premier

  premier

  Sylwetkę Sanny Marin przybliżyła w swoim reportażu dla tvn24.pl Anna Zaleska.

  Drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju zostały przedłużone do 31 maja 2022 r. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki, podpisując stosowne zarządzenie.

  Premier Mateusz Morawiecki zaproponował nowe narzędzia pomocowe dla kredytobiorców.

  Stawka PIT ma być obniżona z 17 do 12 proc., krytykowana ulga dla klasy średniej zostanie zlikwidowana.

  PIT i ulga dla klasy średniej.

  Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, stopień alarmowy został przedłużony na terenie całej Polski. Decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki. Trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP obowiązywał do tej pory w kraju do 15 marca.

  Drugi stopień alarmowy BRAVO obowiązuje dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zarządzenie, która je wprowadza, podpisał premier Mateusz Morawiecki. Dokument jest związany z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Do kiedy potrwa alarm?

  Od 1 marca poluzowane zostaną dotychczasowe obostrzenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczyć będą m.in. pracy zdalnej w urzędach. Informacje o nich przekazał premier Mateusz Morawiecki. Co z maseczkami?

  W związku z sytuacją na Ukrainie premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o podniesieniu stopnia alarmowego dotyczącego cyberprzestępczości z ALFA-CRP do CHARLIE-CRP. Jak poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, będzie on obowiązywał do 4 marca.

  Dziewczynka napisała poruszający list do premiera Wielkiej Brytanii.

  Kwarantanna będzie trwała 7 dni. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Decyzja ma związek z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach. To jedna z nowych zasad obowiązujących w V fali pandemii.

  "Nie chcę udawać i uśmiechać się na siłę".

  Powrót do nauki zdalnej, zamknięte lokale i obowiązkowe szczepienia.

  "Zmiana ma być lada moment".

  Kim jest Najla Bouden Romdhane?

  Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w przygranicznym pasie dwóch województw: lubelskiego i podlaskiego. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym we wtorek (31 sierpnia) po posiedzeniu rządu.

  Brytyjski premier Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka. Carrie Johnson radosną nowiną podzieliła się mediach społecznościowych. Wyjawiła też, że kilka miesięcy temu straciła ciążę. - Znalazłam prawdziwe pocieszenie, słuchając ludzi, którzy również doświadczyli straty - napisała.

  Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce trwają od grudnia ubiegłego roku. Stopniowo obejmują coraz młodsze roczniki. Od czerwca preparat może przyjmować młodzież w wieku 12-15 lat. Czy także mniejsze dzieci zostaną dołączone do Narodowego Programu Szczepień? O tym mówił premier Mateusz Morawiecki. Co na ten temat sądzą naukowcy?

  Alimenty będą otrzymywać nie tylko dzieci rozwodników, ale również te, które straciły rodzica w wypadku. Świadczenie ma wypłacać sprawca tragedii. Taką nowelizację prawa zapowiada premier Mateusz Morawiecki. "Przystąpimy bardzo szybko do prac legislacyjnych" - mówi szef rządu.

  Koronawirus nie daje za wygraną, wręcz przeciwnie, wciąż słyszymy o jego kolejnych wariantach. Co gorsza, Delta i Lambda są jeszcze bardziej niebezpieczne. Sytuacja epidemiczna w Polsce była tematem posiedzenia sztabu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o przygotowaniach wszystkich scenariuszy rozwoju pandemii. Jego zdaniem wzrost zakażeń nastąpi jesienią.

  Premier Mateusz Morawiecki został zapytany w piątek na konferencji prasowej w Całowaniu (woj. mazowieckie), czy w długi weekend czerwcowy zostanie powtórzona akcja szczepień plenerowych na wzór akcji "Zaszczep się w majówkę".

  Zamknięte żłobki i przedszkola, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne, ograniczenia wiernych w kościołach - to najważniejsze obostrzenia, które ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Mają one ograniczyć falę zakażeń koronawirusem.

  Zamknięte żłobki i przedszkola, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne, ograniczenia wiernych w kościołach - to najważniejsze obostrzenia, które ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Mają one ograniczyć falę zakażeń koronawirusem.

  Będą kolejne obostrzenia na Wielkanoc. Potwierdził to premier Mateusz Morawicki, który zaznaczył, że nowe restrykcje są po to, aby "przydusić wirusa raz jeszcze". Jaki jest plan rządu?

  Kot Larry to ikona brytyjskiej sceny politycznej. Futrzak od dekady mieszka na Downing Street w Londynie, gdzie służy trzeciemu już premierowi. Zwierzak w Wielkiej Brytanii zdobył nie lada rozpoznawalność, a jego losy śledzą wszystkie tamtejsze media. Historię słynnego kota opowiedziała nasza reporterka Anna Senkara.

  Tola Szlagowska zaskoczyła niedawno swoich fanów informacją o tym, że po kilku latach przerwy wraca na rynek muzyczny z nową płytą. Wokalistka kilka dni temu zaprezentowała nawet pierwszy singiel do wydawnictwa. Teraz wypuściła do sieci kolejną piosenkę. Tym razem jest to słodko-gorzki walentynkowy utwór "First Love".

  Leszek Miller i jego wnuczka Monika z okazji Dnia Dziadka zaprosili nas do swojego domu. Ten charyzmatyczny duet znają chyba wszyscy. Oboje są bardzo zajęci zawodowo, ale nigdy nie brakuje im czasu dla rodziny. Ze szczerej rozmowy dowiemy się m.in. jak Monice dorastało się ze znanym dziadkiem. Były premier opowiedział nam natomiast nieznane dotąd anegdoty z ich życia.

  Rząd nie wprowadza godziny policyjnej w noc sylwestrową, a zakaz poruszania się między 19 wieczorem a 6 rano jest... apelem do społeczeństwa - takie słowa wypowiedział premier Mateusz Morawiecki na niedzielnej konferencji prasowej. Mimo to rozporządzenie z ograniczeniem przemieszczania się wciąż obowiązuje. O co w tym wszystkim chodzi? Co wolno, a czego nie wolno wyjaśnił w programie adwokat Jacek Kosiński.

  Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan walki z COVID-19 oraz przekazał informacje na temat działalności galerii handlowych, szkół oraz organizacji ferii zimowych. Szef rządu zapowiedział wdrożenie planu "100 dni solidarności". Co nas czeka i od kiedy? O tym opowiedział ekonomista Paweł Cymcyk oraz Justyna Suchecka dziennikarka TVN24.

  Eksperymentalna szczepionka na koronawirusa ma ponad 90 proc. skuteczności. Tak twierdzi amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer, który zakończył właśnie badania kliniczne. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Jeszcze w tym miesiącu wystąpi o zgodę na jej dopuszczenie do użytku w USA. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska chce mieć co najmniej 20 mln szczepionek.