Anna Lewandowska w najnowszym wywiadzie wypowiedziała się na tematy społeczno-polityczne. Propagatorka zdrowego stylu życia przyznała m.in. że popiera in vitro i związki partnerskie. - Jestem tolerancyjna, jeszcze bardziej dzięki życiu w Hiszpanii - zaznaczyła. A co sądzi o aborcji?
Anna Lewandowska o in vitro i aborcji
Choć Anna Lewandowska wraz z rodziną mieszka w Hiszpanii, to sprawy polskie nie są jej obce i - jak przyznała w wywiadzie z Business Insider Polska - chce być głosem kobiet. W przeszłości zachęcała społeczeństwo do wzięcia udziału w wyborach, a także poparła projekt ustawy o refundacji in vitro.
- Jeśli wypowiadam się w jakiejś sprawie, to zależy mi na tym, aby było to wartościowe. Chcę poruszać tematy, które są mi bliskie i których także doświadczyłam. Tak było właśnie w przypadku pamiętnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o "dawaniu w szyję" czy ostatnio o in vitro, które jak najbardziej popieram - wyjaśniła w rozmowie z Natalią Szewczak z Business Insider Polska.
Jak zauważyła dziennikarka, jeszcze kilka lat temu zarzucono Annie Lewandowskiej, że nie zabrała głosu podczas Strajku Kobiet. Sportsmenka zaznaczyła, że nie milczała, a jej słowa zostały inaczej zinterpretowane. - Wypowiedziałam się na początku, ale moim słowom nadano inną interpretację. Powtórzę więc, co uważa Anna Lewandowska - tak, jestem przeciwko aborcji, ale nie chcę nikomu jej surowo zabraniać. Uważam, że każda kobieta ma prawo decydować o swoim ciele. Kropka - powiedziała dosadnie żona piłkarza FC Barcelony.
Anna Lewandowska popiera związki partnerskie i mówi o zdrowiu psychicznym dzieci
Anna Lewandowska nie tylko popiera in vitro, lecz i związki partnerskie. - Jestem tolerancyjna, jeszcze bardziej dzięki życiu w Hiszpanii. Mam tutaj przyjaciół, którzy takie związki tworzą. To jest coś normalnego. Jeśli ktoś się kocha, to trzeba się cieszyć - podkreśliła w wywiadzie.
Z kolei zapytana o to, który temat jest szczególnie jej bliski, odpowiedziała - psychologia dziecięca. - Chciałabym pokazać, jak duży i ważny jest to problem, jak istotne jest budowanie odporności psychicznej dzieci. Martwię się również o swoje córki, które są wrażliwe. Statystyki w Polsce są dramatyczne: ponad 30 proc. dzieci w wieku 13-17 lat cierpi na zaburzenia depresyjne, a ponad 50 proc. dzieci w szkole podstawowej doświadczyło hejtu ze strony rówieśników. Do tego dochodzą jeszcze statystyki Komendy Głównej Policji, które mówią, że w 2022 r. ponad dwa tysiące dzieci próbowało targnąć się na swoje życie. Nasze państwo w zakresie psychiatrii dziecięcej niestety nie działa tak, jak powinno - zaznaczyła rozmówczyni Business Insider Polska.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Anna Lewandowska zwróciła się do rodziców. "Warto nie przegapić tego czasu"
- Choroba jelit nie ominęła Anny Lewandowskiej. Trenerka ujawniła, z czym musi się mierzyć
- Ambitne plany Ani Lewandowskiej. Przekona Hiszpanki do aktywności?
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: businessinsider.com.pl
Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA