Usunęła ciążę. Nagle jej szwagier zrobił coś całkowicie nieoczekiwanego

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mother shower zamiast baby shower
Mother shower zamiast baby shower
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Pewien mężczyzna poskarżył się w sieci na zachowanie swojej szwagierki, która nie chce oddać prezentów o wartości około 5600 złotych. Kobieta otrzymała podarunki, gdy zaszła w upragnioną ciążę, jednak po jakimś czasie dokonała aborcji. - Poprosiliśmy o zwrot pieniędzy - zaznacza krytykujący jej postawę członek rodziny.

Kobieta przerwała ciążę, lecz nie chce zwrócić prezentów dla dziecka

Ta historia została opowiedziana na łamach serwisu Reddit.com. Pewien mężczyzna zerwał kontakt ze swoją szwagierką po tym, gdy dokonała aborcji i nie zamierzała zwrócić wręczonych jej z okazji zajścia w ciążę prezentów. Kobieta od bardzo dawna planowała powiększyć rodzinę, a wieść o dziecku po kilku nieudanych próbach zapłodnienia była powodem do radości wszystkich bliskich, którzy od razu obsypali ją podarunkami dla maleństwa. Od opisującego tę sprawę mężczyzny i jego żony ciężarna otrzymała warte około 4800 zł łóżeczko dla noworodka oraz ubranka, które łącznie kosztowały mniej więcej 800 złotych.

Przyszła mama ostatecznie podjęła jednak decyzję o terminacji ciąży, ponieważ pokłóciła się ze swoim partnerem i została przez niego porzucona.

- Powiedzieliśmy jej, żeby zwróciła nam rzeczy dla dziecka, ale ona odmówiła, twierdząc, że pewnego dnia je wykorzysta. Jasne, ale w takim razie możemy dać jej te akcesoria dla noworodka w przyszłości. Nie zgodziła się na taki układ, więc poprosiliśmy o zwrot pieniędzy, ale znowu spotkaliśmy się z odmową - zaznacza rozgoryczony szwagier.

Prezenty dla dziecka zatrzymane po aborcji - opinie internautów

Internauci, którzy zapoznali się z opowiedzianą na Reddit.com historią, mają skrajne opinie na temat zachowania szwagra, który domaga się zwrotu prezentów. Część z nich wytknęła mu brak empatii.

- Przerwała ciążę, o której marzyła, ponieważ mężczyzna, z którym chciała stworzyć rodzinę, odszedł. Wszystko, czego pragnęła, zniknęło. Niezależnie od tego, czy widzisz teraz jej cierpienie, czy nie, to uwierz, że w jej oczach wszystko jest do bani i bolesne. Rozumiem, że czujesz, że twoje pieniądze zostały zmarnowane, ale może posiadanie tych prezentów daje jej nadzieję, że pewnego dnia jej życie się zmieni na lepsze. Po prostu odpuść - radzą użytkownicy serwisu.

Inni natomiast stwierdzili, że postawa kobiety, która przerwała ciążę, wydaje się nieodpowiednia. - Zatrzymywanie prezentów jest niemoralne. Nie zachowuje się pierścionka zaręczynowego po zerwaniu. Nie zatrzymuje się wszystkich prezentów ślubnych, jeśli odwoła się ślub - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: E+/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości