Podpadł żonie podczas pierwszej rozmowy, jest peskatarianinem. Co wiemy o nowym premierze Wielkiej Brytanii?

Keir Starmer, Victoria Starmer
Keir Starmer premierem Wielkiej Brytanii. Co wiemy o jego prywatności?
Źródło: NurPhoto/Contributor/Getty Images, Instagram/@keirstarmer
Nie chce pracować po godz. 18, nie jada czerwonego i białego mięsa, a jego mama miała amputowane kończyny. - Kim on, do cholery, myśli, że jest? - miała mruknąć podczas pierwszej rozmowy telefonicznej jego przyszła żona. Keir Starmer został nowym, 58. premierem Wielkiej Brytanii. Sprawdź, co wiemy o jego życiu prywatnym.

Keir Starmer jest liderem Partii Pracy, która w przeprowadzonych 4 lipca wyborach do Izby Gmin zdobyła zapewniającą większość w rządzeniu liczbę głosów (412 mandatów). Polityk otrzymał misję sformowania rządu, a król Karol III podczas audiencji osobiście mianował go na 58. premiera Wielkiej Brytanii.

DD_20240506_Karol_REP_napisy
Rok temu Karol III został królem - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Keir Starmer - kim jest? Pochodzenie, wykształcenie

Urodził się w 1962 roku w Londynie. Jego tata był ślusarzem, a mama pielęgniarką. Gdy miał zaledwie 11 lat, u jego rodzicielki zdiagnozowano rzadko występującą chorobę autoimmunologiczną, która w ostateczności doprowadziła do amputacji kończyn.

Keir Starmer studiował prawo na Uniwersytecie w Leeds, a następnie ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Oksfordzkim. Specjalizował się w tematyce praw człowieka, a swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał aktywistów, czym zdobył zainteresowanie mediów.

Keir Starmer z żoną Victorią - jak się poznali?

Od 2007 roku Keir Starmer trwa w szczęśliwym związku małżeńskim. Wraz z żoną Victorią wychowuje dwoje dzieci: 17-letnią córkę oraz 16-letniego syna, których imiona jeszcze dotąd nie zostały podane do publicznej wiadomości. Ukochana premiera Wielkiej Brytanii również była związana ze światem prawniczym. Polityk poznał ją w pracy.

- Zajmowałem się pewną sprawą sądową, w której niezwykle istotne były zgromadzone dokumenty. Zapytałem [kolegów], kto właściwie je sporządził. Odpowiedzieli, że kobieta o imieniu Victoria, więc poprosiłem, byśmy się z nią połączyli - wspomniał Keir Starmer w 2020 roku w programie Piersa Morgana "Life Stories".

"Kim on, do cholery, myśli, że jest?" - miał usłyszeć z ust Victorii podczas wspomnianej rozmowy telefonicznej. Kobieta ewidentnie nie była zachwycona tym, że prawnik dopytuje ją, czy z należytą starannością wykonała swoje obowiązki służbowe. Keir Starmer nie zraził się jednak tą uwagą nowo poznanej koleżanki z pracy. Wręcz przeciwnie - docenił jej upór i zaprosił ją na randkę.

- Nie będę udawał, że jest jej łatwo, bo to nieprawda. Ona chce żyć normalnie. Gdy fotoreporterzy czatują pod twoim domem, ma to wpływ na całą rodzinę - zaznaczył premier, zapewniając, że żona nie ma zamiaru angażować się w politykę.

Dalsza część tekstu poniżej.

Życie prywatne Keira Starmera - wiara, peskatarianizm, hobby

Rodzina jest dla Keira Starmera najważniejsza. Nowy premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że nie zamierza pracować w piątki po godz. 18, ponieważ chce ten czas spędzić z bliskimi na modlitwie podczas kolacji szabatowych. Jego żona była bowiem wychowywana w wierze judaistycznej. Sam polityk nie wierzy w Boga, natomiast bierze udział w religijnych rytuałach, ponieważ uważa, że zbliżają one ludzi i budują wspólnotę.

Lider Partii Pracy jest tzw. peskatarianinem - nie je czerwonego i białego mięsa. Zdarza mu się natomiast spożywać ryby, jaja i nabiał. Kiedyś grał w amatorskiej drużynie piłkarskiej Homerton Academicals. Do dziś jest zapalonym kibicem Arsenalu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Contributor/Getty Images, Instagram/@keirstarmer

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla