Gwiazdy

Premier Finlandii wywołała skandal. Czy szefowej rządu wypada wziąć udział w sesji zdjęciowej bez biustonosza?

Gwiazdy

Premier Finlandii wywołała skandal. Czy szefowej rządu wypada wziąć udział w sesji zdjęciowej bez biustonosza?

Premier Finlandii udzieliła wywiadu w modowym magazynie i wywołała skandal. Wszystko za sprawą sesji zdjęciowej, w której wystąpiła ubrana w marynarkę z głębszym dekoltem, ale bez stanika. 

Sanna Marin bez stanika

Sanna Marin pojawiła się na okładce najnowszego numeru fińskiego magazynu o modzie o nazwie "Trendi". Opisano ją tam jako "kobietę, która chce zmieniać świat". W wywiadzie opowiedziała o trudnościach związanych z łączeniem życia prywatnego z zawodowym. Treść wywiadu przeszła bez wyraźnego echa, jednak zdjęcie w środku pismo wywołało powszechne oburzenie. Dlaczego?

Premier pozuje na nim ubrana w czarny garnitur, lecz bez koszuli i bielizny. Konserwatywni czytelnicy magazynu, a także politycy, stwierdzili, że taka sesja nie przystoi szefowej rządu. Zarzucono jej brak profesjonalizmu oraz chęć zwrócenia na siebie uwagi. Owe doniesienia skomentowała m. in. redaktor naczelna "Trendi", Mari Karsikas, mówiąc:

Jestem pewna, że wiele z nas w ogóle nie dostrzega na tym zdjęciu piersi. Widzimy jedynie Sannę Marin ubraną w modny czarny garnitur.

Wielu internautów, mających podobne zdanie, stanęło po stronie premier. Zwrócili uwagę na seksizm i zaczęli zamieszczać podobne fotografie w mediach społecznościowych z hasztagiem #imwithsanna (jestem z Sanną).

Ja zupełnie nie mam z tym żadnego problemu. (...) Zupełnie nie rozumiem tego zamieszania, szczerze mówiąc, ale ja się nie znam na polityce, to może dlatego

- stwierdził w Dzień Dobry TVN Marcin Prokop.

Kim jest Sanna Marin?

Sanna Marin to najmłodsza pani premier na świecie. Ma zaledwie 34 lata, a urząd szefa rządu objęła w 2019 roku. Wcześniej pracowała jako pakowaczka, sprzedawczyni, a nawet doręczała czasopisma. Dopiero po ukończeniu studiów prawniczych rozpoczęła błyskotliwą karierę w polityce. Przez lata była ministrem transportu. 

Jej dzieciństwo nie było łatwe, bowiem ojciec alkoholik opuścił rodzinę. Sannie Marin miała jednak więcej szczęścia niż rodzice. Od 16 lat Marin związana jest z Markusem Räikkönenem. Poznali się, gdy mieli 18 lat. Teraz wspólnie wychowują 2-letnią córkę, Emmę Amalię.

Ostatnie lata pozostawiły po sobie ślad. Bycie premierem to nie jest zwykła praca. Nie prowadzę normalnego życia i bywa ono ciężkie pod wieloma względami. (...) W wielu sytuacjach muszę panować nad emocjami, ale one nie znikają. Zdarza się, że presja i zmęczenie gromadzą się i uderzają później

- wyznała na łamach "Trendi".

Skutki noszenia złego stanika. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
85
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0