Kazik Staszewski

  Kazik Staszewski

  Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full postanowił odnieść się do informacji o pomocy finansowej w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, a także słów Kazika Staszewskiego, który nie chce korzystać z pieniędzy rządowych. Muzyk disco polo wypowiedział się także na temat zarobków pracowników służy zdrowia, których płace wynoszą często ok. 3 tys. zł brutto. - Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic - stwierdził.

  W piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało, że 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) na bieżącą działalność muzyczną, teatralną i taneczną, a także utrzymanie miejsc pracy. W sieci rozgorzała dyskusja o wysokości dotacji. Jednym z beneficjentów miał być Kamil Bednarek, który zdecydował się zabrać głos w sprawie. Sprawę pomocy skomentował również Kult. Z powodu kontrowersji resort kultury w niedzielę wstrzymał realizację wypłat.

  Kazik Staszewski nagrał utwór promujący film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Obraz w reżyserii Jana Holoubka opowiada o dramacie niesłusznie skazanego mężczyzny. Bulwersująca sprawa była jedną z największych sądowych pomyłek w Polsce. Posłuchaj piosenki Kazika, która właśnie trafiła do sieci.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kazika Staszewskiego, muzyka i lidera zespołu Kult oraz Wiesława Weissa, dziennikarza muzycznego. Pretekstem do tego spotkania stały się nie tylko 55. urodziny Kazika, ale dwie książki: "Kult. Biała księga" i "Kazik. Biała księga", opowiadające o jednym z najpopularniejszych polskich zespołów - o zespole Kult i jego liderze. W książkach znajdziecie nieznane fakty, anegdoty i opowieści z życia Kazika oraz działalności zespołu Kult. Przekonajcie się, czym urzekła Kazika Uma Thurman, dla kogo się spalał i, w której klasie Kazik miał średnią trzy zero? Czy nadal zajmuje się polityką w swojej twórczości? Ile piosenek napisał Kazik?

  10-miesięczna Antosia urodziła się z szeregiem wad genetycznych. U dziewczynki nie wykształciła się m.in. kość krzyżowa. Następstwem tego było odłączenie się bioder, koślawość kolan i powykręcane stopy. Tosia może nigdy nie stanąć na nogach. Ale jej bliscy rozpoczęli walkę o to, by jednak kiedyś stanęła na własnych nogach. Mamie Tosi Martynie Murczak udało się spotkać z wybitnym specjalistą z Florydy dr Paley'em, który specjalizuje się się w wydłużaniu nowatorskimi metodami. Wtedy usłyszała, że jest nadzieja dla jej córki. Tosię czeka kilka kosztownych operacji. Pierwsza operacja zaplanowała została na czerwiec 2018 roku. Ale do przeprowadzenia zabiegu i zorganizowania wyjazdu potrzeba miliona złotych. Pomóżmy Tosi stanąć na nogi!

  Pamiętacie film Tata Kazika, przedstawiający sylwetkę i twórczość Stanisława Staszewskiego? Jego syn - Kazik Staszewski uważa, że w filmie jego ojciec został pokazany jednostronnie. Dlatego też powstała książka, w której Kazik pokazał inne twarze swojego ojca. W Dzień Dobry TVN artysta i drugi współautor książki Jarosław Duś mówili o kulisach jej powstawania. Padło też pytanie dotyczące współpracy Stanisława Staszewskiego z Urzędem Bezpieczeństwa w latach 1953-1954.

  Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Najnowsza płyta Kultu „Prosto” przez tydzień utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i pokryła złotem. Na płycie znalazła się szczególna dla Kazika piosenka, napisana specjalnie dla jego wnuczek. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Kazik Staszewski razem ze swoją 5-letnią wnuczką Hania Staszewską.

  Schudł aż 15 kilogramów, by stać się rosyjskim gangsterem. Maczał palce w tym samym projekcie, do którego swoje, tym razem trzy grosze, dodał także Kazik Staszewski. „Wyglądało to tak, jakbyśmy stali na krawędzi piekła.” – wspomina Tomasz Kot. O czym mowa? W studiu Dzień Dobry Wakacje Tomasz Kot pokazał pazur, ale też pomruczał!

  Kontestator, muzyk, poeta, wokalista. Jego nowy krążek pokrył się złotem. Przez lata krytyka się go nie imała. Ostatnio jednak powstała strona internetowa krytykującą artystę. Czy jak twierdzą internauci, którzy ochoczo aczkolwiek anonimowo udzielają się na tej witrynie, Kazik się skończył? W studiu Dzień Dobry TVN Kazik Staszewski opowiedział o ACTA, o tym, dlaczego jest multiartystyczny, dlaczego angażuje się w sprawy polityczne i społeczne oraz, dlaczego walczy z piractwem.