Samobójstwa dzieci w Polsce w 2022 roku
Fundacja GrowSpace wystosowała prośby do komend wojewódzkich i do Komendy Głównej Policji o dostęp do informacji publicznej. Tematem interesującym grupę była liczba prób samobójczych wśród młodych ludzi (do 18 roku życia) w 2022 roku. Wstępne informacje, które udało się zebrać fundacji na podstawie danych przesłanych przez wojewódzkie komendy są zatrważające. 2031 dzieci targnęło się na swoje życie. 150 z nich zmarło. Dla porównania w 2021 roku było 1496 dzieci i 127 zgonów.
Problemy nastolatków
Jak podaje portal edziecko.pl Komenda Główna Policji swoje dane ma podać 10 marca, jednak już teraz można powiedzieć o niechlubnym rekordzie i dramatycznej sytuacji wśród najmłodszych w kraju.
Najmłodsi mieli 7 lat
Pięć osób w województwie małopolskim oraz siedem w województwie dolnośląskim było w przedziale wiekowym od 7 do 12 lat. Dwie osoby z tej grupy zmarły. Najczęstszymi powodami targnięcia się na własne życie wśród dzieci były: problemy rodzinne, prześladowania w szkole i zaburzenia psychiczne.
Do Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz do Ministerstwa Zdrowia wpłynęła petycja z apelem o wprowadzenie programu prewencji oraz postwencji suicydalnej. Można ją podpisać online klikając TUTAJ.
Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?
Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc.
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
Pomoc dla osób w kryzysie – gdzie i jak jej szukać? -> https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/pomoc-dla-osob-w-kryzysie-gdzie-i-jak-jej-szukac-telefony-adresy-wskazowki-6143773
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz też:
- Wielu z nas popełnia "małe grzeszki". Psycholog o tym, czego mogą nas nauczyć
- Jak pandemia wpłynęła na życie seksualne? "Ogromny poziom napięcia w relacjach"
- "Autyzm w wielu rodzinach wciąż jest tematem tabu". Jak zauważyć symptomy u dziecka?
Autor: Maria Czarniecka
Źródło: edziecko.pl
Źródło zdjęcia głównego: Elva Etienne/Getty