Politycy, często poważni lub nawet zimni, prywatnie są mężami oraz ojcami, którzy prowadzą rodzinne życie z dala od kamer. Ukochane partnerki często nie tylko dopingują ich działania, ale i same mają związek ze światem mediów.
W 681. odcinku "Milionerów" trudne okazało się pytanie dotyczące początków kultowego programu. Połączone z wątkiem historycznym sprawiło nie lada zagwozdkę dla uczestnika. Sprawdź, czy znałbyś odpowiedź.
Pytanie, kto zostanie premierem, zadaje sobie dzisiaj wielu Polaków. Dagmara Kaczmarek-Szałkow, dziennikarka TVN24, opowiedziała o spotkaniach polityków u prezydenta. Wcześniej swoje oświadczenie wydała opozycja. Co jeszcze warto wiedzieć? Zobacz, jakie są najważniejsze newsy o poranku.
Dziennikarka TVN24 Dagmara Kaczmarek-Szałkow przybliżyła widzom Dzień Dobry TVN najważniejsze informacje z wtorku, 26 września. Zaliczają się do nich m.in. wątpliwości po tragicznym wypadku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, wartość majątku żony Mateusza Morawieckiego, rekordowe ceny mieszkań. O czym jeszcze należy wiedzieć?
Rishi Sunak został nowym liderem rządzącej Partii Konserwatywnej i w efekcie obejmie urząd premiera Wielkiej Brytanii. Będzie najmłodszym szefem rządu od ponad 200 lat. Kim jest polityk wywodzący się z mniejszości etnicznej?
Nazwisko fińskiej premier od kilku dni jest na językach mediów w wielu krajach. Do sieci wyciekły nagrania z imprezy, w której uczestniczyła Sanna Marin. Co w dzisiejszych czasach wypada politykowi?
Nie milkną echa hucznej imprezy, w której uczestniczyła premier Finlandii, Sanna Marin. Do sieci trafiły nagrania, na których widać, jak młoda polityk bawi się w gronie znajomych. Kontrowersyjne materiały doczekały się komentarza ze strony dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej. - Może ta granica już została przekroczona, ale minimalnie - oceniła ekspertka w dziedzinie savoir-vivre'u.
Drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju zostały przedłużone do 31 maja 2022 r. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki, podpisując stosowne zarządzenie.
Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, stopień alarmowy został przedłużony na terenie całej Polski. Decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki. Trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP obowiązywał do tej pory w kraju do 15 marca.
Drugi stopień alarmowy BRAVO obowiązuje dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zarządzenie, która je wprowadza, podpisał premier Mateusz Morawiecki. Dokument jest związany z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Do kiedy potrwa alarm?
Od 1 marca poluzowane zostaną dotychczasowe obostrzenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczyć będą m.in. pracy zdalnej w urzędach. Informacje o nich przekazał premier Mateusz Morawiecki. Co z maseczkami?
W związku z sytuacją na Ukrainie premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o podniesieniu stopnia alarmowego dotyczącego cyberprzestępczości z ALFA-CRP do CHARLIE-CRP. Jak poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, będzie on obowiązywał do 4 marca.
Kwarantanna będzie trwała 7 dni. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Decyzja ma związek z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach. To jedna z nowych zasad obowiązujących w V fali pandemii.
Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w przygranicznym pasie dwóch województw: lubelskiego i podlaskiego. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym we wtorek (31 sierpnia) po posiedzeniu rządu.