kontrowersje

  kontrowersje

  Marianna Schreiber to żona Łukasza Schreibera, który jest ministrem w rządzie PiS. Za tą sprawą uczestniczka budzi wiele skrajnych emocji w nowej edycji programu "Top Model". Teraz próbuje zaistnieć w sieci pytaniem, co wypada jej założyć, a co nie. To już kolejny wpis, który cieszy się dużą popularnością.

  Zespół Girls on Fire tworzą Joanna Cholewa, Marta Dzwonkowska i Monika Wiśniowska-Basel. Na scenie Dzień Dobry TVN trio wykonało utwór "Siła kobiet", który przez wielu uznany został za skandaliczny.

  W tym tygodniu Cleo i Mesajah wypuścili klip do piosenki Eva. Gdzie był kręcony? Teledysk wywołał sporo kontrowersji, ponieważ w niektórych scenach fragmenty ciała artystki są zakryte pikselami, co sugeruje, że jest ona naga. Jak Cleo reaguje na niepochlebne komentarze?

  Wychowywanie dzieci przez pary jednopłciowe to w Polsce temat, który wciąż budzi spore kontrowersje. Osoby, które są temu przeciwne uważają, że maluchy, które dorastają w tęczowych rodzinach mają problemy z rozwojem psychospołecznym. Czy rzeczywiście tak jest? Co cechuje rodziców LGBT? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog dziecięcą Aleksandrą Piotrowską i wiceprezeską Kampanii Przeciw Homofobii Mirką Makuchowską. Czy według naszych gości doczekamy takiego momentu, kiedy pary homoseksualne będą mogły adoptować w Polsce dzieci? Wiele osób uważa, że dzieci wychowywane przez pary LGBT przejmą orientację seksualną rodziców. Czy to prawda?

  Brigitte Macron jest starsza od swojego męża Prezydenta Francji Emmanuela Macron o 25 lat. Z tego powodu internauci okrzyknęli ją "Pierwszą babcią Francji". Co jeszcze jej zarzucają? O okolicznościach, w których para się poznała i związanych z nimi kontrowersjach mówiła dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Wielkie kontrowersje wywołało zdjęcie Joanny Krupy, na którym wygląda jakby była naga. Dlaczego je wrzuciła do sieci? Czy jakieś inne jej zdjęcie wywołało w internecie podobną burzę? Z Joanną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Juan Jesus Lopez Perez zajmuje się duchowym przebudzeniem poprzez trans. Spotkaliśmy się z nim podczas jego pobytu w Polsce. Jak odkrył swój dar, kiedy jego uzdrawianie przynosi najlepszy skutek i do jakich stanów doprowadza ludzi?

  NFZ uruchamia program opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży. Jego celem ma być zapewnienie przyszłym mamom pełnej opieki wysokiej jakości w czasie ciąży, porodu i pierwszych 6 tygodni po urodzeniu dziecka. O założeniach programu powiedział w Dzień Dobry TVN dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ Wojciech Zawalski, a o zastrzeżeniach do niego - wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Ewa Janiuk.

  Wydaje się, że w kinie nie ma już tematów tabu. Na ekranie pokazywana jest zarówno drastyczna przemoc jak i wyuzdany seks. Okazuje się jednak, że scena pocałunku między dwiema bohaterkami serialu, może wzbudzić ogromne kontrowersje i skrajne emocje wśród jego widzów. O tym, co wydarzyło się w serialu "Na Wspólnej", oraz o łamaniu tabu i prowokowaniu do dyskusji w filmach i serialach telewizyjnych, rozmawialiśmy z Michałem Walkiewiczem i Joanną Kos – Krauze.

  Szczepienia to temat, który budzi ogromne emocje i kontrowersje. Posłowie ruchu Kukiz'15 powołali sejmowy zespół ds. bezpieczeństwa programu szczepień ochronnych, którego celem ma być doprowadzenie do dialogu na temat szczepień. Naszymi gośćmi byli: Izabela Filc-Redlińska, autorka książki o szczepieniach i socjolog, dr Tomasz Sobierajski. Czy na ten temat można w ogóle rozmawiać bez emocji?

  Podczas rekolekcji, które niedawno odbyły się w Lesznie, młodzież - uczestnicząca w aktach tzw. Spoczynku w Duchu Świętym - zachowywała się jak zahipnotyzowana. Nagranie ze spotkania wywołało sporo kontrowersji. O takich praktykach w kościele i ich celach rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ks. Rafałem Jarosiewiczem, który prowadził ww. rekolekcje oraz socjologiem i terapeutką pedagogiczną dr Agnieszką Bukowską.

  Nominacje do Oscarów nie wyglądają kolorowo Po ogłoszeniu tegorocznych nominacji do Oscarów wybuchł skandal. Okazało się, że już drugi raz z rzędu Amerykańska Akademia Filmowa wytypowała wyłącznie białoskórych aktorów. Media i niektórzy czarnoskórzy aktorzy zarzucili głosującym rasizm i dyskryminację. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy polskiego aktora i reżysera, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Omara Sangare. Rozmawiała z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Jak jeść homara, ostrygi i w jaki sposób zawiązać krawat? Te i wiele innych porad znalazło się w książce, która wzbudziła niemałe kontrowersje. "Dobre wychowanie: pakiet na start!" to podręcznik dla wychowanków zakładów poprawczych, wydany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W Dzień Dobry TVN gościliśmy prezeskę fundacji "Po drugie" Agnieszkę Sikorę oraz dyrektora zakładu poprawczego Grzegorza Bulendę. Czy informacje zawarte w podręczniku rzeczywiście są przydatne dla podopiecznych placówek poprawczych? Co takiego wzbudziło największe kontrowersje w środowisku i jakie są pierwsze reakcje odbiorców? Czy książka może "formatować" myślenie młodego człowieka?

  Z plakatu wyborczego patrzy na nas Karol Wojtyła wystylizowany na polityka, a na plakacie widnieje napis" Twój kandydat w codziennych wyborach". Kto wymyślił tę kontrowersyjną kampanię i po co? O tym, w dziesiątą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Tomaszem Kempskim, rzecznikiem Centrum Myśli Jana Pawła II. A co Wy myślicie o tej kampanii? Piszcie w komentarzach!

  Gość Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr zaangażował się w program Polskiej Akcji Humanitarnej "Pajacyk". Dlaczego wziął udział w tej akcji? Zapytaliśmy go również o film "Ida" - czy według aktora jest to film propolski czy antypolski? Dlaczego "Ida" i "Pokłosie" tak bardzo podzielił Polaków? Czy jest gotowy, aby zagrać w kolejnym kontrowersyjnym obrazie?

  Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy finalistę "MasterChefa" Mariusza Szweda z rodziną. Na kanapie, obok Mariusza, zasiadła jego żona Małgorzata, córka Julia i syn Piotr. Jak wyglądają święta u Szwedów? Kto przygotowuje świąteczne potrawy? Co teraz, po "MasterChefie" robi Mariusz? Jak żona Mariusza reagowała na negatywne komentarze na temat jej męża?

  Pokaz w kościele - sztuka czy prowokacja? Macieja Zienia zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN, by porozmawiać z nim o jego pokazie, który odbył się... w kościele.

  W Polsce na nowo rozgorzała dyskusja o tym, czy warto oddawać swoje organy i czy przeszczepy mają sens. Na ten temat w Dzień Dobry TVN wypowiedziała się prof. Paweł Łuków, etyk i prof. Roman Danielewicz, dyrektor Poltransplantu. Ile osób w Polsce czeka na przeszczep? Czy organy pobierane są od tych, którzy nie mają szans na przeżycie, czy może także od tych, których dałoby się jeszcze wybudzić ze śpiączki?

  Wiele kontrowersji wzbudza 20 - letni milioner Piotr Kaszubski. Czy jest wytworem marketingowców czy raczej sam do wszystkiego doszedł? Wiele jest pytań i odpowiedzi natomiast jedno jest pewne - dużo o nim się mówi i na pewno nie da o sobie zapomnieć w najbliższej przyszłości.

  Licencja na zastrzelenie słonia, lwa czy żyrafy to koszt rzędu 30-40 tysięcy euro. Czyni to egzotyczne polowanie jednym z najdroższych hobby na świecie... W Kielcach otwarta została właśnie wystawa, na której wystawione są trofea, osobiście upolowane przez Władysława Kamusińskiego. Wystawa wzbudziła wiele kontrowersji, czy słusznie?

  W piątek 20 lipca na ekrany kin wejdzie film, który z pewnością nie przejdzie bez echa. O to, dlaczego jako temat swojego debiutanckiego obrazu wybrał kontrowersyjny temat kazirodczej miłości, spytaliśmy reżysera "Bez wstydu" - Filipa Marczewskiego, a o emocje jakie towarzyszyły na planie aktorom - odtwórczynię głównej roli Agnieszkę Grochowską.

  Za nami piąty odcinek programu "Woli i Tysio na pokładzie". Marcin Tyszka i Dawid Woliński pracowali już w zoo, piekarni, staży pożarnej i cyrku. Teraz przyszła kolej na pracę w karczmie... góralskiej. - Starałem się dotrzymać kroku góralom... To była ostro zakrapiana impreza - mówił w programie Dzień Dobry TVN Marcin Tyszka. Po co uznanemu fotografowi, który zrobił międzynarodową karierę, taki program? - To jest zabawa, to jest wielka frajda, to był fantastyczny czas - mówił Tyszka o programie "Woli i Tysio na pokładzie". - Dzięki temu, że spędziłem trochę czasu w bardzo dziwnych miejscach, to mi daje dystans do wszystkiego, do świata mody, który jest bardzo sztuczny... Czy podoba się Wam program "Woli i Tysio na pokładzie"?