kult

  kult

  Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full postanowił odnieść się do informacji o pomocy finansowej w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, a także słów Kazika Staszewskiego, który nie chce korzystać z pieniędzy rządowych. Muzyk disco polo wypowiedział się także na temat zarobków pracowników służy zdrowia, których płace wynoszą często ok. 3 tys. zł brutto. - Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic - stwierdził.

  W piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało, że 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) na bieżącą działalność muzyczną, teatralną i taneczną, a także utrzymanie miejsc pracy. W sieci rozgorzała dyskusja o wysokości dotacji. Jednym z beneficjentów miał być Kamil Bednarek, który zdecydował się zabrać głos w sprawie. Sprawę pomocy skomentował również Kult. Z powodu kontrowersji resort kultury w niedzielę wstrzymał realizację wypłat.

  Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.

  Dworzec Centralny w Warszawie to miejsce, które znają chyba wszyscy Polacy. Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się bliżej budynkowi, który już niedługo stanie się ... zabytkiem. Co oznacza znajdująca się tam tabliczka z dwoma zerami? Dokąd można się dostać tunelami, które rozciągają się pod dworcem i co miał na myśli Mariusz Szczygieł mówiąc: "Kto nie okrada kraju, okrada własna rodzinę"?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kazika Staszewskiego, muzyka i lidera zespołu Kult oraz Wiesława Weissa, dziennikarza muzycznego. Pretekstem do tego spotkania stały się nie tylko 55. urodziny Kazika, ale dwie książki: "Kult. Biała księga" i "Kazik. Biała księga", opowiadające o jednym z najpopularniejszych polskich zespołów - o zespole Kult i jego liderze. W książkach znajdziecie nieznane fakty, anegdoty i opowieści z życia Kazika oraz działalności zespołu Kult. Przekonajcie się, czym urzekła Kazika Uma Thurman, dla kogo się spalał i, w której klasie Kazik miał średnią trzy zero? Czy nadal zajmuje się polityką w swojej twórczości? Ile piosenek napisał Kazik?

  Jak doszło do tego, że Kazik postanowił "spenetrować nowe obszary muzyczne" i nawiązać współpracę z Kwartetem ProForma? Czy ich wspólna płyta będzie komentowała rzeczywistość w której żyjemy i aktualne wydarzenia, czy może będzie bardziej abstrakcyjnym dziełem? Czy John Malkovich rzeczywiście zagra w ich kolejnym teledysku?!

  Jaki jest fenomen tych klapek? Klapki Kubota wracają do łask! Jak je nosić? Zobaczcie, jak w tych klapkach wygląda Marcin Prokop i Dorota Wellman :)

  Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Najnowsza płyta Kultu „Prosto” przez tydzień utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i pokryła złotem. Na płycie znalazła się szczególna dla Kazika piosenka, napisana specjalnie dla jego wnuczek. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Kazik Staszewski razem ze swoją 5-letnią wnuczką Hania Staszewską.