Propagatorka zdrowego stylu życia w najnowszym wywiadzie wypowiedziała się na tematy społeczno-polityczne.
W jakim wieku umysł dziecka jest już na tyle ukształtowany, by postawić tę diagnozę?
Oto poradnik dla rodziców i pedagogów.
Z pomocą rodzicom przychodzi słuchowisko edukacyjne.
"Córka nawet po śmierci babci leżała chwilę przy niej".
Rodzice stanęli przed trudnym zadaniem.
Psycholożka Katarzyna Kucewicz wyjaśnia w jaki sposób porozmawiać o takiej relacji z naszym dzieckiem. Kiedy związek nastolatka z dorosłym jest czymś niewłaściwym?
"Kondycja psychiczna młodzieży jest katastrofalna".
"Dla rodziców to jest często bolączka"
Autoagresja u młodzieży to temat, który regularnie wraca do sfery zmartwień rodziców. Długo ukrywane przez nastolatka samookaleczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji dla jego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. O tym, na co zwrócić uwagę, gdy zachowanie naszego dziecka wzbudzi nasz niepokój opowiedzieli eksperci.
Pięć osób w województwie małopolskim oraz siedem w województwie dolnośląskim było w przedziale wiekowym od 7 do 12 lat.
To, jak zwracamy się do dziecka, zostaje z nim na długo, a właściwie na całe życie. Jak więc najlepiej mówić do swoich pociech, by czuły się bezpieczne i rozumiane?
Dzieci orchidee są wysoko wrażliwe, delikatne i wyczulone na otoczenie. Szacuje się, że stanowią około 20% populacji. Co je cechuje? Jak je wspierać, by rozkwitały? Na co zwrócić uwagę?
W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku John Bowlby, brytyjski psycholog, rozpoczął badania nad stylami przywiązania u dzieci. Kontynuatorką jego pracy była Mary Ainsworth oraz inni badacze, którzy przenieśli koncepcję dziecięcych styli przywiązania na życie dorosłe i tworzenie związków. Teoria Bowlby’ego jest wynikiem obserwacji i eksperymentów, natomiast późniejsze koncepcje dodatkowo wyrastały z badań ilościowych.
Lęk to naturalny stan emocjonalny, który, choć chroni nas przed niebezpieczeństwem, wprowadza w poczucie dyskomfortu. Z tym niekoniecznie radzą sobie dzieci, które poznając świat powoli, odkrywają drzemiące w nich emocje. Jak pomóc najmłodszym pokonać obawy? O tym rozmawiałam z Natalią Supeł, psychologiem dziecięcym.
Duża część z nas w czasach szkolnych była napiętnowana przezwiskiem. Jak na nie reagować? Ignorować czy obracać w żart? Według psychologów przezywanie to rodzaj przemocy. Porozmawialiśmy na ten temat z naszymi gośćmi, Edytą Poncyliusz, mamą 4 dzieci oraz Tomaszem Kuźmiczem, psychologiem dziecięcym.
Po rozstaniu z drugim mężem Pani Katarzyna nie potrafi odnaleźć wspólnego języka z dziećmi. Krzyk i groźby. W ten sposób Pani Kasia "walczy" z Zuzią i Patrykiem. Niestety jej sposób przynosi odwrotny skutek. Z tego powodu mama dwójki maluchów zgłosiła się do cyklu Dzień dobry TVN "Niedoskonała mama". Co powinna zrobić by zażegnać konflikt z dziećmi? Zaradzić temu postanowiła psycholog Magdalena Bil.