Król Karol III zalał się łzami. Co się stało?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Król Karol dziękuje za wyrazy wsparcia
Król Karol dziękuje za wyrazy wsparcia
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Od początku lutego światowe media rozpisują się na temat stanu zdrowia Karola III. Monarcha mierzy się z chorobą nowotworową. Podczas niedawnego spotkania z premierem Wielkiej Brytanii - Rishim Sunakiem - przyznał, że wzruszył się, czytając liczne listy od swoich poddanych. W jakim stanie jest król?

Karol III ma nowotwór

Pałac Buckingham na początku lutego przekazał, że król Karol III usłyszał diagnozę nowotworową. Jak przekazują brytyjskie media, monarcha rozpoczął już leczenie i do niedawna unikał wystąpień publicznych. Obecnie czuje się lepiej i powrócił do wykonywania obowiązków. Rodzina królewska nie udziela jednak poddanym szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia 75-latka.

Król Karol III spotkał się z premierem

Jednym z królewskich obowiązków jest cotygodniowe spotkanie brytyjskiego władcy z premierem kraju. Audiencje są tajne, jednak tym razem, 21 lutego 2024 roku - z racji polepszenia się stanu zdrowia monarchy - pozwolono reporterom na uwiecznienie spotkania Karola III z Rishi Sunakiem. Tego typu zwyczajowe zebrania służą omówieniu spraw politycznych, udzielaniu rad i wspieraniu premiera przez monarchę. W trakcie rozmowy z szefem rządu król potwierdził, iż od czasu diagnozy spływała do niego korespondencja od zatroskanych o jego stan zdrowia poddanych, co wyjątkowo go poruszyło. - Otrzymałem wiele wspaniałych wiadomości i kartek, zalałem się łzami ,czytając większość z nich - powiedział król Karol III.

Jak podaje portal People, szef brytyjskiego rządu miał być pod wrażeniem dobrej kondycji króla. Monarcha i polityk rozmawiali m.in. o tym, jak pogorszony stan zdrowia 75-latka wpłynął na społeczne zainteresowanie wspieraniem organizacji charytatywnych działających na rzecz osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.

- Doszły mnie słuchy, że ludzie zainteresowali się działalnością tych wspaniałych inicjatyw. Części z nich patronowałem od lat - miał dodać Karol III. Przypomnijmy, że monarcha od czasów młodości zaangażowany jest w działalność nie tylko publiczną, ale i charytatywną. Reprezentował swoją matkę królową Elżbietę II w oficjalnych wystąpieniach i patronował ponad 400 organizacjom. Sam jest fundatorem fundacji, która wspiera rozwój kariery młodych osób, niezależnie od ich pochodzenia i zaplecza finansowego - The Prince's Trust.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl, people.com

Źródło zdjęcia głównego: WPA Pool / Pool/Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości