aborcja

  aborcja

  - Wiem, jakie to uczucie urodzić się między dwojgiem ludzi, którzy się nienawidzili - tłumaczy po latach.

  Tomasz Raczek jest znanym krytykiem filmowym i publicystą, który nie boi się poruszać ważnych i trudnych tematów. W najnowszym wywiadzie dla "Wprost" odniósł się do aborcji i wolności. - To sprawa osobista, a nie państwowa - przekonuje autor programów.

  Wyznanie modelki jest odpowiedzią na kontrowersyjny wyrok amerykańskiego Sądu Najwyższego.

  Czemu ma to służyć?

  W czasie wojny wzrasta liczba przypadków przemocy seksualnej. Dlatego uchodźczynie z Ukrainy, które chcą przerwać ciążę, są wspierane przez aktywistki z Polski i Niemiec.

  Justyna W. wysłała tabletki ciężarnej, która chciała dokonać aborcji. Na działaczkę doniósł ojciec dziecka. Dziś grozi jej więzienie. To prawdopodobnie pierwsza taka sprawa w Europie.

  "Jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości usunięcia ciąży".

  Była głosem Polek pozbawionych prawa do legalnej aborcji.

  "Dajmy rządowi znać, że okres przyszedł".

  Holenderski rząd będzie mógł sfinansować aborcję dla Europejek, w tym Polek. Taką decyzję podjął tamtejszy parlament w reakcji na śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny, która zmarła z powodu sepsy.

  Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny pomaga kobietom w dochodzeniu swoich praw. Zgłaszają się do niej m.in. panie, które musiały poza granicami kraju przerwać zagrażającą ich życiu ciążę. Mecenas Kamila Ferenc podkreśla, że sytuacja Polek jest krytyczna.

  Walka o prawa aborcyjne jest tematem, który wciąż powraca do życia codziennego Polek. Nowe ustawy wywołują wzburzenie, sprawiają, że kobiety zarówno bezdzietne, jak i te posiadające już potomstwo, wychodzą na ulicę. Czy Polki naprawdę chcą mieć prawo do usunięcia nienarodzonego dziecka?

  "Lekarze nie mogą obawiać się podejmowania oczywistych decyzji".

  Katarzyna Warnke jest mamą dwuletniej Helenki. Aktorka kocha swoją córeczkę nad życie, o czym niejednokrotnie mówi w wywiadach. Obecnie obawiałaby się jednak zajść w drugą ciążę. Wszystko przez prawo aborcyjne w Polsce.

  W szpitalu "Latawiec" w Świdnicy w woj. dolnośląskim doszło do tragedii, o której opowiedział mąż zmarłej pacjentki. Wszystko działo się 13 i 14 czerwca tego roku. Żona pana Łukasza, Anna, w niedzielę, ok. godziny 20 dostała lekkiej gorączki. Z uwagi na dziecko, udała się mężem do szpitala. Na miejscu okazało się, że dziecko jest martwe.

  Aktorka zamieściła bardzo osobisty wpis i zaznaczyła, że ona, podobnie jak wiele innych kobiet nie może przestać myśleć o ty, co się wydarzyło.

  W obliczu śmierci 30-letniej Izy ze szpitala w Pszczynie, coraz więcej znanych kobiet decyduje się opowiedzieć swoje historie związane z ciążą czy poronieniem. Znana projektantka Ewa Minge wyznała, co ją spotkało, gdy spodziewała się trzeciego dziecka. Jej stan był na tyle niepokojący dla lekarza, że doradził jej aborcję.

  Izabella Łukomska-Pyżalska, mama szóstki dzieci, uważa, że obecnie poród w naszym kraju jest niebezpieczny. W ten sposób bizneswoman odniosła się do sprawy śmierci 30-letniej Izabeli. Kobieta była w piątym miesiącu ciąży i zmarła na sepsę w szpitalu w Pszczynie.

  Opinia publiczna żyje tematem śmierci ciężarnej 30-latki w szpitalu w Pszczynie. Zdaniem pełnomocników rodziny, lekarze nie uratowali życia kobiety, czekając na obumarcie płodu. Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili przyjrzeć się sprawie.

  Zakłada on m.in. że za umyślne "pozbawienie życia" płodu miałoby grozić od 5 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

  Rodzina zawiadomiła prokuraturę.

  "Dostęp do aborcji jest podstawowym prawem".

  Do specjalistów zgłasza się coraz więcej ciężarnych, których dzieci mają wady letalne.

  Uma Thurman skrytykowała także nową ustawę w stanie Teksas, która zakazuje aborcji po "wykryciu bicia serca płodu".

  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji zamyka kobietom w ciążach mnogich uratowanie zdrowego dziecka. Gdy jeden z płodów zagraża drugiemu, należy poczekać do porodu - tak twierdzi Ministerstwo Zdrowia. W praktyce oznacza to, że zdrowy bliźniak może zostać skazany na śmierć.

  Margaret wróciła do mediów po tym, kiedy jakiś czas temu odcięła się od swojego dawnego wizerunku i zrobiła przerwę w karierze. Nowe utwory gwiazdy reprezentują jej nowy styl i kierunek muzyczny. Ale to nie wszystko. Wokalistka nie zamierza kryć się ze swoimi poglądami. Śmiało zabiera głos w kwestii aborcji, mniejszości seksualnych czy legalizacji marihuany.

  "Boję się następnej ciąży" - mówią Polki. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kraju zostało zaostrzone prawo aborcyjne, które nie dopuszcza już możliwości usunięcia płodu z nieodwracalnymi, śmiertelnymi ("letalnymi") wadami. Jak w tej trudnej sytuacji mają odnaleźć się matki, ich trudne historie i lekarze? Co z planowanymi przed wyrokiem terminacjami ciąży?

  Lekarz w Holandii został oskarżony o spowodowanie dwóch aborcji. Bez zgody kobiety miał podać jej leki, przez które straciła ciążę. Mężczyzna w sądzie przyznał się do winy, grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

  Nie milkną echa opublikowania przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji. W październiku sędziowie uznali, że prawo do usunięcia ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Środowa publikacja uzasadnienia spowodowała, że protestujący po raz kolejny wyszli na ulice polskich miast. Swojego oburzenia nie kryje także prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman.

  Anna Samusionek jest jedną z gwiazd, które krytykują wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Właśnie opublikowała w mediach społecznościowych wideo, w którym relacjonowała próbę dostania się pod siedzibę TK. Widać na nim, jak młody policjant nakazuje aktorce oddalić się, bo "jej maseczka wskazuje na to, że należy do strajku kobiet".