Gwiazdy

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Zespół Kult wydał oświadczenie w tej sprawie. Jak zareagowali fani?

Gwiazdy

Piotr Molecki/East News

Na oficjalnym profilu zespołu Kult w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie w sprawie koncertów, na które miałyby wstęp jedynie osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Jakie jest stanowisko muzyków w tej kwestii?

Koncerty tylko dla zaszczepionych?

- W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję - napisali na Facebooku członkowie zespołu Kult, odnosząc się tym samym do pomysłów mówiących o tym, że kolejne luzowanie obostrzeń będzie zawierało informację o takich przywilejach dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

- Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE – czytamy. - Chcemy łączyć, a nie dzielić – dodali muzycy.

Reakcje fanów Kultu

Pod oświadczeniem Kultu pojawiło się wiele skrajnych komentarzy. Niektórzy doceniają odwagę muzyków, inni sugerują, że taka postawa może być szkodliwa dla społeczeństwa.

  • Szacunek!!! Jak zawsze głos rozsądku.
  • Kłaniam się nisko pełen szacunku i idę z Wami prosto nie biorąc jeńców żadnych.
  • Decyzja decyzją, ale nazywanie tej sytuacji apartheidem jest niepoważne i pewnie uwłaczajace dla ludzi, którzy doświadczyli prawdziwej tragedii w RPA.

- czytamy w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że od 6 czerwca przywrócona jest m.in. możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji (limit jednej osoby na 15 m2), a limit osób na imprezach (m.in. weselach) i zgromadzeniach została zwiększona do 150 osób. Do limitu osób nie są wliczane osoby zaszczepione, które muszą okazać dowód szczepienia.

Zobacz wideo: Historia Tomasza Komendy poruszyła Kazika

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości