szczepienia

  szczepienia

  Cypr wprowadził nowe zasady wjazdu do kraju. Nie wymaga się już od podróżujących wypełniania formularza lokalizacyjnego. Co jeszcze się zmieniło? Czy regulacje dotyczą osób niezaszczepionych?

  Gruźlica to choroba bakteryjna, która najczęściej atakuje płuca i układ oddechowy. Współcześnie często zapominamy o jej istnieniu. Tymczasem w wielu częściach świata nadal zbiera śmiertelne żniwo. Co to za choroba i kiedy wypada Światowy Dzień Gruźlicy?

  Wielu z nas zastanawia się, czy można zbudować odporność przeciw COVID-19. Naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że jest to możliwe w dwóch przypadkach. Co jest najbardziej skuteczne?

  Ministerstwo Zdrowia informuje, że od wtorku 25 stycznia rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla w pełni zaszczepionych osób powyżej szesnastego roku życia. Pod uwagę wzięto rekomendacje Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 24 stycznia 2022 roku, uwzględniające stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

  Cały czas utrzymuje się duża liczba ofiar COVID-19. Dodatkowo nieustannie koronawirus ewoluuje. W zeszłym miesiącu w Marsylii odkryto nowy wariant nazwany IHU. Czym jest i czy należy się go obawiać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lekarz Oddziału Chorób Płuc szpitala im. Barlickiego w Łodzi, dr Tomasz Karauda.