Fatalna pomyłka pielęgniarki. Rodzina 88-letniej pacjentki żąda odszkodowania

Pomyłka pielęgniarki
Błąd pielęgniarki
Źródło: Bunlue Nantaprom / EyeEm / Getty Images
Do fatalnej pomyłki doszło w ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pielęgniarka poinformowała rodzinę 88-letniej pacjentki o jej śmierci. Gdy ta poprosiła o akt zgonu, okazało się, że pracownica pomyliła ją z inną pacjentką w tym samym wieku.

Fatalna pomyłka pielęgniarki

Pielęgniarka szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała rodzinę 88-pacjentki o jej śmierci. 17 czerwca mąż seniorki dostał telefon ze szpitala z informacją, że jego żona nie żyje. Pogrążona w żałobie rodzina zdecydowała się na kontakt z zakładem pogrzebowym, gdzie omówiono już wstępne plany pochówku.

Trudne historie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Poruszająca historia afgańskiej rodziny
Poruszająca historia afgańskiej rodziny
Historia polskiej mafii
Historia polskiej mafii

Zdążyła też poinformować dalszą rodzinę. Gdy bliscy 88-latki przyjechali do szpitala po akt zgonu, okazało się, że pacjentka żyje, a zamieszanie wyniknęło z pomyłki jednej z pielęgniarek.

Rodzina żąda odszkodowania

21 czerwca dyrektor ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim wydał oświadczenie, w którym poinformował o rozwiązaniu umowy z pracownicą szpitala za porozumieniem stron. Głównym powodem tej decyzji było nieprzestrzeganie procedur. Według oficjalnych informacji pielęgniarka pomyliła pacjentkę z inną 88-latką, która wówczas także była w ciężkim stanie.

Rodzina zażądała odszkodowania od szpitala nie tylko za straty moralne, ale również za ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia męża pacjentki, ponieważ cała sytuacja była dla niego bardzo stresująca. 88-latka dalej pozostaje w placówce medycznej.

Czytaj więcej na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bunlue Nantaprom / EyeEm / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości