - dzieci, życie prywatne

Anna i Robert Lewandowscy są jedną z najbardziej najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Sportowcy są także dla wielu fanów wzorem rodziny. Często określani są mianem "power couple", a wielbiciele szaleją na punkcie ich prywatnych relacji pokazywanych w mediach społecznościowych, zwłaszcza tych, na których pokazują swoje dzieci.

Lewandowscy zostali rodzicami pierwszy raz w 2017 roku. Wówczas 4 maja na świat przyszła Klara. 6 maja 3 lata później urodziła się jej siostra Laura.

Anna Lewandowska o aborcji

Robert i Anna bardzo dbają o wizerunek w mediach. Kapitan polskiej reprezentacji jest w ścisłej czołówce najbardziej cenionych piłkarzy na świecie, natomiast jego żona to uznana trenerka fitness i influencerka. Ostatnio sportsmenka udzieliła obszernego wywiadu, w którym odniosła się do bardzo ważnego dla kobiet tematu aborcji.

- Mówiłam o tym w trakcie strajków i podtrzymuję swoje zdanie. Sama jestem przeciwniczką aborcji, ale wiem, że istnieją różne sytuacje i każda kobieta powinna móc samodzielnie podjąć taką decyzję. Konieczne jest wypracowanie zmian legislacyjnych, które będę uwzględniały prawa kobiet - stwierdziła Anna Lewandowska w wywiadzie z WP Kobieta. Mówiła także o in vitro.

- Uważam, że w naszym kraju zachodzą zmiany, które były bardzo potrzebne. Cieszę się, że jest dużo nowych postulatów. Z radością przyjęłam informację, że kobiety w Polsce będą miały dostęp do bezpłatnych zabiegów in vitro. Choć mieszkam w Hiszpanii, jestem dumna, że jestem Polką i interesuję się wszystkim, co dzieje się w kraju - dodała trenerka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: WP Kobieta

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes