Te rzeczy William i Kate pakują w każdą podróż. To obowiązek członków rodziny królewskiej

Źródło: Dzień Dobry TVN
Książę Harry zmienił jego życie
Książę Harry zmienił jego życie
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królewski protokół bywa niezwykle wymagający wobec członków rodziny królewskiej, jednak surowe zasady pomagają im się odnaleźć w każdej, nawet tej trudnej do przewidzenia sytuacji. Księżna Kate i książę William mają np. obowiązek pakować w podróż konkretny strój, dzięki któremu są gotowi na wiele zdarzeń.

Protokół rodziny królewskiej

Księżna Kate i książę William są niezwykle skrupulatni, jeśli chodzi o przestrzeganie królewskiego protokołu. Brytyjczycy uwielbiają ich za nienaganny ubiór i odpowiednie zachowanie. Można wręcz odnieść wrażenie, że są oni perfekcyjnie przygotowani na każdą, nawet tę trudną do przewidzenia sytuację.

Okazuje się jednak, że pomaga im w tym królewski protokół, który bierze takie zdarzenia pod uwagę. Gdy księżna Kate i książę William wybierają się w podróż, wożą w bagażu konkretny element garderoby. Każdy członek monarchii brytyjskiej podczas wyjazdów musi mieć w bagażu czarny strój.

Obowiązkowy strój w podróży

Czarny strój zabierany jest na wypadek śmierci osób, którym para królewska chce w ten sposób oddać hołd. Historia pokazuje, że ta zasada rzeczywiście jest bardzo pomocnym zwyczajem, a nie jedynie wymysłem protokołu. W 1952 roku królowa Elżbieta II przebywała w Kenii, gdy w Londynie zmarł król Jerzy VI. 

26-letnia wówczas Elżbieta nie zabrała ze sobą stroju żałobnego, dlatego nie można było jej fotografować do chwili, aż nie zostanie dostarczony jej odpowiedni zestaw ubrań.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images / WPA Pool / Pool

podziel się:

Pozostałe wiadomości